Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember miért lesz valakivel...

Az ember miért lesz valakivel közönyösek, közömbösek, ha előtte nagyon jóban volt vele?

Figyelt kérdés
2018. dec. 16. 20:16
 1/6 A kérdező kommentje:
közönyös,közömbös"
2018. dec. 16. 20:17
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Gyakran van velem is hogy beszélő viszonyban vagyok valakivel aztán ok nélkül nem köszön nekem többet, mintha nem is ismerne. Pont a munkahelyemen haverkodott össze velem egy fiatal srác mert nem ismert senkit, bevezettem minden céges társaságba. Kb 1 hónapig nem találkoztunk, beteg voltam, nyaraltam, külföldi üzleti úton voltam. Mire visszatértem elment mellettem. Ráköszöntem, de rám se nézett. Azóta rám se néz, mégha együtt is vagyunk a konyhában, mintha ott se lennék. Semmit nem ártottam neki! Ismerősök szerint a srác csak kapcsolatokat akart építeni és aki nem kell már neki azon átlép.
2018. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem akkor volt ilyen, amikor azért akartak velem találkozgatni, hogy kisírják a bánatukat, mert a párjuk ilyen meg olyan. Ha kibékültek vele, vagy lett valaki más az életükben, akkor már nem is kerestek. Másik eset, amikor valaki más körökben kezdett forogni, és már nem érdekelték a régi ismerősök.
2018. dec. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert nincs olyan erős kötelék, ami életre szóló barátságot eredményezne.
2018. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok.. mármint ... Egyszerűen rájövök , hogy nem olyan a másik illető mint amilyennek képzeltem, rájövök, hogy nem pendülünk egy húron, és ilyenkor hajlamos leszek levegőnek tekinteni onnantól. És csak akkor köszönök , ha épp olyan a helyzet, hogy nem tudok kitérni a köszönés elől .
2018. dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
Funkcióembernek tartja, tehát amikor már nem hoz hasznot neki, közömbössé válik. Hiszen akkor már nem éri meg bele fektetni az energiát. A legtöbb emberi kapcsolat adok-kapok rendszer és ha ez a rendszer bedől vagy eltolódik valamelyik irányba, akkor a kapcsolat általában megszakad.
2018. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!