Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvennéd ugyanúgy a leendő...

Felvennéd ugyanúgy a leendő férjed nevét ahogy a volt felesége felvette?

Figyelt kérdés
A volt feleség még most is -né, évek óta elváltak de nem veszi le a párom nevét, pedig még csak 30 éves, nem értem őt, de mindegy. Én is ugyanígy venném fel a nevét de így eléggé sanszos, egy faluban élünk, kb. 1500 lakossal, így én olyan furának érzem... vagy rosszul gondolom? Pedig sehogy máshogy nem tudnám elképzelni a nevemet mint Kissné Szabó Anna. /kitalált név/ Mondjuk a viszonyunk sem fényes a volt asszonnyal még a végén azt hinné őt akarom idegesíteni.
2017. aug. 26. 17:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
17%

Kizart sot hozza se mennek amig nem parancsol ra az exre hogy vegye le.

Egy no egeti magat azzal ciki ha volt ferje nevet viseli

2017. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%

"amig nem parancsol ra az exre " -ezt mégis hogy gondolod egyeske? nem parancsolhat rá..

Szerintem tartsd meg a neved kérdező - már bevett szokás ez. Lehet egyébként Kiss Szabó Anna is...

Itt a 4. ábra mutatja milyen lehetőségek vannak:

[link]

2017. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Az ex is Szabó Anna? Mert ha nem akkor nem értem mi a gond. Te leszel Kissné Szabó Anna Ő meg Kissné Varró Piroska. Ha csak nem valami extrém ritka neve van a csávódnak, akkor fölösleges ezen pörögni. Mondjuk egyébként is. A kis faluban így is úgyis mindenki tudni fogja, hogy a Piroska volt a Laci első felesége, függetlenül attól hogy mi a neve hivatalosan.
2017. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Kedves egyes válaszoló! Az az igazság, hogy nem "parancsolhat" rá a kérdező kedvese, ugyanis az exnek ehhez minden joga megvan. A jelenlegi hatályos szabályozás szerint, ha egyszer azt a nevet felvette, válás után is viselheti, ha úgy tartja kedve, haláláig. Sőt a jogszabályok értelmében még akkor sem kötelezhető névváltoztatásra, ha újraházasodik. Ismerek én is olyat, aki bár már vagy 20 éve a jelnegi férjével él, az előző férje vezetéknevét viseli (igaz nem né), mondjuk ott szakmai ismertség miatt nem akart változtatni a hölgy, de mindegy is. Egy szó, mint száz, nem kötelezhető erre, jelenleg neki az az anyakönyvi neve, a sajátja, akkor is, ha elvált. Kérdező, ebben a formában már miért ne vehetnéd fel, hiszen megtartod a saját neved is, úgy meg miért gond az, ha a né-s nevetek egyezik. értem, hogy neked kellemetlen, de nincsen jelentősége, engedd el a csudába a bosszankodást. Ha mondjuk Kovács Béláné lenne, akkor lehet én sem akarnék "kettes számú" szintén Kovács Béláné lenni egy 1500 lelkes faluban, fura lenne, de Kovácsné Szabó Anna minden további nélkül lehetnék, nyilván nem egyforma a lánykori nevetek :D
2017. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem egyforma a lánykori nevünk nyilván de engem akkor is zavar a tudat hogy 2. számú x-né leszek. Főleg mert mindenki ismer minket. Ha mondjuk Budapesten vagy más nagy városban laknánk nem zavarna ennyire szerintem.
2017. aug. 26. 18:15
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
Engem is zavarna, máshogy venném fel.
2017. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
22%

Egyes vagyok teljesen megertelek engem is zavart.

Eskuvo elott irtam az exenek hogy ha nincs 5000 ft nevvaltoztatasra szivessen adok neki.

Es azt is irtam ne eljen egy olyan ember nevevel akit nem akar maga melle.

A nevhez ragaszkodas azt mutatja az ex meg nem engedte el a volt ferjet ragaszkodik hozza hiszen nevet viseli minden nap.

Beszelj az exel

2017. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%
Módjuk én ilyen ...né formában fel sem venném a nevét a páromnak,függetlenül attól,hogy az exe viseli-e vagy sem.Nekem nem tetszik ez a Kissné Tóth Marika stílus,inkább a kötőjeles formát venném fel vagy épp csak simán.
2017. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
33%

Megértem, hogy zavar, sajnos elég nagy hülyeség, hogy joga van megtartani a nevet. Viszont az is az, hogy csak pénzért veheti vissza valaki váláskor a leánykori nevét.


Sajnos nem tudsz mit tenni, bele kell törődnöd a dologba, nem kényszerítheti rá senki, hogy nevet változtasson. Vigasztaljon az, amit már valaki leírt, hogy a faluban úgyis mindenki tudja, hogy te "csak" a második felesége leszel a Pityunak.

Ha ennyire durván zavar, ne menj hozzá elvált emberhez.


Ne aggódj, nemsokára ki leszel oktatva, mert látom jönnek az elhagyott asszonykák lepontozni :D

2017. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%
Akkor úgy vedd fel, hogy Kiss Anna.
2017. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!