Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Le tudnátok írni, mit gondoltok?

Le tudnátok írni, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ritkán járok ide, és talán ez lesz az utolsó, de úgy érzem, ki kell írnom magamból, mert nincs kivel megbeszélnem a kételyeimet. 27 éves vagyok, és azt hiszem, most jött el az ideje, hogy újra átgondoljam, mihez is akarok kezdeni az életemmel.Tulajdonképpen nem aktuális, hiszen nincs párom, és lehet meg sem találom, akit keresek, de egy ismerkedésbe csak úgy ildomos belemenni, ha az ember tudja, mit akar.


Na szóval: én sosem akartam gyereket. Nagyjából 7-8 éves korom óta mondogatom. Nem is jövök ki velük, néha egy-egy babáról vagy kislányról megállapítom, na ő szép, de nem tartom cukinak őket, sőt általában a "jó-jó, de ne hozd közelebb, létszi" állásponton vagyok. Leginkább nem érdekelnek, na. Millió egy okot tudok, hogy miért ne vállaljak, amiket ha felsorolnék, nyilván jönnének a megmondó emberek és kifogásnak nyilvánítanák. De nekem ezek akkor is szempontok. Ami elbizonytalanít, hogy engem a nagyszüleim neveltek (anyám nem akart gyereket, besikerültem, le is lépett) és minden nap meghallgatom, hogy én vagyok az életük értelme. Beszélgettem velük erről, ők azt mondták, semmi baj nincs, ha nem akarok gyereket, de szerintük én jó anya lennék. Ez elbizonytalanított. Néha persze eszembe jut, hogy nem leszek nagymama, vagy kire maradnak a régi családi fotók, hogy esetleg felébredek, és nem lesz miért élnem.. De félelemből vállalni gyereket? Nekem nem hiányzik, nincs az a de jó lenne, ha volna érzés. Még párkapcsolattal sem, nemhogy gyerekkel. A jövőmet a párommal kettesben képzeltem el mindig. Nem is nagyon szeretem, ha korlátok közé vagyok szorítva, munkát is ennek megfelelően kerestem.


Szóval ha valaki tudna győzködés meg ítélkezés nélkül valami jó tanácsot adni, azért nagyon hálás lennék!



2018. dec. 4. 13:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Senki sem tökéletes,mindenki különbözik, én is fura vagyok sokak számára hogy nem is nagyon akarok kapcsolatot.
2018. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, nem szeretnél gyereket, nem muszáj, senki nem kötelezhet rá és nem csak gyerekkel lehet valakinek teljes az élete. Igaz, hogy már abban a korban vagy, de ha 3 év múlva jön rád, hogy gyereket szeretnél, akkor még mindig nem csúsztál ki az időből. Most szerintem felesleges ezen gondolkodni, főleg, hogy nincs is párod, akivel elgondolkodnátok a gyerekvállaláson.

Én fiatalabb vagyok nálad, de én sem szeretnék gyereket és ezt már általános iskolás koromban is így gondoltam, de a nagyszüleim, szüleim azt mondták, hogy ezt csak azért mondom, mert még gyerek vagyok, ezt előre nem tudhatom, majd meglátom. Sosem terveztem családot. Nem változott semmi, még mindig nem akarok anya lenni. Én is úgy vagyok vele, mint te, hogy nem különösebben érdekelnek a gyerekek, ha meglátok egy babát,nem kezdek el áradozni, hogy "milyen aranyos", sosem vágytam arra, hogy babázzak vagy gyerekem legyen. Jó, néha én is belegondolok, hogy azért ennek vannak előnyei, de számomra még mindig több a hátrány, mint az előny.


Szerintem most ne foglalkozz ezzel a gyerekvállalás témával, majd ha lesz párod és esetleg szóba jön, akkor elgondolkodhatsz rajta, de akkor is jól gondold meg és csak akkor vállalj gyereket, ha lenne rá időd, türelmed és az anyagi körülmények is megvannak.

2018. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok majdnem én is, én imádnék egy gyereket.

Még a volt barátnőm ültette a fejembe, előtte én sem akartam. Az keserít el, hogy tudom, hogy soha nem lesz, mert olyan életet élek, hogy egy tengerimalacot bajos lenne bevállalni, nem hogy egy gyereket. Na meg hulladék egy apa lennék az biztos.

Szobából szobába költözök különböző albérletekben, munkahelyeim is váltakoznak, a környék ahol élek, sőt az ország ahol élek.

Nagy bolyongásba nem lehet kapcsolatot sem fenntartani, nem hogy gyereket. Tudom én vagyok a hülye, de mennyien vagyunk így ennyi idősen, hogy nem találjuk a helyünket? K..va sokan elmondom. És mennyien ugranak mégis ennek ellenére gyerekvállalásba, mert azt hiszik, hogy egy gyerek hozza meg a stabilitást az életükbe, helyrehozza a kapcsolatukat, lesz végre egy fix pont amire mindig is vágytak. Milyen hülye egy gondolkodás... Ne ess bele ebbe a hibába, ha magadra ismertél.


Viszont ott a dolog másik oldala, az ösztön, ami lányoknál ugye még erősebb. Szoktam menni az utcán és meglátok egy totyogó kisgyereket, boldogan nevető szülőkkel, és majd meg szakad a szívem, hogy arra gondolok, hogy ez az igazi ÉLET amit sosem fogok átélni. Ti ezt nem érzitek?

Meg szentestét saját magad alapított családdal tölteni, nem még mindig otthon szüleiddel, buliban haverokkal, vagy magányosan a szobádban.

Albérletből albérletbe, öregember koromig fogom keresni az utat, keresni célt, keresni Istent, de valóban lehet így boldogan élni?

Szóval gondold át 10x ahogy érzed, sajnos lányoknál ketyeg az óra valóban, nővéreméknek 34 évesen többszöri próbálkozásra sem jön a baba. Ő most azt mondja, bárcsak lépett volna előbb.

Neki is egyetem, külföld, karrier, álompasi stb.alapozni az életét, hogy jöhessen a baba, de azt párhuzamban is lehet egy jó kapcsolatban.

26f

2018. dec. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azért mondják sokan, mert ameddig nincs, nem tudod miből maradsz ki, és ezt csak azok tudják akiknek van. :)

Az akarok-nem akarok gyereket hozzáállást viszont én sem igazán értem. Nekem volt olyan osztálytársnőm aki tudta, hogy neki kell, pasi nélkül apa nélkül de kell, és így is lett, befejeztük az évet és már terhes volt kb. az első fiútól akivel összejött, addigra már nem is jártak. Meg olyan is akiről azt sem feltételeztük hogy egyáltalán összejönne valakivel és ott állt 16 évesen, hogy nyáron fog szülni, mi meg röhögtünk hogy de vicces és kiderült hogy tényleg. Vannak akiknek azon múlik hogy megtalálják azt az embert akivel szeretnének gyereket, meg olyanok is akiknél 30 után megszólal valami vészcsengő. Nekem ilyeneket meséltek. A félelem részét megértem. Azért semmikép ne vállalj gyereket hogy ne maradj egyedül, legyen kit szeretned, gondoznod, meg hasonló fényképmutogatós baromságok. Viszont azt is érdemes átgondolnod, hogy a "nem akarok" mellett valóban érvek állnak vagy azok is csak félelmek amiket jól meg lehet magyarázni. Félsz hogy nem lennél jó szülő, hogy nem lenne apja, hogy nem tudod rendesen felnevelni. Mert ez esetben nem nem akarsz, hanem lemondasz róla. A gyerekvállalás szerintem mindenképp érzelmi döntés, és ahogy a mondás tartja, a félelem rossz tanácsadó. Ezt kellene átgondolnod szerintem.

2018. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Na jó, de azért nekem már volt két hosszú, stabil kapcsolatom. És azt azért szomorúnak érzem, hogy ha valaki nőnek születik, akkor tudja csak mit akar, ha valaki van mellette. Meg majd a biológiai óra, meg hormonok..


Kedves 26/F!

Nem, én nem érzem. És valahol ez ijesztő. Csak észérveim vannak a gyerek mellett.

2018. dec. 4. 17:07
 16/17 A kérdező kommentje:
Ez az egész azért kérdés, mert bármikor jöhet egy szerelem, és nem szeretném hitegetni. Én nem utálom a gyerekeket, rengeteget önkénteskedem, tehát mozguk a közelükben. De soha nem vágytam az anyaságra. Tudom, hogy nem ez erre a legjobb fórum, és végül úgyis én döntök. De most találkozok valakivel, és esetleg beleszeretek, ne azért szakítsunk, mert ő gyereket akar. Hanem tudja az elején, hogy én lehet sosem akarok majd, és ezzel együtt tud élni, vagy keressünk olyat, akivel ebből a szempontból egyeznek a terveink. Egyébként én nem mennék például falnak attól sem, ha egy férfinak van gyereke, sőt az örökbefogadást sem vetem el. De saját gyerek gondolatától is pánikolni kezdek. De azt sem tudom kiverni a fejemből, hogy esetleg megbánom. Ez viszont eszembe sem jutott, amíg nem kezdtem el itt olvasgatni.
2018. dec. 4. 17:38
 17/17 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél?
2018. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!