Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a nagyvárosi...

Mi a véleményetek a nagyvárosi sznobokról akik felsőbb rendűnek gondolják magukat egy vidéki embernél?

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 15:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Na, megjött a vidéki ember aki nekiáll köpködni a városban élőket, mennyire parasztok. Közben persze te jófej vagy, csak épp utálod a fél világot.
2018. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%

Első... ez egy létező dolog, és a kérdésre választ vár a kérdező, nem kell fröcsögni habzó szájjal...


32/F

2018. nov. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Ohhh még egy vita indító kérdés, ahol a sok értelmes levezetheti a dühét :)


[link]

2018. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanaz mint a kisebbségi komplexusos vidékiekről. Alapvetően hülyeségnek tartom a mai világban ezt a fene nagy vidéki-nagyvárosi ellentétet.

https://www.youtube.com/results?search_query=vid%C3%A9ki+men

2018. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%

Szia!

Mi miatt lehet ez?

A véleményem... a túlzott biztonság amit a vidéki ember teremtett nekik.

Falura nem kell egyetem, egy városközpontban nem lehet zöldséget termelni...

Magyarországon több ember él falun vagy kisvárosban, mint megyei jogú városban, illetve a fővárosban.

Ennek ellenére a vidéken élő emberről az országos sajtó, az elemzések vagy a közpolitikai javaslatok ritkán és keveset mondanak.

Ennek két fő oka van.

Egyrészt a nagyvárosiak nehezen vonatkoztatnak el saját világuktól. Másrészt a hatalom, a pénz, a kultúra a nagyvárosiakra van bízva, és azt saját érdekeik szempontjaik szerint használják.


A városi ember gyakran saját világát keresi akkor is, amikor a vidéket vizsgálja. Például sajnálkozik, hogy miért nincs több innováció, több versenyképes exportáló üzem egy vidéki térségben.

Azért, amiért kevés a hal a Bakonyban, a makk a Balatonban:) nem ott van a helye.

2018. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy ha már lakhely szerinti lenézés a téma, a leginkább lenézettebb csoport a panelban élők csoportja, úgyhogy ne sajnáltasd magad kérdező!
2018. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Nekrm a vidékiek sznomabbnak tűnnek hisz éltem köztük. Lenézőek gusztustalanul viselkednek még egymással is... És én nem a földen dolgozókrol beszélek én is dolgoztam tanyán

De a szimpla parasztok beetethetőek félnek a nem létezö migráncsaiktol... Életükben nem láttak még külföldi embert és képesek rendöet hivni idegenekre.... És akik itt pesten ugyanilyen barmok szintén vidékiek vagy románok .

2018. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanaz, mint a vidékiekről akik lenézik a városiakat. Üdv: egy falusi családanya.
2018. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Nagyjából az egymilliomodik ilyen kérdés, mióta a GYK létezik! Nem unalmas már a téma?
2018. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Csak nagyvárosi sznobok vannak? Szerintem sok település van, ahol a gazdagabbak élnek, pl Telki, Solymár, szóval nem gondolom, hogy összefüggésben áll a két dolog. Viszont az nem tetszik, ha bárki többnek gondolja magát másoknál, minden ember egyenlőnek született.
2018. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!