Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenben béna vagyok amit...

Mindenben béna vagyok amit szeretek csinálni, így hogy találjam meg az életcélomat?

Figyelt kérdés

Szeretek videojátékozni, több ezer órát játszottam, de kb silver / bronz szinten vagyok a MOBA-kban, alig alakultak ki reflxek és pontos egérkezelés. De k élveztem ennek ellenére, csak dühített. Imádok sakkozni, de néha mintha nem látnám az utólag egyértelmű dolgokat sem, pedig naponta játszom több órát.

Szerettem focizni és Judozni kiskoromban, de nagyon béna a mozgás koordinációm és a labdakezelésem, mindig utolsónak válogattak be kb :D


Szóval, bármi, amit szeretek csinálni haszontalan és vagy nincs hozzá tehetségem. Viszont akarok valamit találni, amiben versenyképes vagyok másokkal és élvezem is. Valami ötlet ezzel kapcsolatban?



2018. nov. 4. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Ne a reflexekre alapuló dolgot keress. Játékokban a körökre osztottak nem mennek jobban?
2018. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az életcélodat keresed, akkor a videojátékokat eleve felejtsd el, mert hiába találnád meg, hogy azok közül melyik típusúakban vagy jó, az úgyse lehet életcél.


"bármi, amit szeretek csinálni haszontalan és vagy nincs hozzá tehetségem. Viszont akarok valamit találni, amiben versenyképes vagyok másokkal és élvezem is. Valami ötlet ezzel kapcsolatban?"

Sokkal többmindent kell még kipróbálnod, sokkal változatosabb dolgokat, nem csak játékokat és sportokat. És nem csak az lehet az életcélod, hogy te magad csinálj valamit olyan jól, mint senki más, hanem olyasmi is, hogy pl. valaki ilyen asszisztense lenni, segíteni őt. Hogy milyen irányban érdemes keresgélned, azt elég jól mutathatja az, hogy az iskolai tantárgyak közül melyikkel foglalkozol a legszívesebben: azt tanuld, mert elég jó eséllyel arrafelé fogod megtalálni a célt.

2018. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A videojátékok, sakk és foci pont nem minősülnek túl jó életcélnak. De például ha jó vagy reál tárgyakból, akár lehetsz játékfejlesztő. Vagy ha érdekel a foci, akár sportújságíró, vagy szakkommentátor. Bár ez utóbbi nem tudom mennyire reális cél, mindenesetre a focistánál életszerűbb. Egyik ismerősöm meg e-sport kommentátor, bár ez is inkább csak hobbi, nem megélhetés. De a lényeget érted, keress valami olyat, ami az érdeklődési körödhöz kapcsolódik, de piacképes.
2018. nov. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is, több száz órát öltem már bele a sakkba, de egyszerűen elértem egy szintet, ami fölé nem tudok törni. Ez a szint kb ott van, hogy egy átlagos kocsmába mindenkit ronggyá verek, de egy 12 éves sakk-szakkörös elsőtáblás gyerek az már lehet hogy leverne. Tanárok segítségével még talán tudnék fejlődni egy keveset, de versenyszintre biztos nem tudnék jutni. Sajnos vannak korlátaink. Én is mindent megpróbálok az életben, és ha nem is tudok semmit tökéletesre fejleszteni, egy jó középszintre azért el tudok jutni. Az én célom, hogy a világon mindenhez értsek, egy kicsit. Polihisztor akarok lenni.
2018. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!