Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az Istenkomplexus...

Szerintetek az Istenkomplexus és az Egoizmus együtt jár? Szinte ugyanaz? Ha az egyik megvan valakiben, akkor a másik is?

Figyelt kérdés
Van bennem "minimális" Istenkomplexus, ezt sajnos már nem hiszem, hogy megtudnám változtatni, cserébe megpróbálom elfedni. Viszont sokan mondják, hogy aki ilyen, az egoista is. Én ezt magamon nagyon nem veszem észre, ha azt a definíciót nézem, hogy az egoista csak magával foglalkozik, én meg pont hogy másokkal jobban szeretek, mint magammal. Ti hogy vélekedtek általánosságban erről? Az ellenvélemények is érdekelnek, csak ne legyen támadójellegű.

2018. nov. 30. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem feltétlenül jár együtt. Persze, az esetek többségében az egoizmusból ered az "istenkomplexus", de nem hiszem, hogy mindenkit ez motiválna. Már ha istenkomplexus alatt azt értjük, hogy valakinek elég radikális elvei vannak és azokat szíve szerint az egész emberiségen alkalmazná. Gondolok itt olyasmire, hogy az illető például bevezetné a halálbüntetést a szerinte gonosz emberekre vagy kötelezővé tenné a születésszabályozást olyan népcsoportokban, ahol szerinte túlszaporodás van. Ezek ugye sértik az egyének jogait, de az istenkomplexusos ember azért tartja ennek ellenére is jó ötletnek, mert szerinte ez a közösség, az élővilág és a Föld javát szolgálná. Az egoizmus+istenkomplexusra pedig ott a Death Note története, mint példa. Yagami Light nem enyhén egoista, és bár látszólag azt hinnénk, az ártatlanok érdekében ítélkezik élet és halál fölött, hamar kiderül, hogy az egészet csak az egója miatt teszi, na meg mert unatkozik.
2018. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
#1-es, Nekem is tökre a Death Note jutott az eszembe. :D Annyira megismételhetetlen egy örök sztori, lehet megint ellezdem újranézni. Mindig tanul valami újat belőle az ember...
2018. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
#2 Szerintem is szuper történet. A mangák is ott csücsülnek a polcomon. :D Egyébként én mindig is a Bűn és bűnhődés menőbb feldolgozását láttam benne. Ugyanúgy ott az emberünk, aki jogosnak érzi egy szerinte gonosz ember megölését, de közben végeznie kell egy ártatlannal is, nehogy lebukjon. De ezt betudja áldozatnak a nagyobb jóért cserébe és nincs bűntudata. Aztán megjelenik a nyomozó, aki az igazságért harcol és a gyilkosunk beszáll mellé, hogy saját maga után nyomozzon, ezzel elkerülve a lebukást. De persze a végén lebukik. Tagadhatatlan a hasonlóság. :D
2018. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egoistának nem az "beképzelt, önimádó" a definíciója? Aki csak magával foglalkozik az szimplán önző. Ebből kiindulva az istenkompelxus az egoizmus durvább formája.
2018. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

17:39 nekem a Death Noteon kívül van még egy sori amit nagyon imádtam az az Ezel. Az is tök hasonló kaliberű és baromi komoly történet. De kb. ez a 2 az ami évekre meg tudott fogni. Meg olvastam a bűn és bűnhődést is persze. XD Nem tudom, az amcsik valahogy olyan sablonos filmeket tudnak csak csinálni. Eddig egy amcsi sorozat sem fogott meg.


Amúgy hogy ne offoljak; persze hogy az istenkomplexus és az egó együtt jár..

2018. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is a Death Note jutott eszembe(az anime)a kérdésről,még mielőtt láttam volna a válaszokat.


Szerintem nem feltétlenül jár együtt az Istenkomplexus és az egoizmus.vagy lehet én vagyok hülye.

2018. dec. 1. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!