Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan állítsam át a napi...

Hogyan állítsam át a napi ritmusom bagolyról pacsirtára?

Figyelt kérdés

Nem tudok elaludni hajnal 2-3 előtt (soha. Tök mindegy, milyen fáradt vagyok), így viszont nehezemre esik felkelni reggel 10 előtt.

Próbáltam már mindenfélével lefárasztani magam (sport, még több sport, szeretkezés, forró fürdő, lazulgatás, nyugtatótea, növényi nyugtatók), minden rohadt nőimagazinos tippet kipróbáltam, de kettőig minimum arcon pörgök.

A legextrémebb az volt, mikor fennmaradtam hatig (igen, hétköznap akkor kell kelni, leginkább ez az oka, hogy életmódváltást szeretnék kierőszakolni), majd letoltam a napot, azt gondoltam, baromi fáradt leszek majd estére, de ehelyett úgy 8 körülre visszatért az életerőm... és ismét arcon pörögtem hajnalig :D

Hasonlóan éjjel élő emberek, ti mit csináltok, hogy el tudjatok aludni, és ne mondjatok csődöt a hétköznapok során?



2018. dec. 7. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Fel kell kelni reggel 5-kor és csinálni állandóan valamit. Hidd el este már elfogsz aludni .
2018. dec. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Este minden nap fix időpontban feküdj le (21:30 pl.), ha nem tudsz elaludni, akkor is maradj ágyban, csináld ezt sok-sok héten keresztül, míg rá nem állsz.
2018. dec. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én otthon dolgozok.

kb 11 és 21 óra között vagyok hatékony.

2018. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én tudok korán kelni, de aktívabb és produktívabb délután és este vagyok.
2018. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Évekig próbálkoztam mindenféle módszerekkel, de nem sikerült átállnom. Fel tudok kelni korán, fél 9-kor legkésőbb fenn kell már lennem hétköznap munka miatt, de egyszerűen kikészít, ha próbálom megerőszakolni a bioritmusom és 2-3 előtt próbálok aludni, így nem is teszem. Inkább fenn maradok és 5- 6 óránál nem alszom többet, de nem is kell, hétvégén kialszom magam (ha másnap nincs programom, akkor általában reggel 6-7ig is fenn vagyok). Nekem ez még így is sokkal jobb, mint bármi más.
2018. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:
0%

Feküdj le mindig ugyanakkor és addigra ne is csinálj már előtte sem olyat ami felpörget. Csak ülés a fotelben pizsiben és elnyúlva nézegetés, mert az passzív dolog. Tehát ne írogass mert az aktív.


Másik, hogy kelj korán és előbb is leszel fáradt, de az is lehet, hogy neked kevesebb alvás is elég lenne.


Vagy visszatérni a szexhez :D

2018. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:

Megkérdezik a kollégák...


- Mit csináltál tegnap?

- Szexeltem.

- És még mit?

- Semmit, csak szexeltem.

2018. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%
Sehogy. Én 20 évig próbálkoztam de nem sikerült, aztán feladtam. Már az oviban is korán kellett kelnem, iskolába szintén, gimibe bejártam szóval akkor is 5kor. Egyetem mellett éjszaka dolgoztam de volt amikor muszáj volt délelőtt, ami 4es keléssel járt. Mégsem álltam át pedig mindent kipróbáltam meg a szüleim is kiskoromban.
2018. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

26 éves vagyok. Ez az átállás soha nem működött nálam. Mikor délelőtt 10-kor kezdődött az első óra, nekem még az is szenvedés volt:D Aludtam pár órát. Jobb esetben. Aztán délig még úgy meg is voltam. Még produktív is tudtam lenni. Viszont utána beütött a fáradtság. Délután már aludtam a vonaton hazafelé. Majd itthon is kidőltem.

Munkát mindig éjszakait vagy 24 órásat vállaltam. Jelenleg szabadúszó vagyok. Ez kompatibilis leginkább a ritmusommal.

2018. dec. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Inkább a munkád igazítsd az életedhez (életciklusodhoz), ha tudod.


Mondjuk az tény, hogy nem nekünk áll a zászló.



Szakmunkásba járva hajnal 5-kor kellett kelnem.

Nem tudtam megszokni 3 év alatt.

Délelőtt gyakorlatilag zombi voltam.

Aludtam a buszon oda vissza, meg kb az órákon is.

Mikor suli után hazaértem feléledtem.

Abból a 3 évből nem sok mindenre emlékszem, egy rémálom volt.

Kettesekkel rugdostak át a szakmunkás vizsgán is.



Utána délután 1-re kellett bejárnom érettségizős iskolába, ott osztályelső lettem kb 4,5-ös átlaggal...

(mondjuk az az osztály sem volt egy erős eresztés)

2018. dec. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!