Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyre többen vagyunk, de...

Egyre többen vagyunk, de egyre magányosabbak; egyre több a szórakozási lehetőség, de mégis egyre többen unatkoznak?

Figyelt kérdés

Vajon miért alakult így az életünk? Miért él egyre több ember visszahúzódva, (tartalmas) kapcsolatok nélkül?


Az unatkozást sem értem: annyi ismerősömtől hallom vissza, hogy már semmi sem tudja feldobni - talán pont a túl sok lehetőség miatt?


2018. dec. 16. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
ismerős a helyzet.
2018. dec. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Én azt szoktam mondani, a gazdagoknak a leg rosszabb. Mindene megvan, vagy mindent kipróbálhat, de barátok nélkül, egyedül a motorcsónakázás is unalmas. Én meg örülök ha felülhetek a hullámvasútra.
2018. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

sokat gondolkodtam ezen én is. Régebben jobban volt társaság, az emberek összejártak (manapság már talán ünnepekkor is kevésbé járnak össze), a művelődési házakban is volt élet.

Most, hogy annyi a szórakozási lehetőség, mindenhonnan az információ áramlik, de ugyanakkor messzebbre is lehet kommunikálni a net segítségével, egyre inkább nem keresik egymást az emberek...

Régen, amikor a vezetékes telefon percdíjai drágábbak voltak, sokkal jobb kapcsolat volt az emberek közt és azon hívták egymást, vagy papír alapon leveleztek.

2018. dec. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mondjuk azt látom, hogy az emberek régen is elvoltak egyedül meg ma is megtalálják a társaságot.


Csak régen nem írtuk ki az első 5 perc után Facebokra meg "instára" hogy mennyire de nagyon unatkozunk hanem feltaláltuk magunkat.


Vagy lehet sokan az csinálják mint amire én is hajlamos vagyok. Annyi tennivalóm, ötletem lenne, mégsem kezdek bele egyikbe sem csak telnek a napok a semmire. Vagy sok ismerősöm "unatkozik" mégsem lehet őket atombombával sem kirobbantani a komfort zónájukból. Semmi nem tudja őket feldobni, hiszen ki sem próbálnak semmit.

2018. dec. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azzal próbálok változtatni, hogy legalább heti 1 napot kimondok "kimozdulós" napnak. Túrázás, városnézés, mozi, múzeum. Amivel élményt szerzek. Így viszonylag változatosnak érzem az életem.
2018. dec. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Vagy sok ismerősöm "unatkozik" mégsem lehet őket atombombával sem kirobbantani a komfort zónájukból. Semmi nem tudja őket feldobni, hiszen ki sem próbálnak semmit."


Valahogy így, pont a lustaságban látom a lényeget. Az emberek régebben sem szerettek kimozdulni a komfortzónájukból jobban. Csak jobban rákényszerültek, mivel pl. otthon kevesebb lehetőség volt a szórakozásra, kikapcsolódásra, mint manapság. Ha nem akartak becsavarodni a plafonbámulástól, egymás társaságát keresték. Ma van tévé, internet, az emberi lustaság meg nem változott.

2018. dec. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!