Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A japánok, kínaiak stb....

A japánok, kínaiak stb. ugyanúgy nem tudják elolvasni a mi betűinket, mint ahogy mi sem az övékét?

Figyelt kérdés

A különböző kínai, japán írásjelek ugye nekünk csak értelmetlen kix-krax-oknak tűnnek, ha csak nem tanuljuk direktbe az ő írásukat.

Viszont ők hogy vannak vele? Vajon ők sem tudják kiolvasni a latin betűket, vagy ezekben az országokban a saját írásuk mellett ezt is meg kell tanulniuk?



2018. nov. 21. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

32 betű megtanulása enyhén szólva egyszerűbb feladat, mint 8000, többnyire teljesen különböző vonalkákból összeálló írásjegyé.

Ráadásul aki okostelefont használ a Távol-Keleten, annak muszáj ismernie a latin betűket, mert az alapján viszi be a szót az üzenőfelületre.


de azért ez a "japánok, kínaiak STB." nem hangzik túl tisztességesen szerintem

2018. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akik gimnáziumokba vagy egyetemre mennek, angolul is tanulnak, azoknak meg kell tanulniuk. De pl. az oroszok közül is csak ezekben a körökben tanulják meg, a falusi parasztasszony pl. nem tudja a latin betűket.
2018. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: miért, mi a baj ezzel? Azért írtam a japánokat, meg a kínaiakat, mert az jutott eszembe először, meg talán az ő írásuk különbözik a legjobban a mienktől.

De nyilván írhattam volna még az oroszokat, vietnámiakat, görögöket, arabokat stb.... szóval minden olyan ország népét, ahol nem a latin betűs írás a hivatalos. A kérdéssel nem célom megsérteni senkit sem.

2018. nov. 21. 11:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudják, mert már a romanizált alakot gépelik be latin betűs billentyűzeten, ebből képzi a szoftver a kínai betűket.


A vietnámiak meg már nagyon régóta latin betűs használnak.

2018. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
96%
De, megtanulják az iskolában. Kisebb falukban, idősebbeknél biztosan van aki nem tud latin betűkkel írni de a fiatalabbak már tuti. Eleve kell ahhoz hogy megtanuljanak pl. angolul.
2018. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma olvastam neten arról, hogy Kínában pl. a gépekhez is latin betűs billentyűzet van és latin betűkkel kezdik begépelni a szót és felugrik egy kis ablak, hogy a latin betűkkel leírt szónak milyen karakterek felelnek meg, elöl a leggyakoribbakkal (mert ugye ugyanahhoz a szóhoz több karakter is tartozhat és több jelentése is lehet). Szóval aki ott internetezik vagy van telefonja, kénytelen megtanulni a latin betűket.
2018. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Ma hallottam, hogy orosz biológusok pl. ismerik ugyan a latin betűket, de angolul nem tudnak, csak oroszul. Én még minket fikáznak, hogy nem beszélünk nyelveket!
2018. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!