Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építhetek magamnak úgy házat,...

Varesz88 kérdése:

Építhetek magamnak úgy házat, hogy nincs kőműves végzettségem de ebben dolgozom és értek hozzá? Elég egy műszaki ellenőr aki végig ellenőrzi a munkát? Ez a műszaki ellenőr mennyibe kerül? Építési tervek illetve az engedélyek mibe kerülnek?

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nen nem építhetsz.
2016. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így oldhatod meg: [link]
2016. nov. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy műszaki ellenőr 1,5M körül van, a tervezés kamarai ajánlott ára 5500Ft/nm, az engedélyezési díjat eltörölték. (20e Ft volt)
2016. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan értesz hozzá? Csak azért kérdezem, mert 1998-ban én is házat építtettem. Egy kisvárosi építész vállalta fel a munkákat, a brigádjával együtt. Apósom ajánlotta őket, hogy a környéken a legjobbak, mert ő ismeri őket, aztán én hiába győzködtem, hogy hozatok otthonról, Livornóbol építészeket és brigádot, és had csinálják ők, mivel meditterrán stílusu házat akartunk. Nem, ő állította, hogy majd az itteniek megcsinálják, még jobban mint az olaszok, kételkedtem benne, de belementem. Aztán kezdődtek a bajok. A tetőt teljes egészében lekellet cserélni 3 éve, a rőkönyödéssel évekig küzdöttünk, a fűtés egy rakás sz*ar lett, a szigetelés sok helyen elmaradt, a villanyvezeték alubol lett behúzva, a közfal egyik oldala megsüllyedt, mert valami gerendás technológiát használtak. Az alapot telehányták törmelékkel, hogy arra megy a beton, mert úgy erősebb lesz. A lényeg, hogy a ház most 20 éves, de azóta legalább 25 milliót költöttem rá pluszba, hogy ami az építéskor ellet rontva, azt helyre hozzuk. Szóval szerintem inkább fogadj meg valakit, aki tényleg ért hozzá, minthogy utánna évekig a pénzt told bele az átépítésekbe.
2016. nov. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
10 éve vagyok unokatesóm mellett segéd, illetve mostmár kőműves, csak nincs róla papírom, szóval igen, ki merem jelenteni hogy értek hozzá és megtudom csinálni, itt a papírokra gondoltam hogy baj-e ha nincs. Mert én elköltözöm a lakóhelyemtől 24 km-re és oda nem jön utánam hogy segítsen nekem.
2016. nov. 26. 17:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Építeni nem fogsz tudni, de egy felújítandón szinte mindent ki lehet cserélni úgy hogy a kutya nem kérdezi meg mit csinálsz.
2016. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az unokatesód hogyan lett kőműves? Mit végzett?
2016. nov. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"10 éve vagyok unokatesóm mellett segéd, illetve mostmár kőműves, csak nincs róla papírom, szóval igen, ki merem jelenteni hogy értek hozzá és megtudom csinálni"


Azt hiszem a mostani építőipar szabályozás pont ezt akarja kiszűrni. Ez nagyon ment a 90es években, ekkor épültek a repedő alapú, süllyedő tetejű házak, amibe biciklibelsőbe vezették a vezetékeket, amit a téglába vakoltak. Mert mindenki értett hozzá.

2016. nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ismeretlenül ne jelents ki semmit rólam... Volt egy kérdés, arra vártam választ, nem pedig arra hogy így ismeretlenül kritizálj, meg hasonlítgass a régi "mesterekre", tisztába vagyok egy ház építésének menetével, de látom ez egy jó magyar szokás hogy lehurrogjuk egymást, de tudod mit, leszarlak nagy ívben, amire kíváncsi voltam, megkaptam rá a választ, felesleges volt ide írnod, otthon oszd az észt!
2016. nov. 28. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!