Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még itt olyan, aki elkezd...

Van még itt olyan, aki elkezd dadogni, amikor ideges lesz?

Figyelt kérdés

Nekem idén jött elő, hogy amikor felhúzzák az agyam, elkezdek dadogva veszekedni :D


Soha életemben nem voltam dadogós, még gyermekkoromban sem.


Azt vettem csak észre, hogy egyre gyakrabban fordul elő, idén télre már minden vitánál csinálom.


Miért csak most jött elő? És mit lehet kezdeni vele?


23/N


2018. dec. 19. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Belőlem is sokszor előtör :/ Általában akkor, amikor izgatott vagyok, és túl gyorsan akarok elmondani valamit, túl sok minden kívánkozik belőlem, rövid idő alatt.

Bár ezt se úgy kell elképzelni, hogy meg-megakad a beszédem mondat közben, hanem, hogy konkrétan el se tudom kezdeni a mondandómat. Ott van a nyelvem hegyén amit mondani akarok, és már nyitom hozzá a számat, de egyszerűen képtelen vagyok elkezdeni beszélni. Legalább kétszer-háromszor neki kell futnom, mire sikerül.

Én csak egy dolgot tudok ilyenkor mindig tenni: veszek egy nagy levegőt, elszámolok magamban ötig és kicsit lehiggasztom magam, majd szép, nyugodtan újra nekikezdek. Általában ez beválik, neked is hasonlót tudok tanácsolni :)

2018. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem volt egyébként valami nagy trauma mostanában az életedben? Vagy egy hosszú ideig tartó, szokatlanul nagy stresszhelyzet? Ilyenek előhozhatják az emberből a dadogást.
2018. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor van ilyen, hogyha valamit gyorsan akarok mondani. Van, hogy mondat közbe, de van mikor el se tudom kezdeni mert nem jut eszembe a szó. Nálam pár hónapja kezdődött ez
2018. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Trauma semmi szerencsére, stressz meg mindig van egy kicsi az ember életében :)


De egyébként úgy is előjön, hogy jó a kedvem egész nap, aztán valaki beszol, vagy vitatkozni kezd velem. Akkor nem beszélek gyorsabban mint általában, csak mérges vagyok.


Pl.

-hová tetted a levelet?

-nem találkoztam semmilyen levéllel

- de biztos láthattad, az asztalon volt

- mondom hogy nem tudom milyen levelről beszélsz!

- piros boríték, nem igaz, hogy vetted észre! Biztos elpakoltad valahova!

- Ho-ho-hozzá se nyuúúltam egy borítékhoz sem!

- akkor csak nem emlékszel!

- se p-p-p-piros se semmilyen l-l-l-levél nem jött szembe velem mostanában!


Ez csak kitalált probléma ugye, de a lényeg benne van :)

2018. dec. 19. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor felhúzod magadat, akkor ne egyből reagálj a bántásokra, hanem párat számolj el, majd akkor lépj. De ne(!) hangosan, hanem halkan válaszolj, mert akkor rád figyelnek, és nekem is van időd gondolkodni a megfelelő válaszon. Fő a kimértség.
2018. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Stresszhelyzetben az ember szervezete megváltozottan kezd működni és ez okozhat problémákat.

A legtöbb esetben ez szimplán annyit tesz, hogy így reagál a te szervezeted ennyi idős korodban a stresszre. Máskor is valószínűleg ez történik, nem csak ha beszólnak, hanem másfajta stresszhelyzetben, csak akkor nem beszélsz és így nem derül ki. Ezzel nincs gond, meg kell tanulnod kezelni és a legfontosabb, hogy ne pánikolj be tőle. Ma már csak az ostobák gúnyolnak másokat a beszédhibájuk miatt, ha ilyennel találkozol akkor egyből tudhatod, hogy ostobával van dolgot és nem kell figyelni rá.

De ha éppen orvosnál jársz legközelebb, akkor említsd meg neki is azt, hogy nem régen kezdődött nálad ilyen. Akkor az orvos vagy teljesen meg fog nyugtatni hogy semmi gond vagy elküld pár vizsgálatra, hogy kizárjanak bármi rendellenességet.

Általában ha nincs kóros háttere akkor pszichiáterrel érdemes beszélni. Nem feltétlenül azért, mert meg tudná oldani a dolgot, hanem mert szakember és így jobb ha ő ad tanácsokat és nem mi látatlanban.

2018. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!