Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lassan másfél éve munkanélküli...

Lassan másfél éve munkanélküli vagyok. Megőrülök már. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Célom a továbbtanulás, de benne ragadtam ebbe a lehetetlen helyzetbe.


Egy tanfolyammal vertek át, ami adott volna nekem pontot, de nem indult.


Volt közben 2 munkahelyem. Mindkettő gyár volt.Mindkettő másfél hónapot.

Első helyen találtak helyettem olcsóbb, ukrán munkást,emiatt kirúgtak. Másik helyen miután kiment a megrendelés azután nem kellett nekik ember és kirúgtak.


Mondanom sem kell hogy megviseltek a történtek.


Azóta újra próbálkozom munkakereséssel. Egy helyről se jeleznek vissza, és az a legfájóbb, hogy volt köztök olyan gyári munka ami az ország másik végén van és leírás alapján adnak szállást meg minden. Telibeszarnak.


Itthon egyszerűen már nem tudok lenni. Totális depresszióba süllyedtem a sok kudarc után és szorongok, pánikrohamamim vannak. Úgy érzem nem érek semmit és nincs ebből kiút.


Járok újabban pszichológushoz de nem érzem hasznát. Ő is megerősíti, hogy teljesen összetört, megkeseredett ember vagyok, akiben nincs élet.


És aláírom: ez a legnagyobb bajom. Nincs bennem élet. De hogyan is legyen ilyen körülmények között? Még gyári szallagmunkásnak se kellek sehova.


Itthon meg már megbolondulok a semmiben.


Oké, lehet azt mondani, hogy jelentkezem felsőoktatásba, egyetem. Kiszabadulok... De ADDIG mi??? Böjt? Nem bírom ki. Nem megy.



2018. nov. 27. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Áruld már el, hogy miért gyári munkában gondolkodsz kizárólag?
2018. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mert csak érettségim van. Nincs szakmám.

És nem kizárólag abban gondolkozom, csak a választék kimerül bennük.

2018. nov. 27. 23:17
 3/8 anonim ***** válasza:
munkaügyiben regisztrált vagy? kérdezd meg, indul-e OKJ?
2018. nov. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Áprilistól voltam itthon munka nélkül. Nyáron volt nálam a mélypont, borzasztóan megviselt hogy nincs munkám.

Viszont én tavasz óta be voltam regisztrálva a munkaügyibe. Sok tanfolyam is indult,bár főleg férfiaknak. Majd egy hónapja hívtak a munkaügyiből telefonon, hogy lenne egy állás és ha érdekel menjek be. Kaptam címet, telefonszámot, másnap mehettem interjúra. Majd engem választottak. Végre dolgozok a sok kudarc után!

És ide is érettségi volt a feltétel. Mondjuk nekem magasabb végzettségem van, de ez az állás tökéletesen megfelel.

Szóval regisztrálhatsz oda is ha nem vagy még. Szerintem sulikban OKJ-s tanfolyamok indulnak keresztfélévben, mármint itt így van. Ne add fel! Nekem is a legváratlanabb időpontban jött ez a lehetőség.

24N

2018. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most regisztráltam be. Voltam már korábban is.


Jelenleg nem indul tanfolyam, pedig jó volna.

2018. nov. 27. 23:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia :) Miért nem próbálod ki az au pairkedést? Írtad, hogy célod a továbbtanulás, így gondolom 20 év körüli vagy. Írok egy pár előnyt:


- ideális fiataloknak, egyetem előtt állóknak

-olyannak, aki a második nyelvét szeretné fejleszteni

-mindegy, hogy hosszú vagy rövidtávra keresel, 3 hónaptól akár évekig lehetsz egy családnál

-felhúz a mélypontról

- életre valóbbá tesz, nem beszélve arról hogy be leszel dobva egy nemzetközi közegbe ahol csak rajtad múlik, hogy hogyan állod meg a helyed

- nem kell megszakadnod egyáltalán, sőt. Ennek ellenére dupláját is keresheted, mint itthon a szaros gyári munkával fillérekért robotolva

- új élmények, rengeteg tapasztalat, új ország megismerése,nemzetközi barátok, kiszakadsz az itthoni életedből

- a nyelvi elméletet már gyakorlatba ültetheted át, nem is beszélve arról, hogy kis idő alatt mennyit fog fejlődni a nyelvtudásod


Ezek a főbb pozitívumok, de ha valaki megkérne hogy soroljak fel százat, könnyen feltudnék.


Kontra:

- távol leszel a családodtól, barátaidtól(mondjuk ezzel egyetemben ez segít függetlenedni)

- távol leszel a hazádtól (már ha ez valakinél kontra, tény, hogy otthon elég nyomasztó tud lenni a közeg)


Ennyi az összes negatívum ami rögtön eszembe jutott. Nem akartam túlpromózni, bocsi :D Viszont tényleg nagyon jó dolog. Én már Au pairkedem egy jó ideje, ha gondolod és lenne kérdésed nyugodtan írj :)

2018. nov. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozz hotelekben,panziókban szobatakarítónak,mindegy milyen nemű vagy.Sok helyen adnak szállást is,pl. Balatonnál.
2018. nov. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10%
Nekem is "csak" érettségim van, mégsem gyárban dolgozom és jól keresek. Persze elhiszem, hogy könnyebb erre hivatkozni mint normális helyet keresni és ott helyt állni.
2018. nov. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!