Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől számít valaki igazán...

Mitől számít valaki igazán felnőttnek? Mit jelent felnőttnek lenni?

Figyelt kérdés
Ha már nincs konfliktusod a családoddal? Ha elköltöztél? Ha saját családot alapítasz? Érettségi vagy diploma után? Vagy csak ha elkezdtél rendesen dolgozni? Vagy elég az, ha széleslátókörű vagy? Vagy ha magad vállalod a tetteid következményeit? Esetleg más?
2018. nov. 8. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti kérdèsed, ami rávilágìt a megfelelő tèmakörre.
2018. nov. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, van már hasonló kérdés, de azt valahogy nem érzem a sajátomnak. Kicsit összekaptunk a családdal és elég feszült a hangulat és a légkör mostanában. Igyekszem elszakadni és függetlenedni, de még nincs saját keresetem, max az utcán élve tudnám fenntartani magam. Ez pedig nem lenne előnyös a tanulmányaimra és az esetleges későbbi munkámra nézve. Ha valamit jól csinálok, az jó, de mostanában nincs kedvem a tökéletes gyerek szerepét felvenni, és ezzel mindenki agyára megyek. De valahol muszáj elkezdenem.
2018. nov. 8. 10:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Konfliktus egész életedben van és lesz is, ez teljesen normális. Az már más kérdés, hogy hogyan, milyen módon rendezed.

Szerintem akkor válik valaki felnőtté, amikor képes egyedül, mindenféle segítség nélkül saját magáról gondoskodni és saját magát eltartani. Tehát pénzt keres, amiből fizeti a lakhatását, tud magának élelmiszert venni és el is készíteni, tud önállóan hivatalos ügyeket elintézni. A 30 évesen anyuval-apuval lakók, akiket a szülők kiszolgálnak (főzés, mosás, takarítás) számomra nem teljes értékű felnőttek. Az a felnőtt, aki saját lábon megél és megteremti, megtervezi a jövőjét, nem egyik napról a másikra él és reméli a szerencsét.

2018. nov. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Attól tartok a kérdésem és a kommentem nemigazán függ össze. Tökéletesen kifejezi a lelkemben uralkodó káoszt. Elnézést érte. Talán ideje lenne felkeresni egy pszichológust. Csak kell találni valami konkrét problémát, hogy segíthessen. Nem fog tudni egy olyan káoszban eligazodni, amiben még én sem.
2018. nov. 8. 10:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem két igazán komoly kritériuma van a felnőttségnek.

Az első, hogy nem szorulsz másokra semmilyen tekintetben. Sem anyagilag, sem egyéb okból. (A betegség persze kivétel) Önellátó vagy, ismered a lehetőségeidet és a határaidat,az elsőt kihasználod, a másodikat nem léped át.

A másik, hogy vállalod a felelősséget a döntéseidért. Akár munkahelyen, akár magánéletben. Ez persze magában foglal sok emberi normát is, hiszen aki felnőtt, az nem fog csalni, ígérgetni, hazudni, mert ezek nem férnek bele a felelősség vállalásába.

Azt tapasztalom, felnőttnek lenni kemény és nehéz feladat, komoly önismereti próbák után válsz csak ilyenné. Sajnos sokan soha nem is érik el ezt az állapotot, ami nem akkora baj, hiszen mindenki hibázik ezen az úton, de az már nagy baj, ha valaki nem is törekszik arra, hogy felnőtté váljon.

2018. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha önzetlen vagy másokkal és nincsenek ellenségeid. Ilyenkor csak lehetőségeid vannak. Szerintem habár én sem vagyok felnőtt.
2018. nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok újra, csak eddig nem láttam a kommentjeidet...


Az, hogy már nem akarsz tökéletes gyerek lenni, azt jelenti, hogy elindultál az úton. A szülőkről csak kevesen tudnak problémamentesen leszakadni, ez nehéz időszak. Keress mindenki számára elfogadható kompromisszumokat, vagy ha nem megy, valóban kérhetsz külső segítséget is.

Sok sikert a továbbiakban!

2018. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem érzem magam felnőttnek,pedig egyedül élek,stb. Pont ma gondolkoztam mikor lesz változás.És tudom erre a választ.Ha már a kutyám nem lesz velem,most 9 éves,illetve ha anyám meghal.Akkor fogom azt érezni hogy teljesen egyedül vagyok a nagy világban,ott lesz nálam egy fordulópont,amit nagyon nem várok. 37/N
2018. nov. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló arra gondolt, hogy a kérdés kifejtésénél feltett utolsó előtti kérdésed boncolgatja a téma gyökerét: "Vagy ha magad vállalod a tetteid következményeit?"

Ezzel értek egyet én is. Valamint még ha önállóan intézi az ügyeit, önállóan, szabad akaratból dönt

2018. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szüleid eltemetése után.
2018. nov. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!