Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Illetlenség nem muszlim...

Illetlenség nem muszlim lányként muszlim lánynak kendőt ajándékozni?

Figyelt kérdés
Januárban megismerem a párom családját és vinnék nekik ajándékot ,viszont két húgának fogalmam sincs mit adhatnék. Kendőt adni nem illetlenség? Nem kelt egy kicsit olyan érzetet,mintha..valamiféle piszkálódás lenne? Vagy csak vegyem egyszerűre,és minden húgának(4) plusz az anyukájának adjak csak ékszert?

2016. dec. 7. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek ?
2016. dec. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
17,és 21
2016. dec. 8. 00:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, szerintem kifejezetten örülnének. Egy muszlim lánynak sosincs elég kendője :)
2016. dec. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Simán mehet a kendő! De ha a párid megkérdezed, an-e valamire szükségük, akkor még plusz hasznos öröm is lehet a dologból!
2016. dec. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Muszlim parom van, nem tudom a te baratod milyen szarmazasu (az enyem torok), de naluk egyaltalan nem szokas az ajandekozas. Relative idegentol pedig eleg furan venne ki magat - legalabbis naluk. En a helyedben inkabb egy tal sutit vinnek, mert az ilyen talalkozokon ugyis a kaja lesz a kozeppontban, es azt mindenki elvezi :D.
2016. dec. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Én bikinit vinnék ajándékba, az nagyot ütne.:)
2016. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Alapvetően rendben volna a kendő, meg hasonló jellegű ajándék egy ilyen találkozáskor. De mielőtt kendőt adnál, jobb lenne kicsit jobban ismerni azokat a lányokat, már amennyit innen ki tudsz deríteni róluk. Ugyanis attól, hogy valakik beleszületettek a muszlim világba, netán a szűlők vagy a bátyjuk erősen konzervatív beállítottságú, még nem következik, hogy ők maguk is olyan nagyon díjjazák azt a fejkendős világot. Mert a fele nem szokta. És eleve csak bizonyos országokban kötelező. Szerintem vigyél egyben a családnak inkább többféle dolgot: kendő, sál, kesztyű, ékszer... és mivel úgyse ismered őket, válasszanak a lányok, kinek mi tetszik belőle. Szerintem több az esélye, hogy valaki hasznos ajándékra leljen.
2016. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

mindenképpen szeretnék vinni ajándékot,mivel rögtön oda is költözöm pár hétre haha

nagyon szépen köszönöm a válaszokatigazán sokat segítettetek! további szép napot!

2016. dec. 9. 00:57
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gond a kendő, de hát adhatsz bármilyen más lányos dolgot is akár meg testápolót,cuki zoknikat,csokit stb.De talán a barátod jobb ötletet tud adni.

(Egyébként az én barátom is török és érdekesnek tartom,amit az egyik hozzászóló írt,hogy náluk nincs ajándékozás.Én azt tapasztaltam ,hogy elárasztanak ajándékokkal és nem csak első találkozáskor.:)

2016. dec. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!