Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet támogatás! Mi az...

Albérlet támogatás! Mi az igazság? Igaz, hogy havi 200eFt? Igaz, hogy másfél évig? Mi a 100km szabály? Munkanélkülinek? Diáknak? Dolgozónak? Aki többet tud róla vagy kap ilyen támogatást válaszoljon!

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy havi 200.000.-Ft a támogatás. Nem irtak el egy nullát? Nem csak 20.000.-Ft. Egyik kormányhivatalban havi 100.000.-Ft-ot mondanak, másikban 50.000.-Ft-ot, hát nem csak egy kormányunk van? Se 20eFt-ot se 200eFt-ot nem mondtak Kormányhivatalban.

Máshol azt mondják, hogy a Munkaügyi Irodák intézik. Na most hova menjek?

Egyik kormányhivatal azt mondta, hogy csak munkanélküli igényelheti, a másik azt mondta, hogy csak dolgozónak jár! Mi az igazság?

Igaz-e, hogy a budapesti albérlet-támogatásokat csak egy helyen intézik és titokban tartják a címet? Ez is valami mutyi?

Valaki azt mondta, hogy 25 éves korig igényelhető, más azt mondta, hogy pont csak 25 év és 60 éves kor között? Mi az igazság?

Az igénylés ingyenes vagy 35.000.-Ft illetékbe kerül?

Teljes a káosz! Ki tud segiteni? Kérlek csak olyan irjon aki biztos információt tud!

Igaz-e az, hogy ha elutasítanak, egy évig nem igényelhetsz semmit?



2015. jan. 19. 18:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%

Nekem egy ismerősőm megkapta, 200 km-re dolgozik az otthonától, határozott idejű munkaszerződéssel pályakezdő, s számlát kap a bérleti díjról. Ő százezret kapott hat hónapig, utána azt az összeget ami az alábbi linken szerepel, és másfél évig tart a támogatása (ő a munkaügyi hivatalban igényelte tavaly februárban). Ja és ő 22 éves. A többi kérdésedre sajna nem tudom a választ.


[link]

2015. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
csak kár, h az utolsó kettő hozzászóló kamuzik..
2015. jan. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ja, a második, harmadik, negyedik kommentáló csak reklámoz. Egy olyan oldalon ahol ez elvileg tilos. Már máshol is szerepeltek pár napja:


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__6494117-albe..

2015. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%

Az #1-es válasz a tavalyi jogszabályt idézi. Idén 2015 januártól sok minden más lett. Nagyon sok az ellentmondó info, felhivtam a Minisztériumot is 3x, 3 db. tök ellentmondó választ kaptam.

Irjon privátomra telefonszámmal, aki el tudta intézni és kapja. Köszönöm!

2015. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

Munkatársam beküldte a számlát, hogy visszatéritsék a 100.000.-Ft-ját. Visszaküldte a Munkaügy azzal, hogy az nem adószám, hanem adóazonositó, ami a zöld adókártyán van és 8-assal kezdődik. Nem kapta vissza a már befizetett pénzt.

Ki tudja, hogy milyen adószámra vágynak?

2015. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2015. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2015. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%

A #9 és #10 inkább kormánypropaganda, mint információ. A gyakorlatias lényeg marad ki:

Mit tegyen, aki előbb kötött munkaszerződést és csak utána nyújtaná be a pályázatot? Hogyan lehet kivédeni az elutasítást?

Hogyan lehet elérni, hogy a maximális 200.000.-Ft/pár kapd meg a kormány által reklámozott 150.000.-Ft helyett és a ténylegesen megadott 80.000.-Ft helyett?

Mivel a szokványos róbaidős munkaszerződéseket zsinórban elutasítják, hogyan lehet ugy 'munkaszerződni' hogy meg legyen a támogatás?

Mit tegyél, ha Te pl. Szegedi vagy, de párod Budapesti, ahhoz, hogy havi 200.000.-Ft-ot kapjatok 18 hónapig? (Ha Budapesten akartok dolgozni).

Mit tegyél, ha elfelejtetted magad regisztráltatni munkanélküliként és már megkotötted a munkaszerződést?


Nos, aki ezekre tud választ az emlitett propagandalinkekből, azt felterjesztem Nobel dijra.

Én utánajártam és a fenti esetek mindegyikében megszereztem havarjaimnak a támogatást úgy, hogy ténylegesen a kezükben a pénz.

Hogy nem kamu, arról meggyözödhetsz, ha privátomra irsz.


Nem vagyok mazohista, a lakástulajdonosoktól kapok százalékot, ha megoldom a problémát és bérbe tudják adni a lakásukat.

2015. jan. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kedves #5

Adoszám ügyben nem egységes az országos gyakorlat. Pusztán két helyen fizetnek 8-as adószámra.

Ez nem a reklám helye, de ingyen alküldöm neked az elfogadott adószámok listáját többszáz lakásról, ha a privatomra irsz.

2015. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A 100km szabály alatt valószinüleg azt értik, hogy regisztrációs helyednek a legalább 100 km-re kell lennie a leendő munkahelyedtől. Ez kivédhető, akár még budapesti lakósként is megkaphatod a havi 200eFt-ot budapesti munkahelyre. Ha irsz a privátomra, irok egy-két kipróbált (és bevált) húzást.
2015. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!