Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolnátok arról a...

Mit gondolnátok arról a lányról, aki ilyet tesz? (Lent konkrétan)

Figyelt kérdés

Van egy lány osztálytársam, akinek nem túl jó a családi helyzete. Az apukája már nem él velük, van négy bátyja, egy öccse és egy huga. Az anyukája egyedül neveli őket. A bátyja talán dolgozik, azon kívül csak az anyukája keres a családból.

Ez a lány pénzt lopott a legjobb barátnőmtől. Szeptember óta rendszeresen tűnt el pénze, kb ilyen 1000Ft-ok, de minden héten. A héten szólt osztályfőnöknek, és ofőnk mondta az osztály előtt, hogy ha valaki tud bármit szóljon, vagy akkor az igazgatóhoz mennek. A lány, aki lopott , bevallotta, hogy ő volt és hogy kb olyan 10ezer Ft-ot vett el. Ofőnk behívatta az anyukáját. Az anyukája ki akarta fizetni barátnőmnek, amit a lánya elvett, de barátnőm nem vette el a pénzt, azt mondta, nekik nagyobb szükségük van rá. Megbeszélte ofőnkel, hogy ne szóljanak az igazgatónak, ezért így nem rúgják majd ki a lányt a suliból.

Megkérdeztem barátnőmet, hogy miért, erre azt mondta, hogy ha én láttam volna, ahogy a lány anyukája ott ült vele szemben, és hányszor bocsánatot kért tőle a lánya viselkedése miatt, meg ahogy oda akarta adni neki azt a kb 10 ezer forintot, ami annak a családnak azért nem kevés pénz, úgy, hogy nemsokára tél meg fűtés, meg minden akkor én is megérteném, hogy miért nem vette el a pénzt.

Azt értem, hogy a barátnőm szülei jól keresnek, és úgymond meg sem kottyan nekik az a pénz, de azért szerintem ez elég nagy hülyeség volt a részéről.


Ti mit gondoltok erről? Helyesen tette, vagy hülyeség volt? Vagy volt ezzel valami célja?



2018. nov. 10. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nagyon szép gesztus volt tőle. Viszont ennek is két kimenetele lehet. A csaj vagy azt veszi le, hogy milyen kedves, szegyenli magát, vagy pedig látja, hogy úgyis megesik rajta a szíve, így megint meglopja, vagy pénzt fog kérni tőle
2018. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval emberileg nagyon szép dolog volt, de nem biztos, hogy helyes.
2018. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Hallottál már olyanról, hogy jó emberek? Mai világban kevés van. Ha a lány megbeszélte otthon és rábólintottak, vagy simán a saját zsebpénze volt, akkor egy nagyon rendes lány lehet. Nekem sohasem volt sok pénzem, de sohasem volt bajom a számlákkal sem. mindig kijövök a pénzemmel, havi 15 ezret tudok kb félrerakni. Ha meglátok az utcán kéregetni valakit, odamegyek hozzá, megkérdezem mi történt vele. Esetleg bemegyek a legközelebbi boltba venni neki valamit, pedig nem nagyon tehetném meg én sem. Akinek meg van pénze rá sem hederít. Az emberek már csak ilyenek.
2018. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy emberséges tett volt, a barátnőd szülei büszkék lehetnek rá, jó embert neveltek fel.
2018. nov. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Vagy egy idiótát
2018. nov. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon kedves tett volt tőle, viszont a kedvesség nem mindig jó.

Lehet a lopós lány ebből azt veszi le, hogy az emberek elfogadják a lopást, ha szegényes anyagi helyzetben van. Lehet megteszi újra és újra, hogy tesztelje az embereket, esetleg mostantól csak az ilyen jólelkű emberekre fog pályázni, mert velük azt hiszi bármit megtehet. Több kimenetele is lehet a dolognak, reméljük inkább úgy fogadja be a történéseket, hogy a lopás nem elfogadható tett és pénzhez máshogy kell jutni.


Én egyszer elloptam egy radírt még kiskoromban, nagyon tetszett, de nem is használtam sokáig, egyszer kellett, mert rosszul írtam le valamit és nem volt másik nálam, de mikor a kezembe vettem elsírtam magam a bűntudat miatt és nem is használtam, hanem hibásan adtam be a dolgozatom (jó rég volt, még ceruzával írtuk őket és csak álmodoztunk a tollakról :D), számomra az a kis dolog elég volt arra, hogy semmilyen kényszert ne érezzek lopásra akármilyen helyzetben vagyok, hátha a lányra is ilyen nyomást gyakorol az eset. :)

2018. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves gesztus, de ugyanakkor megjegyezném mellé hogy ilyen többet ne forduljon elő, és remélem, hogy levonja a tanulságot.
2018. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem aláztam volna meg az anyukát azzal, hogy nem fogadom el az ellopott pénz kártérítését, arra hivatkozva, hogy „nekik nagyobb szükségük van rá”. A hölgy részéről ez egy tisztességes gesztus volt, amiben én megerősítettem volna – akkor is, ha az a tízes nem hiányzott. Hálám jeléül eltekintettem volna a feljelentéstől, bízva abban, hogy a lányt az anyja hatékonyabban tudja leszoktatni a lopásról mint a büntetés-végrehajtás.
2018. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!