Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember aki gyakran négerezi...

Sok ember aki gyakran négerezik, illetve homoktúrónak hívja az arabokat, meg hasonlók, miért mondja hogy Ő nem rasszista?

Figyelt kérdés

Vagy ez valóban nem merítené ki még a fogalmat?

Akkor mi?


2018. dec. 30. 04:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%

Sztem, (tőlünk) erőszakosabb és bőségesen szaporodó nép, terjeszkedik és elnyom más kultúrákat, népeket.

Aki rasszista megjegyzést tesz, az azért is teszi mert ő kisebbségbe érzi magát emiatt, csak fenn akar maradni, élni akar, a gyerekeinek élet teret, jövőt akar, ez nem rasszistaság, hanem egy természetes, ösztön, reakció..

2018. dec. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Az égvilágon semmiben sem külömböztetem meg a zsidókat más emberektől, azaz nem hiszek sztereotípiákban, nem kezelem máshogy őket.


.... de van egy olyan haverom akivel órákat tudok nevetni Hilteres, Holokausztos vicceken.


Akkor rasszista vagyok?


Egy kínai barátomat pandának becésztem éveken át, semmi baja sem volt vele.


Akkor rasszista vagyok?


Egy pakisztáni egyetemista társammal aki muszlim “allahu akbar”ros terrorista paródia remixeket néztem együtt röhögtünk a lehető leg rasszistább terrorista memeken?


Akkor rasszista vagyok?


Rasszizmus definíciója:

“A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely az emberek külső vagy belső tulajdonságait kiemeli, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendel hozzá, és az így létrehozott csoportok között – feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel.”


Én nem rendelem hierachikus rendszerbe az embereket a bőrszínük alapján, csak van egy közvetlen humorérzékem. Attól még, hogy a haverod azt mondja, hogy néger, meg homokrúró nem rasszista.


A kontextus számít, nem a szó.

2018. dec. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%
Berögződés, azt vettem észre hogy a n.. szót nem sértésként használják hanem teljesen "normális". Nagyszüleim is használják és ha meg próbálod meg magyarázni hogy ez miért nem jó hogy egy fekete embert így jellemez akkor nem értik mert előtte az ő szülei is így mondták.
2018. dec. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

Én mindig úgy viszonyultam ezekkel a rasszista szavakkal hogy ha valaki humor szinten használja akkor nem rasszizmus, de ha gyűlölet megnyilvánulásként akkor már igen.

Pl van ez a tipikus "Mi a pálya ni**er?" Szerintem ez tök vicces és nem hinném hogy sok rosszindulat van mögötte, de ha azt mondod hogy "mivan ni**er" full baltaarcal akkor az már rasszista. Szerintem a fekák reagálják túl ezt a "fehér nem mondhatja ki az N betűs szót" mentalitást.

2018. dec. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
A rasszizmus azt jelenti, hogy valakit gyűlölsz és alsóbbrendűnek tartasz "genetikai alapon". Sztereotípiák vannak, meg szokás velük viccelődni is, az még elég távol van a gyűlölettől.
2018. dec. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Aki gyakran négerezik az nem rasszista, nálunk ez a hivatalos megnevezésük. Azt is mondod, hogy arab vagy ázsiai. Az is sértő? Sokkal sértőbbnek érzem, ha valaki azt használja magyarul, hogy feketék, vagy sárgák. Nem egyszer kaptam kiskoromban pofont azért mert lesárgáztam a kínaiakat.


A homoktúró az nyilván sértő, de speciel én még nem hallottam, a homoki makival ellentétben.

2018. dec. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Ezek miatt nem rasszista senki.
2018. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Akiktől hallom, azok általában kontextustól függetlenűl így hívják Őket, vagy csak úgy random tesznek ilyen és hasonló megjegyzéseket, ha látnak egyet...


De nem pl. vicc mesélés közben, van hogy csak mellékesen megjegyzik.


A néger tudtommal azért sértő valamilyen szinten, mert Nigériára utal, holott egy fekete származhat 100 másik afrikai országból is.

Olyasmi mintha engem le románoznának, vagy németeznének mert fehér európai vagyok.

De valóigaz, hogy ezt Magyarországon még a legtöbb néger/fekete/afrikai sem veszi sértőnek, hacsak nem afroamerikai.


A sárga kifejezés érdekes módon egyébként az ázsiaiakra használva az usában is sértő, a feketével ellentétben.

2018. dec. 30. 09:25
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Nagy különbség van a rasszista vicc és a rasszista emberi viselkedés között.

Amikor a másik életminőségét és emberi jogait csorbítod meg a bőrszín, vagy felekezethez való tartozás miatt (migráncsozás miatti gyerek verés, vagy pékség bojkott), na az rasszizmus.


Az, hogy uszítod az embereket, hogy támadják meg azokat, akik külföldről jöttek munkátvállalni, na az rasszizmus.

Ha nem érted a különbséget egy "homoktúró" és egy "véresre verem a pofád, meg orbán azt mondta, hogy migárncs vagy" között, akkor a modern társadalmi betegségben szenvedsz: túlérzékeny lettél.

A mai világban minden ki vackon meg kell sértődni, és ki kell jelenteni, hogy megbántottak és törvénytelenül viselkednek veled, különben nem figyelnek rád az emberek, mert nem vagy érdekes.


A baj ezzel, hogy amikor az amerikai színésznő önként ajánlja fel, hogy fellációval is megerősíti a szerepre való jelentkezését összekeverik azzal, hogy valakit akarata ellenére, erőszakkal kényszerítenek koituszra, akkor elveszik az élét annak, ami a valódi áldozatokkal történik.


Nem a viccelődés a baj a rasszizmussal.

2018. dec. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

"A néger tudtommal azért sértő valamilyen szinten, mert Nigériára utal, holott egy fekete származhat 100 másik afrikai országból is."



Néger annyit jelent: Fekete. Latin szó. 2500 éve írott szövegben szerepel, akkor még nem is volt Nigéria. Nem utal arra, hogy Nigériából származik. Ahogy az éhes sem jelenti azt, hogy magyar. Ha már ennyire amerikai tévhitekből indulunk ki.

2018. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!