Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tartom hülyeségnek,...

Csak én tartom hülyeségnek, amikor ilyen felesleges dolgokon fennakadnak?

Figyelt kérdés

Néha ezen az oldalon látok ilyen kérdéseket, amikben ilyenekről vitáznak, hogy pl. bunkóság-e "Jó napot!"-tal köszönni és ilyenkor mindig jön pár válaszoló, majd jól beoltja azokat, akik szerint nem az, hogy de ez igenis egy nagyon tapló dolog és miért olyan nehéz odarakni azt az egy darab szót, hogy kívánok, aki nem így gondolja, az egy büdös proli és pont.

De hasonló vita alakult ki egyszer akörül a kérdés körül is, hogy "Mit mondtok, hogy bent vagytok egy nyilvános mosdóban és valaki bekopog?". És többen is azt írták, hogy azt mondják, "Vannak", erre megint jött pár megmondóember, akik közölték, hogy minden vannakozó egy fogyatékos paraszt, mert max. ovisoknál elfogadható ez a vannak szó és egy normális ember azt mondja ilyenkor, hogy "Foglalt". Érdekes amúgy, ha az iskolámban bekopogok egy wc-ajtón, legalább az esetek felében úgy szólnak ki az ajtó túloldalán lévők, hogy Vannak, meg hasonló a tapasztalatom a köszönéssel is, szóval már ritkaságszámba megy szerintem az, ha valaki végigmondja minden köszönésnél, hogy "Jó napot kívánok". Úgyhogy most már egyre inkább megbizonyosodok róla, az én környezetemben van ennyi kulturálatlan személy és erre a gyakori kérdésekre tényleg a társadalom krémje jár fel válaszolgatni :D

Több ezekhez hasonló kérdést is olvastam már, és sosem értettem, másoknak hogy van energiájuk ilyeneken fennakadni, meg minden egyes szó, kifejezés mögé ilyen mögöttes tartalmakat belelátni, pl. hogy a pékségben úgy mondta az eladónak egy vásárló, hogy "Egy fahéjas csiga lesz", nem úgy, hogy "Egy fahéjas csigát kérnék szépen, ha lehetségesss", biztos direkt bunkózni akar szegény eladóval, mert ez a napja fénypontja, hogy bemegy reggel másfél percre a pékségbe és ilyen bunkón kéri a péksütijét :D

Szerintem ezekben semmi bunkó nincs, vagyis inkább úgy mondanám, a hangsúly és a testbeszéd számít jobban, nem amit kimondunk. Szóval lehet bunkón Jó napot kívánokozni is, meg kedvesen úgy köszönni valakinek, hogy helló..Valamint mint írtam, a környezetemben sem ezt tapasztalom, hogy mindenki ilyen virágnyelven beszélne kb., szóval már minimum az körülöttem lévő emberek felét, de inkább 3/4-ét elkönyvelhetném tiszteletlen bunkóknak. Ehelyett ha valaki olyan kifejezéseket használ, amik az itteni válaszolók szerint elfogadhatatlanok, idegeskedés helyett csak beletörődök, hogy feléjük ezt így szokás mondani és pont..

Én vagyok az egyetlen, aki így gondolkodik?


2018. nov. 5. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Szerinted van, aki ezt végigolvassa?
2018. nov. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem írtam ki olyan olvashatatlanul hosszú kérdést, főleg, hogy egy csomó rész benne csak üres sor,

de nem csodálom, hogy neked még ez is gondot okoz :/

2018. nov. 5. 01:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Totalisan egyetertek, de figyelembe kell venni hogy egyesek nem ertik a testbeszedet, vagy a hangsulyt. Nyilvan kevesen vannak de ezt en teljes mertekben el tudom fogadni oknak amiert kollektivizalodott.



A jo napot az olyan gordulekeny, a kivanok szocska utana megakasztja kicsit a nyelvet ezert nem szoktam mondani mert konnyen belezavarodok az utana levo szavakba.


Foglaltozok, sose mondom hogy lesz, ha megis azonnal javitom, de amugy eszre se veszem. Elobbirol azt se tudtam hogy letezik. (Megjegyzem felolem ki is rofoghetnek a budibol, az is azt uzeni, hogy nem akarok bemenni)


summa summarum a velemenyem hogy aki ilyenen fennakad az a sajat kedvet b assza el, ez az ő dolga.

2018. nov. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Tehát még be is vallod, hogy jó része értelmetlen.
2018. nov. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Direkt megszámoltam neked és 4 db üres sor van a bekezdések között, a bekezdések pedig jóval több sorból állnak, akár telóról, akár gépről nézem..Nem elég, hogy olvasni nem tudsz, még matekból is ilyen szar vagy, rossz lehet.

A 2. válaszolónak köszönöm, ezek szerint mégis van, akinek nem okoz gondot kb. 1 A/4-es oldal (bár lehet, még ezzel is sokat mondtam) elolvasása.

2018. nov. 5. 02:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak tudod odáig rendben van,hogy nem kell minden apróságon kiakadni,és nevetséges ilyenekkel foglalkozni,csak először jó napottal indul a dolog,a végén meg már annyira nem kell foglalkozni semmivel,és annyira belazulós lesz a dolog,hogy csákány g.i! lesz belőle.
2018. nov. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem elég, hogy olvasni nem tudsz, még matekból is ilyen szar vagy, rossz lehet."


Nem elég, hogy te is apróságokon akadsz fenn, ráadásul nyomdafestéket nem tűrő hangnemben írogatsz vissza a válaszolóknak. Mennyivel is vagy te jobb?

2018. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ebben mi volt nyomdafestéket nem tűrő? :sss Mellesleg pont nem én vagyok az, aki apróságok miatt akad ki :D
2018. nov. 5. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!