Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rászoruló családoknak szeretné...

Rászoruló családoknak szeretnék csomagot összeállítani. Mit érdemes venni bele?

Figyelt kérdés
Ez az első ilyen alkalom. Élelmiszerre gondoltam. Csak azon belül nem tudom mi érné meg.
2018. dec. 19. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Tésztákból spagetti fodros kocka cérnametélt , sűrített paradicsom szósz 0,5 l dobozos , dobozos rama , filteres tea varáció , dobozos tej , 1 flakon étolaj , olajos hal vagdalt hús és baromfihús konzerv .
2018. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tartós élelmiszerek, pl. rizs, tésza, cukor, só, olaj, ecet, konzervek, méz, lekvár, gabonapehely, sütési hozzávalók, zsemlemorzsa, fűszerek, szószok...


Tisztálkodási szerek, fogkefe, fogkrém, tusfürdő, szappan, sampon...


Ruhanemű, főleg zokni, alsónemű, illetve így télire meleg sál, sapka, kesztyű. Emellé mehet akár pokróc, takaró...


Gyerekeknek karácsonyra egy kis édesség, csoki, cukorka, valami apró játék, pl. plüssállat, kártyajáték, kirakó, könyv stb...

2018. dec. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amik sokáig elállnak, és sokféle módon lehet őket felhasználni. És az is jó ha laktatóak.
2018. dec. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ma ért véget országszerte a Spar és Interspar üzletekben egy adományozó akció.

A szórólapról idézem kivonatolva a "bevásárlólistát", ami általában nem romlandó árukat jelent:

- cukor/porcukor

- lekvár

- liszt

- babkonzerv

- méz

- keksz

- étolaj

- tea

- dió

2018. dec. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!! :)) Rendesek vagytok!
2018. dec. 19. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:

ha tudod, hogy melyik az a család, akkor pontosabban is vásárolhatsz nekik, ha nem akkor ahogy a többiek is mondták.

De én inkább javaslom, hogy gondold át először mennyit szeretnél költeni a csomagra. Aztán ennek függvényében vásárolj olyasmiket amik a te konyhádban is jó ha vannak. Pl a löncshús nem jó választás mert már szerencsére kevesen szeretik, a májkrém viszont jó. Kávét nem érdemes venni bele, ellenben teát igen, ha tudsz akkor inkább gyümölcsteát. A csokoládé 1-2 táblával is jó ajándék, ahogyan a tészták, rizs, paradicsomos babkonzerv, meg amiket 4-es felsorolt.

Ne vegyél vacakot, de ne az első megszokott darabokat vedd meg, lehet, hogy kevésbé márkás (de jó) termékből többet tudsz adni ugyanakkora összegből. Pl a tescó gazdaságos cuccokat nem ajánlom, de a sparos saját termékekből a csoki pl. nagyon finom, vagy az aldiban is vannak olcsóbb és jó márkák. A dió jó ötlet, de ha venned kell, akkor lehet, hogy arányaiban túl sokba kerül, míg a mák (darált mák, nem szemes mert nem fognak tudni mit kezdeni vele. Ha rászoruló család nem biztos hogy éppen van mákdarálójuk).

Ha esetleg mellé tudsz tenni kevés szaloncukrot vagy egy bejglit, akkor még az ajándék is ajándékabbnak fog látszani.

2018. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtál,köszönöm :) Szaloncukorra is gondoltam igen. Megfogadom a tanácsaid!!
2018. dec. 19. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:
A nem darált mákot meg lehet főzni. Csak azért írom le mert én se tudtam mit lehet vele kezdeni. De megettem úgy egészben. Nem volt rossz.
2018. dec. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kakaót nem írt senki?
2018. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!