Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek nagyon erős...

Ha valakinek nagyon erős tájszólása van, nem érzi magát hátrányban egy "normál" beszédű emberrel szemben?

Figyelt kérdés

Nekem semmi bajom a tájszólással beszélő emberekkel, de valahogy néha érzem, hogy olyan fenntartással beszélnek velem.

Eszembe nem jutna megbántani őket, nem vagyunk egyformák, ki itt él, ki ott.

Csak elég sokat telefonálok, találkozok mindenféle emberrel, próbálok mindenkihez a legpozitívabban hozzáállni.



2018. jún. 21. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Mièrt kellene hátrányban èreznie magát? Biztos vannak olyan jó tulajdonságai, ami miatt kiemelkedik a többiek közül.
2018. jún. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

"Biztos vannak olyan jó tulajdonságai, ami miatt kiemelkedik a többiek közül."


Miért lenne?

2018. jún. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Azért, mert mondjuk tanyán lakik, még nem kell beskatulyázni.
2018. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, némelyik olyan bizalmatlanul beszél hozzám, meg mintha valami problémája lenne.
2018. jún. 21. 15:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Probléma alatt mit értesz?
2018. jún. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nöm.
2018. jún. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem, mivel számára ez a megszokott és a "normál", a másik fél pedig ha nem teljesen idióta, nem fog ezen fennakadni, vagy ilyesmi.


Értelmes körökben ilyen dologból nem lehet probléma.

2018. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ami szerintem ok lehet:

ma már talán annyira nem gyakran, de biztos hogy még most is van egypár ember, aki szerint a nem tájszólásos beszéd "a normális", és az hülye / lusta / faragatlan, aki tájszólással beszél. Van pl. ismerősöm, aki 15 évvel előttem járt egyetemre, na őt konkrétan a tanárai, professzorai SZOKTATTÁK LE kényszeresen a tájszólásáról, mert nem tetszett nekik, alantasnak találták.

Na, ha az adott ember mondjuk már találkozik 10 ilyen barommal, akik elkezdik neki, hogy "tanuljon meg rendesen magyarul", főleg, ha nem is találkoztak sokkal több tájszólás nélkül beszélővel, automatikusan azt fogják gondolni, hogy biztos lenézi őket a 11., aki hozzájuk szól. Ez kb. úgy működik, mint az, hogy elméletben tudom jól, hogy nem minden cigány balhés, és ha közelről megismerek egy cigányt, és látom, hogy normális, jó kapcsolatban vagyok vele, de mivel 9 alkalomból 8x cigányok vegzáltak, automatikusan óvatosabb leszek a buszon, ha felszáll egy cigány, főleg akkor, ha van egy bizonyos öltözködési, járási stílus, amit képvisel. Néha ez nem is tudatos, de ösztönösen jön a tapasztalatokból. Náluk is ez lehet.

(ha meg esetleg budapesti vagy, az jelentheti pluszban azt is, hogy mendemondák ill tapasztalatok alapján azt hiszik rólad, hogy beképzelt vagy és sznob)

2018. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pedig pont ez a réteg lenne, akit nem szeretnék sosem megbántani, sokkal jobban kötődök hozzájuk, mint az öntelt, mindenkit lenéző emberekhez.
2018. jún. 22. 15:22
 10/10 anonim ***** válasza:
nincs tejszólásom de engem se értenek meg nagyon rokonaim meg idősebbek, uncsitesóm feljött faluról azt lenyomok neki egy ilyen dumát hogy öcsök vedd már le a jeges csuklódról a fake sz@r órádat öcskösöm nyomnád itt a nagyot azt am full broke vagy emberr. Semmit sem értett kb főleg hogy nem is artikulálok.
2018. júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!