Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell már kiskorban azt...

Miért kell már kiskorban azt sulykolni a gyerekbe, hogy pl a használtruha rossz dolog?

Figyelt kérdés

Egy ismerős család (elég jómódban élnek, bármit megvehetnek) mai beszélgetését hallottam. A kislány (3 éves) összekoszolta magát, erre az anyukája azt kiabálta neki, hogy legközelebb a "turkálóból" fog neki ruhàt venni, mert az való neki, semmire nem tud vigyázni, és hiába vesznek ilyen drága ruhákat ha folyton összekoszolja magát.

Bevallom ritkán megyek használtruhás boltba, de volt hogy ott is kifogtam szinte új ruhákat, amiről meg nem mondták volna hogy onnan van. Nem is a drága ruhák ellen vagyok, mert az is van nekem, de miért kell ilyen dolgokat mondani egy kisgyereknek? Ha ezt fogja hallani, akkor akaratlanul is eszébe fog jutni az oviban vagy az iskolában ha valamelyik társának esetleg onnan vannak a ruhái. Igaziból a gyereket sajnálom, mert azt fogja megtanulni, amit hall otthon és később lenézőbb lehet másokkal.

Tudom nem az én dolgom, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

N


2018. nov. 17. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, a gyerek azért gyerek, hogy még összekoszolja magát.
2018. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1: Ezzel egyetértek. Szegény kislánynak szinte semmit nem szabad csinálnia mert mindenért rászólnak vagy nem is foglalkoznak vele. Ha esetleg koszos lesz, vagy vizes stb akkor meg egyből megy a veszekedés.
2018. nov. 17. 21:53
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha épp játszik valamit, nyugodtan lehet olyan ruhát ráadni, ami nem olyan drága vagy nem baj, ha tönkremegy.
2018. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha hülye a szülő, akkor hülye a szülő. Vagy valamilyen belső lelki problémája van.


Az én egyik ismerősöm retteg a használt cuccoktól, mert az szerinte piszkos. Mosás után is piszkosnak érzi, sőt, onnantól a mosógép is piszkos, meg ha ezután kimosunk vele valamit, az is piszkos lesz.


Egy másik ismerősömnek baleseti gyereksebészeten vagy ilyesmi helyen dolgozik az apukája. Bármilyen kicsit is vadabb játékba kezdtek gyerek korukban, ha felmásztak egy fára stb., apuka rögtön majrézott, hogy milyen sérülést fognak összeszedni, betörik a fejük, tolószékbe kerülnek, meg minden.


Szerintem nagyon sokunkban van egy-egy területet érintő, ezekhez hasonló nem teljesen megalapozott belső félelem. Enyhébb esetben ezekkel együtt lehet élni, de persze még jobb, ha kellő önismereti fejlesztéssel felszámoljuk őket. Nyilván vannak súlyos esetek, az nehezebb.

2018. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Kislánykoromban anya hozott kb 20 db nagyon szép pólót nekem a turkálóból. Azok voltak a legszebb ruháim. Szép minőségiek voltak, szóval igazán bek*phatja aki így neveli a gyerekét.
2018. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek homokozik, mászókázik stb. persze, hogy én néha koszos lesz. Emlékszem, direkt volt gumicsizmám, hogy kedvemre ugrálhassak a pocsolyákban.

Szerintem is ezzel arra tanítják, hogy a szegényeket le kell nézni. Pedig nem ezen múlik, ki milyen ember.

2018. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csomó cuccom van turkálóból, kifogástalan minőségűek.


Amúgy én se értem, miért kell egy gyereknek patyolattisztának lenni. Én kiskoromban ilyenkor az összes levélkupacon végigfetrengtem, és imádtam.

2018. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nekem se azzal van a bajom,hogy valaki épp nem szereti a használt ruhát. Hiszen mindenki azt vesz magának amit akar/tud. Csak annyira rossz volt hallgatni amilyen hangsúllyal mondta a gyereknek ezt. Kb ezzel "fenyegette".


Igen nekem, és tesómnak is meg volt engedve kiskorunkban, hogy játszunk kint és koszosak legyünk. Istenem... a ruhát ki lehetett mosni, plusz fürödni kellett. És olyan jó emlékeink vannak abból az időből.

2018. nov. 17. 22:17
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb válaszoló látom nem igazán fogta fel a kérdésed, mindenki csak azon akadt ki hogy a gyerek az gyerek, lehet koszos :D


Az ilyen szülő nem okos, a használt ruha egyáltalán nem rossz dolog, olcsón hozzá lehet jutni nagyon sok jó és egyedi dologhoz :) a kislány anyja ostoba

2018. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az igazi vicc, hogy a turkálóból kilóra el lehet hozni azokat a márkákat amiért súlyos 10 ezreket kérnek el a "márka"boltban.
2018. nov. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!