Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyárakban a szellemi dolgozók...

Gyárakban a szellemi dolgozók miért távolságtartóak a gyártásban dolgozókkal?

Figyelt kérdés
Például ebédlőben nem szívesen állnak szóba velük vagy ha lehet még máshová is ülnek. Ha például egy gyártásban dolgozó férfi próbálna ismerkedni egy irodán dolgozó hölggyel akkor az eleve kizárt a nő részéről és ilyen dolgok.

2018. nov. 22. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Mivel lenézik a fizikai munkàsokat, nem nehéz kitalàlni.
2018. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Mert a munkahelyi ebédlő nem ismerkedésre való, ahogy az ebédidő sem. Tahóság másokat evés közben zavarni. Mintha oda menne hozzád valaki az irodáról, hogy csak ezt a három oldalas tesztet töltsd már ki neki ameddig eszel. Nem azzal van baj ahol dolgozol, hanem hogy tolakodó vagy.
2018. nov. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
77%
Van aki azért mert lenézi a munkást de sokszor tök prózai oka van. A szellemi dolgozók általában el vannak szigetelve a munkásoktól, külön légtérben külön kollégákkal dolgoznak, emiatt azokat ismerik jobban, ott barátkoznak. Ahol én toltam diákként, a szünetük is máskor volt hogy ne egyszerre legyen mindenki a konyhában. Az utóbbi állításra nem tudok mit mondani, nálunk a munkás férfiak rendszeresen dugták az irodás csajokat de fordítva is volt, amikor az irodás fazon dugott végig pár diákmunkás csajt. Házaspár is van ahol a férj a gépen, a feleség a könyvelésen dolgozik.
2018. nov. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Attól még, hogy a ti gyáratokban ez így megy, nem mindenhol van így. Amúgy meg szerintem azért van ez, mert az irodások jobban ismerik egymást, mert ugye együtt vannak, velük jobban el tudnak dumálni, mert velük már összehaverkodtak.
2018. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Mert a gyártósoron dolgozóknak teljesen más az életvitelük, életfelfogásuk, életcéljuk.

Most ezt nem túlzással mondom de nálunk a gyártósoriak 90%-nak az élete hogy minden pénzüket cigire meg sörre költik, miután elfogyott felvesznek áruhitelt és megveszik minden évben a legújabb iphone-t. Az ebédlőben meg egész nap sírnak hogy mennyire nincs pénzük (pedig nálunk a fizikai létszám is nagyon nagyon jól keres a többi gyárhoz képest).

Ezek után furán néznének rám ha odaülnék közéjük és elmesélném hogy milyen fantasztikus élmény volt, hogy vasárnap a bakonyban túráztam.

2018. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk nem így van, illetve persze vannak ilyen személyek, de ők nem csak nekünk, hanem az irodás kollégájuknak is ellenszenveeek. A gyárban ahol vagyok a legtöbb szellemi dolgozót a sorról emelték ki, így meg van köztük és a fizikai melósok közt a kapcsolat.
2018. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Hát ,mert a társadalomban vannak rangok, és aki egyszerű munkát végez ,akár kisvállalkozóként nagyon lenézik pl.: traktorosokat, ápolókat, gyári dolgozókat. Ez így van rendjén mivel a társadalom szelektálódik.
2019. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!