Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted az emberek általában...

Szerinted az emberek általában miért szekálják egymást? Ha valaki kicsit sikeresebb tőlük (nem mindenben csupán egy két dologban) akkor lehet azért vagy, mi lehet ennek az oka szerinted?

Figyelt kérdés

#Ggffr
2018. júl. 18. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
szekálni jó
2018. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általános iskolában azért szekáltam egy fiút, mert amikor sok ember előtt megaláztam a tömeg velem együtt nevetett, elfogadtak és kivételesen nem engem szekáltak.


Kicsit úgy éreztem magamat, hogy engem kínoznak vagy én kínzok. Melyik a jobb?


Gimnáziumban már elfogadó közegbe kerültem, ahol nem volt probléma ilyen dolgokkal és már ott teljesen normális voltam mindenkivel, sőt talán sokkal érzékenyebb és segítőkészebb lettem a múltbeli engem ért atricitások és mások megalalázása miatt.


Egyetemen meg már egyátalán nincs semmi ehez fogható.


Most meg már én is érzem, hogy megítélnek a gondolkodás módom miatt. Mi szerint a gazdagok nem lopják a pénz, hanem aki sokat és okosan dolgozik nagyra viheti.


Kb havonta 1-2x amikor kiszállok az autómból hallok pár rossz megjegyzést. (Gazdag köcsög, és még párat, amit nem írnék le), mert az emberek azt hiszik, hogy két féle képpen lehet sikeres valaki..


1. Örököl sok pénzt


2. Másokat kihasznál és lop.


Persze az ő fejükben nem létezik olyan, hogy valaki másoknak értékes szolgáltatást vagy teméket ad amivel jobbá teszi az életüket vagy csak valaki piacképes tudással rendelkezik.


Sokan mondanak olyanokat, hogy "Senkinek sem kéne 1 millió forintot keresnie havonta".


Oké ... és aki havi 10 millió értéket termel vagy éppen többszáz milliós projekteken dolgozik kapjon 300 ezer forintot mert a szomszéd Pista bácsi is annyit keres a gyárban heti 50 óra munkával?


Az a baj, hogy az emberek nem látják a nagy képet, csak saját magukra gondolnak.


Nem ellenzik a minimálbér emelést (ez most USAban volt probléma), mert nekik látszólag jó, de nem nézik a nagy képet, hogy rengeteg ember vesztheti el a munkáját, rengeteg kis vállalkozás tönkre mehet és összeségében véve sokkal rosszabb ha meg van szanbva egy minimális összeg, ami alatt senkisem dolgozhat legálisan.


Sokan támogatják a progresszív adót, akár olyanokat is, hogy aki X millió fölött keres 50-60%ot adózzanak. Lehet rövid távon ez is jó, mert több pénz lesz a közösben, de egy magas prograsszív adórendszer elveszi a pénzügyi motivációt azoktól akik innoválni akarnak.


stb...


Az emberek az aktuális helyzetükből nézik a világot nem objektíven és nem tudokják elfogadni, hogy akár változtatni is tudnának rajta, mert akkor őkket lehetne okolni a saját sikertelenségükért.... de egy szerűbb a világot.


Az emberek nem magukat okolják ha keveset keresnek hanem azt aki az X6os BMWben ül.

2018. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért itt a keleti végen kiderül két mondat után, milyen jó fejek azok, akik azt se tudjuk, honnan veszik a toyotákat, miközben a cég állandóan a szakadék szélén áll... Köszi a nyugtatást amúgy, akár sikerülhetett volna. PS: Tudom, hogy van bőven normális, tényleg nagyléptékű lélek, aki nyilván többszörösét adja annak, amit kivesz az egészből, és ténylegesen rengeteg családnak lesz jobb élete általa. Minél nyugatabbra mész, annál inkább ez a standard, és még a jellemhibák egy részét is elnézik inkább, mert tényleg nagyot tol a közösön az ürge. De amikor mesterségesen 50 fő alá adminisztrált cégben van mindenki minimálbéren, és az a korrektség náluk, hogy megkapják időre a fizetést (máshol meg tényleg nem, de attól ez miért lesz külön jó?)... Minek neveznéd? És rondán teli vannak így is.
2018. júl. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3# Attól még hogy létezik nem egészes tisztességes vállalkozó nem azt jeleni, hogy mindenki az vagy lagalábbis, hogy a többség az.


A nagy autókról meg annyit, hogy ha haszongépjárműről van szó. Mondjuk egy 11 milliós listaáras terepjáróról. Azt lehet eltudja hozni 9,2 millióért, mert raktáron van és valamilyen kedvezményt ad a kereskedő, plusz vissza igényli az áfát ... az az már csak 6,7 milliónál tartunk.


Majd ezt az autót úgy fizeti ki, hogy a 9,2 milliónak a 30%át lerakja készpénzben és rögtön vissza is igényli a nagy részét és elkezdi fizetni a törtlesztőrészleteket mondjuk 5 éven át.


Azaz szinte 0. forintal hoztal el az autót.


Meg persze vannak nyílt lízingek is, amiről nem tudok sokat mert még nem nekem való, de ott személyautó után is vissza lehet igényelni valahogy az áfát. Meg ott a tulajdon joggal lehet trükközni.


Szóval egy "nagy" autó nem feltétlenűl jelent sokat.


Meg perszer azt is fontos megjegyezni, hogy az olyan helyekkel kapcsolatban ahol minimálbérre vannak bejelentve, de feketén a dupláját kapják kézben, hogy rengeteg költsége van a vállalkozónak és ha legálisan akarná csinálni vagy sokkal kevesebbet kéne fizetnie mindenkinek vagy egy idő után csődbe menne cége.


Lehet, hogy neked egy új BMW azt sugalja, hogy "Hűű, de jól megy neki", de nem nagy szám egy új autót venni. Sokkal többe kerülne neki havi plusz 5 milliót járulékokra kifizetni mint a 200 ezres lízinget.

2018. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ág is tolja, tudjuk hogy van. Nyilván ahol kőgazdagok törvénykeznek ott a kőgazdagok érdekei érvényesülnek. Errefelé tényleg kevés az értelmes vezető és az értelmes gazdag. Ilyen nagyon ügyeskedő, régebben ladával, utánfutóval vasat gyűjtő emberek kereskednek A-osztályú autókkal anélkül, hogy a hatóságnak valaha is szemet szúrnának, nyilván tök jó lenne tapsikolni nekik is, csak ugye nem megy. És kevesen különbek ezeknél még a teljes legalitásban ügyeskedők közt is.
2018. júl. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!