Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan engedhetném el, hogy...

Hogyan engedhetném el, hogy kényszeresen menő akarok lenni?

Figyelt kérdés

Valamiért gyerekkorom óta bennem van. Én voltam az, aki már oviban is az apja cuccaival dicsekedett mindenkinek. Bennem van, hogy menőnek kell lennem, bizonyítanom kell másoknak. 2 évente cserélem jobbra az autómat, de már 1 év után elkezdek gondolkodni a cserén, hogy felvághassak a szomszédok előtt. Ha az egyik új autót vesz, nekem azonnal viszket a tenyerem, hogy elmenjek én is venni egyet. Minden pénzemet öltözködésre, autóra költöm! Erőmön felül! Eladósodva nem vagyok, mert nincs hitelem, inkább külföldön vállalok másodállást, hogy többet keressek! Nincs senkim, egyedül élek, de mégis azt hiszem, hogy bizonyítanom kell, meg kell mutatnom ki vagyok, mennyi pénzem van! Ahelyett hogy keresnék egy feleséget magamnak és a családommal utazgatásra, élményekre költeném a pénzem.

Ha levegőnek néz valaki, nem veszi jól a barátkozásomat, akkor veszek egy márkás új órát. Ha visszautasít egy nő, szintén új holmikat veszek, amit az illető orra alá dörgölök. Pl direkt arra járok ahol a csaj dolgozik, hogy meglássa milyen új luxus autóm van! Utána ha meglátott, többet nem érdekel, nem is keresem, csak az számít nekem hogy meglássa milyen menő vagyok.

Szerintem onnan alakult ez ki, hogy alapból dicsekedős vagyok, apám gazdag volt egy ideig, Porschéja volt például. Aztán lelépett egy nővel, így 14 éves koromtól, pont a középiskola kezdetére teljesen szegények lettünk, nagyanyámékhoz költöztünk, a nappaliban aludtunk, stb. A városban mindenki rólunk pletykált, lenéztek minket! A sok ember aki benyalt apámnak, nem fogadta többet a köszönésünket sem, kinevettek minket. Sokszor megaláztak, beszóltak. Volt hogy osztálytársam kaját hozott nekem a suliba, mert a szülei mondták hogy nehogy éhenhaljon az a csóró (azért ennyire nem volt baj, mindig volt mit enni-inni, volt áram, víz, villany, tető a fejünk felett)


Ki akarok gyógyulni ebből! Mit kéne tennem? Tudom, orvos! El is fogok menni, de szeretnék valami tanácsot kapni, hátha volt valaki ilyen helyzetben. Jó lenne ha el tudnám engedni ezt a menősködést, kivagyiságot! Képes vagyok most is azon aggódni, hogy megvegyem a legújabb, legdivatosabb kabátot, amit egy férfimodellen láttam. Azon jár az eszem, mekkorát fognak nézni a városban ha abban fognak meglátni, micsoda trendi nagymenő férfi leszek. De legbelül tudom hogy senkit nem érdekel, nem is veszik észre, de nekem akkor is jó érzés. A legjobb meg, amikor máson meglátom hogy irigyli az autómat vagy egy szép nő megnéz az autóm, cuccaim miatt.



2018. nov. 23. 11:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Ha ezen kényszered "Erőmön felül!" költésre sarkall egy idő múlva elfogy a pénzügyi háttér.(apu nem ad többet,felnő a gyerek és önálló szeretne lenni...)

Ez a gondolat indítson mindig amikor felülkerekedik benned ez a menős érzés...

2018. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Csodalatos,hogy felismerted ezt m agadban.

En is hasonloan erzem magam sot meg szanalmas is vagyok.

Gazdag csaladoknal takaritottam es egy ido utan elkezdtem ugy viselkedni,es erezni,mint ok,holott nekem nem volt semmim.

Menonek ereztem magam es sokan nem ertetettek miert.

Egy teljesen atlagos egyszeru lany vagyok.

De ugy viselkedtem,mint a gazdagok 😄

Lebetegedtem,lepukka

ntam,dolgozni nem tudok,eltartanak

20 kilot hiztam s nincs penzem uj ruhakra csak nehany rongyra a turibol

Vissza kerultem videkre,ahol semmibe sem vesznek.

Azt hiszem kigyogyultam.

2018. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem meg ne akarj megváltozni :)


Van pénzed új autóra,ruhákra akkor ezzel mi a baj?

Élvezd az életed!

Csináld amit szeretsz.


Te megdolgozol azért, hogy legyenek új dolgaid akkor mi a baj?

Örűlj annak, hogy irígyek rád.


Ha nekem ilyen életem lenne mint neked én bizony nem törődnék azzal, hogy ki mennyire irígy.

Sőt még jobban is költekeznék, hogy jobban szúrja a szemüket.


Élvezd az életet amíg megteheted.

2018. nov. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"inkább külföldön vállalok másodállást"


Ezt hogy kell epképzelni?

2018. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3-s személyében megjött a lelki társ
2018. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

Legyel az Ur Jezus kovetoje,aki teljesen atlagos,szelid,alazatos volt.

Olvasd el az ujszovetseget es rajossz,mit teszel rosszul.

Ha Te igy nem erzed jol magad,akkor valtoztass.

Te sokkal ertekesebb vagy annal,mintsem,hogy ilyen dolgokra legyen szukseged,hogy felhivd magadra a figyelmet.

Az az erzesem,hogy Te meg akarod mutatni az embereknek,hogy Te igenis vagy valaki!

De nem kell!

Bocsass meg azoknak,akik anno bantottak.

Ne arra pazarold az energiad,hogy bizonygass nekik.

Ok csak emberek,akik hibaztak es bantottak teged.

Miattuk ne tedd ezt.

Azt tedd,ami a lelkednek jo CSAKAZERTIS tedd azt, ami teged boldogga tesz.

Ha Te visszafogottabb akarsz lenni legyel az.

Akkor "bunteted" azokat akik bantottak,ha boldog leszel.

Es mi az amitol Te boldog lennel?

2018. nov. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 User-Agent ***** válasza:
34%
Már ne haragudj, de tök gagyi vagy. 😩 Ha tényleg meg akarsz változni és nem itt akarsz naplót vezetni, akkor tudok ajánlani egy jó pszichológust. Sokkalta olcsóbb, mint a gagyi órád vagy a mátkás ruháid. 😏 [link]
2018. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%

Ahogy látom szeretnek az emberek lepontozni :D


Akinek van pénze azt csinál amit akar. Irígyek mindég is lesznek.

Élvezd ki.

2018. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyökeréig kellene visszamenni (pszichoterapeuta segítségével), hogy miért van benned ez az érzés.

Önismerettel megtalálnád erre a megoldást - szerintem.

2018. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 User-Agent ***** válasza:
34%
Még adják alá a lovat... Pedig csak egy vagyon beszámolót akar összehozni. 😩 Kényszer-beteg, kényszeresen meg akar felelni valakiknek? 🤔
2018. nov. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!