Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Illetlenség hastnált ruhát...

Illetlenség hastnált ruhát ajándékozni?

Figyelt kérdés

Nem ünnepre gondolom, hanem általánosságban.


Én szinte kizárólag turkálóból ruházkodok, nem vágyok újra.

Volt, hogy találtam valamit, amiről tudtam, hogy a húgomnak nagyon tetszene, ezért elhoztam neki. Saját magára ő is legtöbbször ilyen helyen vásárol.


(Ha ritkán valami ünnepre ajándékozok ruhát, akkor mindig újat, természetesen)


2018. dec. 19. 18:27
 1/7 A kérdező kommentje:
*használt
2018. dec. 19. 18:28
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is illetlenség. Ha jó állapotban van a ruha, nyugodtan ajándékozható.

A családban sokszor előfordul, hogy valaki vesz ruhát, egyszer-kétszer felveszi, aztán rájön, hogy nem tetszik neki, és továbbajándékozza. Vagy turkálóban veszi úgy, hogy fel sem próbálta, és otthon jön rá, hogy nem is jó rá, akkor is továbbadja olyannak, akire jó és akinek tetszik.

2018. dec. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Anyagihelyzettől függ ... Van az a réteg, ahol ez is tökéletes ajándék, de az esetek 90%ban nagyon furcsa.
2018. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem illetlenség. Címkés jó állapotú ruhákat kaptam nemrég a párom egy jó barátjától. És én is szoktam venni turkis ruhákat, olyanokat amiről senki nem mondaná meg hogy az.
2018. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem az. Hétköznapi ajándékok, én is szoktam ilyet. Ha valamit megunok, vagy mondjuk pipere nem tetszik én is felajánlom rokonoknak, barátoknak. Tudják honnan van, mondhatnak rá nemet.

Turizni is szeretek, szét szoktam nézni hátha találok valamit a rokonaimnak is.

Olyan is volt, hogy valamit simán nem tudtam otthagyni, legyen az méretben rossz vagy épp totyogóra való kisruha. Azt is hazaviszem utána megkérdezem kéri-e olyan aki hasznát tudná venni.

2018. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kevered a fogalmakat, ezért nem érted a dolgot.

Ha ODAADSZ valakinek egy cuccot, ami neked nem kell, az nem ajándékozás. Csak neki adtad.

Ajándékozás az, amikor valamit azért veszel, készítesz, hogy neki add AJÁNDÉKBA pl. névnapjára vagy mert mentél hozzá vacsorára és ezzel szeretnéd meglepni. Pontosan ezért is írtad le, hogy "Ha ritkán valami ünnepre ajándékozok ruhát, akkor mindig újat, természetesen", mert te is tudod, hogy az más, mint amit most kérdezel.

Általában az emberek nem adnak egymásnak vadonatúj ruhákat csak úgy. Ha valamit rossz méretben vett meg valaki, esetleg kapta, de nem szeretné hordani, akkor szokott ilyen történni, de ez sem ajándék, csupán neki adja.

Amúgy ha használt ruhát adnál ajándékba azzal sem lenne baj, ha az olyan amit éppen keres vagy másért okozhatsz neki örömet vele. Pl. ha tudod, hogy régóta olyan kalapra vagy sálra vágyott és megláttad egy használt ruhásban, akkor azt adhatod születésnapjára is, mert örülni fog neki.

A használt ruhák kereskedelme pontosan azon alapszik, hogy nem csak nem rossz dolog másnak adni a már nem használt, de jó ruhákat, hanem kifejezetten jó dolog. Kíméli a pénztárcát és a Földet.

2018. dec. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de gondolom ha turkálóban veszel valamit, csak kimosod, hogy ne legyen olyan dohos szaga, mielőtt odaadod valakinek, nem? Akkor meg honnan tudná meg, hogy nem a New Yorkerből vagy a H&-m-ből van, hanem egy turiból? Már csak azért is, mert ajándékokon illetlenség rajtahagyni az árcímkét, szóval ha egy drága helyről vettem volna, akkor se kéne, hogy rajta legyen, hogy hol vetted, meg mennyi volt..
2018. dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!