Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyaroknak miért jelent...

A magyaroknak miért jelent 100-at a kiló a normál ezres jelentésétől függetlenül?

Figyelt kérdés

Interneten mindenhól azt olvasom hogy szlengesen a kilót a százas illetve pénznél a százezres helyére mondják. Például ha "mennyibe volt az autó?" a kérdés akkor az "5 kilóba" az általában 500 ezret jelent.

De a "mentem vagy két kilóval" az 200km/h-t jelent az illetőnél. És az más témában is elfogadott szleng a magyar interneten.

Pedig általános iskolás emlékeim szerint a kiló mindig is ezret jelentett. Ha angol fórumokon egy szám mögött kilóra utaló "k" jelölést látunk akkor ott mindig az ezres helyére használják.

Tudja valaki hogy itt miért és mióta jelől százat? Vagy csak egy hülye sokat csinált megint?


2018. nov. 20. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jelöl százat, sok a buta ember, aki egyáltalán nem tudja mit jelent, csak használja vakon, mert hallotta valaki mástól.
2018. nov. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát kollegák, haverok és fél facebook arra használja. Pedig szerintem se jelölt sose százat.
2018. nov. 21. 17:56
 3/4 wormsblast válasza:

A kiló az száz. Semmi köze az SI mértékegységhez ezért soha nem jelent ezret. A kiló a papir százasra utal "piros" "kiló" "vörös" a régi 100as bankjegy szinére utal és ez egy börtönslengből ered. Ma összekeverik az SI mértékegységgel ezért hibásan 1kiló-t ezer forintnak gondolnak. Holott nem igy van és soha nem is lesz igy.


ajánlom olvasnivalónak

[link]


ja és az angol 100k kilobytehoz meg végképp semmi köze. Ez teljesen más emiatt totális a félreértés........

2019. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így már értem.
2019. ápr. 5. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!