Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet egy ilyen emberrel...

Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem intéz magának semmilyen lakhatási lehetőséget, este bemegy egy munkásszállóra aludni, addig a családtagjai nyakán akar csüngeni, pénzét elszórja mindenre, 50 éves, alkalmi munkákban dolgozik, ami kb csak a napi cigiadagját keresi. Agresszív, jövőkép nélküli. Arra vár már hónapok óta, hogy mikor kap az egyik ismerőse lakást, mert ő csak oda megy, máshova nem(meg persze nálunk aludna)Tudom: ne engedjék be, de egy anyának ezt mondhatjátok.

2018. dec. 9. 11:09
 1/1 anonim válasza:

Sajnos a szomorú igazság, hogyha eddig nem tért magához úgy, hogy minden segítséget megkapott, akkor lehet, hogy el kellene engedni a kezét. Ha valaki nem akar gondoskodni magáról de közben azt érzi hogy mindenki körülötte forog és neki próbál segíteni, akkor hozzá fog szokni ehhez a helyzethez, hogy nincsen baj ha ő nem csinál semmit mert végső soron ottvannak a barátok/rokonok. Ezzel igazából többet ártunk neki mint amennyit használunk.

Sok ember csak akkor ébred fel/tér észhez amikor az élet kioszt egy két durva pofont és ráébred hogy SAJÁT MAGÁNAK KELL TENNIE A SORSÁÉRT.

Persze nem azokról az esetekről beszélek amikor valaki egy bizonyos élethelyzetből adódóan mélyen van, egy átmeneti ideig, és eközben segítségre szorul.

Ahogy olvastam amiket írtàl nála nemcez a helyzet.


Drasztikusnak tűnik de ha nem lépi meg az ember akkor csak szomorkodni fog a végén hogy még az ő élete is tönkrement mert a másik nem hajlandó változni.


Remelem tudtam segíteni.

2018. dec. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!