Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A 2-3 év közötti gyerekeknél...

A 2-3 év közötti gyerekeknél normális, ha nagyon fösvények?

Figyelt kérdés

Tesóm nagyon az. Anyumtól kapott egy plüssmacit és mondtam neki, hogy mutassa meg. Amikor mutatta, mondtam adja a kezembe és akkor elkezdte, hogy “nem, enyém”. Mindig ezt csinálja, minden egyes cuccal. Ha valaki leül mondjuk az ágyára, akkor LEHÚZZA és mondja hogy “enyém”.

Normális, hogy ennyire fösvény legyen egy 2-3 éves gyerek?



2018. dec. 6. 16:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és ez még csak egy a sok közül
2018. dec. 6. 16:48
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még a normalitás határain belül van, de nyilván nevelni, kezelni kell. Szóval a szülő ne nézze el neki, hogy ez így jól van, hanem tanítgassa.
2018. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ebben a korban ez normális, viszont a fösvénység mást jelent.
2018. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem fösvénység,egyszerűen csak félti a mackóját.Ezt meg lehet vele beszélni és idővel lehet hogy magától is megváltozik.

Ha nem, akkor nem.

2018. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Normàlis.Mert kb ebben a korban kezdi felfedezni a helyét a kis vilàgàban,környezetében és ebbe az is beletartozik, hogy elkezdi tanulni a birtoklàst,hogy mi az övé.Ez egy kényes pont.Nem jó,ha összezavarjuk,ha erőszakoskodunk,hogy ossza meg,amit ő kapott.Nem szabad ezekért most haragudni rà.Ez nem jellemhiba.Ez a koràval jàr.Ha türelemmel àlltok hozzà,kinövi .Nem lesz fösvény.Egyébként a példamutatàs a legjobb módszer.Ha azt làtja,hogy ti gyakran és szívesen megosztjàtok amitek van,ő is könnyebben megteszi majd.
2018. dec. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rád sem bíznék még egy szobanövényt sem!..
2020. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!