Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan találjam meg újra azt,...

Hogyan találjam meg újra azt, hogy mi az, amit szeretek? És van visszaút, ha 26 évig nem csináltam kb. semmit?

Figyelt kérdés
26 évesen szeretnék leválni a szüleimről és önálló életet kezdeni, de több akadálya is van. Az a gond, hogy csomó mindenben jó vagyok (vagy voltam, nem tudom), de kamaszkoromban szorongás, depresszió telepedett rám, és elkezdtem mindenen aggódni és nem hinni magamban. Ennek az lett a következménye, hogy nem lettek céljaim, nem is igazán mertem célokat állítani, és sok dolog volt, amiben tudtam, hogy jó lennék, csak csinálni kéne, de nem csináltam őket. Stratégia nélkül élek már évek óta, félbehagytam már több tanulmányt és egy elvégeztem egy olyat, ami nem az érdeklődési köröm, és nem akarok benne elhelyezkedni. Eleve 20 évesen mentem egyetemre, három év alatt elvégeztem egy alapszakot, a maradék három évben meg elkezdtem valamit, amit végül otthagytam, mert nem érdekelt. És az a helyzet, hogy amit most csinálok, az se... Meg akartam felelni a szüleimnek, és nem mertem próbálkozni, kipróbálni olyan dolgokat, amikre a szívem mélyén vágytam. Ezért nem találtam magamra, és nincs karrierem, mert lelkesedés nélkül nem működött az, amit elkezdtem. Van bennem egy elég nagy potenciál, de kihasználatlan maradt eddig. Kérdés, hogy hogy lépjek ki ebből. Tudom, hogy nagyjából merre akarok orientálódni, de a tanuláshoz idő kell, és nem tudom igazából, jó ötlet-e harminc éves koromig tanulnom. Ha viszont most ennyiben hagyom, akkor meg sose lesz olyan munkám, és életutam, amilyet szeretnék, hisz nem fogok érteni hozzá végzettség nélkül. Szeretném megnyomni a reset-gombot, de nem tudom, nem késtem-e el vele. Ennek, hogy ilyen sokáig sodródtam, leginkább az az oka, hogy nem voltam rászorulva a munkavégzésre, ami szerencsés körülmény, de most már tehernek és gondok forrásának érzem. Van olyan, aki hasonlóan kezdte a felnőttkorát? Ha igen, megosztaná a tapasztalatait velem? Hogy hogy talált végül magára? Tényleg nagyon szeretnék elkezdeni dolgokat, mert tudom, hogy mikre vágyom, csak ez olyan, hogy már 10 éve kellett volna ezt az útkeresési munkát elvégeznem...
2018. nov. 3. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az alapszakod?

Nem lehet vele elhelyezkedni?

2018. nov. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
El tudnék valami multinál, de nem akarok. Igazából végig se akartam csinálni. Csak a szüleimet akartam vele megnyugtatni.
2018. nov. 3. 01:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Tök hasonló helyzetben vagyok csak én 28 évesen. Viszont én már odáig eljutottam, hogy eldöntsem, nekiállok olyat tanulni ami szükséges hozzá hogy legyen normális állásom. Eddig én jártam három különböző szakra is, de csak az egyiekt végeztem el...a másik kettőt pár hónap után otthagytam mert rájöttem hogy nem nekem való.
2018. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És nem érzed későnek, hogy most kezded el? Hogy van időd mellette dolgozni?
2018. nov. 3. 23:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem. Miért volna késő? Mihez késő? Nincs semmiféle határidő hogy márpedig aki 30 éves koráig nem végez az megy a börtönbe.:D Levelezőn lehet munka mellett egyetemre járni, nem gond.
2018. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De én nem levelezőn akarom... viszolygok attól, hogy most valami irodába beültessenek, mert erre futja a jelenlegi végzettségemből. Tudom, hogy sokkal többre vagyok ennél képes.
2018. nov. 4. 13:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy fogsz-e válaszolni de elmondom erről a véleményemet.

Több akarsz lenni mint ami most vagy? Legyél több, mi tart vissza?

Nem akarsz irodába dolgozni? Akarsz takarítóként dolgozni? Vagy kukásként? Gondolom, nem. Pedig ezek is munkák és a munka az munka. Nem válogatni kell hanem dolgozni.


Én örülnék ha csak egyszer tovább tanulhatnák. Itt szaros 8.osztállyal kaparok az életben maradásért.

Annyi munka van, de persze ki akar gyárba dolgozni?

Pénz kell mindenkinek de dolgozni meg senki sem akar.


Hajrá! Legyél több mint ami most vagy. Dolgozz azért, hogy jó életed legyen és legyél valaki.

2018. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!