Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan/miből lehet arra...

Honnan/miből lehet arra következtetni, hogy egy ember értékes?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok. Az utóbbi pár hónapban kezdtem komolyabban önismerettel foglalkozni, de ez a kérdés kifogott rajtam.


Az előzmény annyi, hogy eléggé hányattatott sorsom volt eddig. Főleg a szüleimmel való kapcsolatomban, illetve a negatív szülőkomplexusokban találtam választ arra, hogy miért lettem az aki most vagyok, illetve miért úgy történtek dolgok, ahogy(ez főleg a párkapcsolatokra vonatkozik).


Hétfőn felmondtam egy megbízási szerződésem, mert a fő munkahelyem miatt már nem tudtam oda is menni dolgozni.

Amikor meg különböző helyekre kellett mennem aláíratni a leszerelő papírt mondogatták, hogy csodaszép vagyok, meg a főnököm is szeretett.


Aztán felmerült bennem az a gondolat, hogy mi van, ha nem is engem csak a végzettségemet szeretik vagy belsőleg nem vagyok értékes, mert többnyire csak a külsőmet dicsérik.

Ha a párkapcsolatoknál maradunk kb mindig azt éreztették velem, hogy csak egy használati tárgy vagyok, pedig én úgy gondolom, hogy ettől azért jóval több van bennem. Ha szakításra is került a sor, akkor se nagyon sirattak meg. Ez mondjuk annyira nem baj, mert legalább nem fenyegetőztek öngyilkossággal xD. Csak zavar, hogy én mondjuk szenvedek, más meg éli világát.


2018. dec. 12. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem minden ember annyit ér amennyire a többieket tartja..ez most nem egy idézet csak gondolj bele..
2018. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egész biztosan értékes vagy - mert minden ember az (a maga módján).

Ha igai mély önismerettel foglalkozol - akkor szerintem menj a mélyére, és nézd meg mik vagyunk mi mint emberek.

Végül is minden amivel azonosítjuk magunkat - változtatható.

Ezek csak gondolatok, emlékek, érzelmek - információ - ami változhat.

Szerintem nincs olyan mint fix személyiség, de másrészről ez a jó is benne.

Mert ha változtatható akkor meg is tudjuk magunkat változtatni - olyan irányban ahogy azt szeretnénk. Habár szerintem ezt csak egyféleképpen lehet hatékonyan csinálni, mégpedig ha tapasztaljuk magunkban azt - ami nem változik.

Tudom elég elvont az eszmefuttatásom (én is eléggé az vagyok:) - de mélyen bennünk van az egység is - ahol még tudatilag sem szakadtunk szét pl jóra vagy rosszra. Ezt tapasztalva tudunk talán igazi változásokat elérni magunkban.


Hogy mi hogy, és miért történt az már nem fontos. A lényeg hogy ebbe a helyzetebe kerültél. Ezt most innen kell megoldanod - lehetőleg úgy hogy ne ess bele korábbi hibákba.

Ne hagyd hogy még jobban elszálljon az önbecsülésed, mert könnyen lehet hogy már eddig is ez miatt nem alakult úgy sok dolog ahogy szeretted volna!

Inkább ne gondolkozd szét magad ezen - próbálj jobban önmagad lenni, és közben ne ellenőrizd vagy minősítgesd amit csinálsz. Majd meglátod úgyis mit dob rá az élet, és hogy az jó-e neked vagy sem.


Mindegy hogy milyen is vagy valójában valakinek & valahol biztosan értékes vagy ~ sőőt egy bizonyos szemszögből a legértékesebb.

Lásd Te is hogy az egész egy végtelenül bonyolult helyzet - és találd meg a saját értékeidet, hogy önmagaddal szemben is értékes legyél. Ha ezt szeretnéd ;)

2018. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szóval a lényeg hogy én is önismerettel foglalkozom ha úgy nézzük.

Jelenleg elzárkóztam a világtól.., és zen meditációt gyakorlok.

Nem mondhatom meg a tutit - mert még én sem voltam képes átlépni saját határaimat (de törekszem).


Az hogy miért alakultak a kapcsolataid az könnyen lehet hogy azért mert eddig is eléggé kevés volt a önértékelésed.

Az hogy miért alakult ez így - azon már felesleges rágódni.

Most ezután kell valahogyan (a saját utadon) belső változást elérned, hogy ezután másképp viszonyuljon hozzád a világ is.

Ezt csak Te tudhatod hogy hogyan tudod megvalósítani (de jó úton haladsz, mert ilyen kérdéseket teszel fel magaddal szemben), csak ne minősítsd sosem a múltat - és ne próbálj meg semmit megváltoztatni ami már megtörtént. Mert ezek csak feleslegesen elszívják az energiát, és nem oldanak meg semmit. Ne hibáztass senkit semmiért (magadat sem), csak lásd hogy mi van most - és próbálj a belső értékeid szerint haladni ezután.

..,és ne add fel.

Értékes ember vagy - ebben biztos vagyok!

2018. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

H valaki értékes ember-e v sem, onnan lehet megtudni, hogy szuszog. Ha már nem szuszog, nem "értékes ember", hanem szeretett halottunk.


Azt hiszem, az önismereteden, az önbecsüléseden és az értékdefiníciódon érdemes lenne dolgoznod még!

2018. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Külön örömet okoztatok, hogy normális válaszokat adtatok :)


Ha van valami ötletetek még, hogy ebben a témában milyen könyveket lenne érdemes olvasni, vagy hogyan kezdhetnék neki azért is hálás lennék :)

2018. dec. 13. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!