Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolom, hogy nem...

Miért gondolom, hogy nem vagyok szimpatikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogy lehet ebből kilábalni?

Régen annyi önbizalmam volt (egészséges szinten), ma, ha találkozok valakivel az az első gondolatom, hogy biztos nem tart szimpatikusnak.

A férjem szerint depis lettem az itthonlét alatt (nemrég született a 2. baba és mivel a főnök közölte, hogy nincs helyem a két gyerek között nem mentem vissza, mert nem is lett volna hova).

A régi barátok (mondjuk még annak őket), szépen lassan eltávolodtak. Vannak új ismerősök, de azok inkább felszínes kapcsolatok és leginkább a gyerekek miatt.

Nem híztam el meg ilyenek a szülés után, sőt most még jobban tetszik a tükörkép.

Férjem azt mondja, ha rám néz (megjelenés, járásom, beszédem), hogy egy határozott céltudatos nőt lát. Férjnél vagyok, van két gyerekem és nem szokásom panaszkodni. Lehet, hogy ez rémiszti meg a többieket is. De a férjem biztos, hogy másképpen lát, mint a többi ember. Szóval az ő szava jólesik, de nem mérvadó.

Valami jó tippet tudnátok adni? Könyvet vagy bármit, amitől másképpen gondolnék magamra.



2018. nov. 8. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Hmm, érdekes kérdés, mialatt a válaszon gondolkoztam, én magam is választ kaptam dolgokra, mivel hasonló kérdésen morfondíroztam magammal kapcsolatban.

Nos, otthon voltál soká, ráértél jobban figyelni magadra, mindenféle dolgokra és egyszer csak észrevettél egy negatív változást, amiből (talán ok nélkül) azt a megállalpítást szűrted le, hogy nem vagy szimpatikus.Gyökeret vert benned ez a gondolat.Elkezdtél úgy gondolni magadra, mint aki nem szimpatikus.És sajnos ez azt vonhatta magával, hogy elkezdtél akaratodon kívül úgy viselkedni, olyasmiket tenni, ami valóban unszimpátiát vált ki másokból.Ez nem másból ered, mint a hibás meggyőződésedből.

A férjed nem lát ilyennek, dehát ő a férjed...Ő "más" szemmel tekint rád.Hiszen megvan amagad "célcsoportja" akikre ezt a meggyőződésed kivetíted és abba a férjed nem tartozik bele.

A megoldás az lenne, hogy ezt ahibás meggyőződést töröld valahogy.El kell hinned az ellenkezőjét:Azt, hogy igenis szimpatikus vagy.Ez nem könnyű, de nem is lehetetlen, csak most apozitív visszajelzéseket kell figyelni, és azokból táplálkozni.

2018. nov. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mellesleg szerintem inkább az lehet itt a gond, hogy arégi baráti társaságodból kiestél.És mostmár felnőtt fejjel, család mellett nehezebb igaz barátokat találni.Nincs rá idő, stb...

De ez nem egyedi probléma, sokan járnak így, amikor már van gyerek, munka és ezek lesznek az elsődlegesek.Ezt sokszor megsínylik a baráti kapcsolatok sajnos.És ennek a szimpátiához nem sok köze van, inkább az életvitel megváltozása az ok.Dehát meg kellene próbálni, hátha fel lehetne eleveníteni azokat a régi barátságokat.

2018. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. El fogok gondolkodni mit nem tartok magamban szimpatikusnak.


Sajnos a régi barátságok lekorlátozódtak a viberre. Mi is elköltöztünk egy másik városba, a baráti társaság is szétszéledt. Van aki szintén gyetekes, de a legtöbb még nem (30as éveink elején járunk).

2018. nov. 8. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!