Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet az elhárító...

Miért nem lehet az elhárító mechanizmusokra érdemi példákat találni az interneten (hogy könnyebb legyen megérteni), és tudna-e valaki konkrét példákat mondani?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm, mindenkinek!

#példa #Sigmund Freud #Anna Freud #elhárító mechanizmusok
2018. okt. 27. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van ez az új, google tipusú keresőoldal, nem tudom nálatok bevezették-e már. A világhálós címe: www.google.hu


Ha betöltődött az oldal, akkor a logó alatti sorba (ahova tudsz gépelni), be lehet ütni, hogy "elhárító mechanizmusok példákkal" majd le kell nyomni az enter billentyűt. (amit beírtál, azt egyébként keresőszavaknak, vagy keresőkifejezésnek hívják).


Ekkor egy új oldalra navigál a webes böngésződ, ami megmutatja a találatokat. Ha a legelső linkre kattintasz (wikipédia), akkor máris megtalálod amit kerestél.


Tudom ezt így nagyon száraznak tűnhet, és esetleg felébreszti benned a félelmet, hogy te ilyen bonyolult internetes kereséseket nem tudsz elvégezni egyedül. Ne csüggedj. Ha nem is érted hogyan működik akkor is kövesd az fenti leírást és sikerülni fog! Nem nehéz, bele lehet jönni!

2018. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
mondok neked konkret peldat. ott van az xfaktoros mirjam, aki nem kepes elfogadni, h nem tud enelkelni. az egoja serulne, igy elharito mechanizmuskent mikor kritikat kap akkor egyreszt duhos lesz, es vedekezeskeppen azt mondja, h masok a hulyek. igy nem kell elfogadnia azt, h o tehetsegtelen.
2018. okt. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első! Nem fogod elhinni, de először ezzel próbálkoztam, bár lenyűgöztél. Annyira okos vagy, hogy talán együtt kellene működnünk: arra gondoltam, hogy linkelek ide pár olyan oldalt, amire úgy leltem rá, ahogy leírtad, majd te az oldalakon BELÜL segítesz, ahol ugyanis NEM írnak példákat! :D Ugye milyen jó ötlet?


Kedves (inkább Tisztelt) második!

Igen, valóban igazad van. Ő sajnos az elhárító mechanizmusok több fajtáját is használja. Szomorú az a nő(?)... Vagy mi. :D

2018. okt. 27. 19:34
 4/5 A kérdező kommentje:

A mélyen tisztelt Wikipédiád: [link]


És más oldalak:

[link]


[link]


[link]

2018. okt. 27. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Neon Genesis Evangelion című animét. Az alkotója extrém jártas a pszichológiában és gyakorlatilag a különféle védekezési mechanizmusok bemutatását helyezi a sorozat középpontjába. A főszereplőknél konkrétabb, szemnetűnőbb példákat az elhárító mechanizmusokra még semmilyen más médiában nem láttam.
2019. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!