Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mennyire vagy jó a fehér/ke...

Te mennyire vagy jó a fehér/kegyes hazugságok mondásában?

Figyelt kérdés

Amikor pl. a munkatársnőd/barátnőd megkérdezi tőled, hogy mit gondolsz az új ruhájáról, te meg mosolyogva rávágod, hogy "Egész csinos!", miközben valójában azt gondolod magadban, hogy "Ez a stílus ocsmány, hogy volt képes ezt felvenni?".


Neked mennyire megy jól, hogy egy ilyen szituációban kapásból az ellenkezőjét mondd annak, amit valójában gondolsz, az igazi véleményedet egy kedves mosoly mögé rejtve?

Gyakran teszed ezt? Nem tartod magad hamisnak, kétszínűnek miatta?


2018. dec. 30. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Remekül megy bármilyfajta hazugság, és szinte mindig ezt teszem, mert nem akarok senkit megbántani. Gyűlölöm, ha valaki mérges rám, és nem akarom, hogy egyesek olyan hülye dolog miatt legyenek pipák rám, mert nem tetszik nekem az új ruhájuk. Nem érzem magam kétszínűnek miatta, hamisnak talán egy kicsit, mert sohasem mondom el az igazi véleményem, és így mindenki csak a hamis szavaimat hallja.
2018. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A helyzettől függ.

Pl. van egy arzheimeres rokonom, nála művészi szintre fejlesztettem ezt, de nála nem az számít, hogy igazat mondjak, hanem hogy jó legyen a hangulata és örüljön...


De mondjuk egy jó barátnő esetében nem hiszem, hogy javára válna egy ilyen "kegyes hazugság", inkább ilyenkor egyszer elmondom a véleményem, mint egy látásmódot (de nem akarom ilyenkor a magam véleményét ráerőltetni, inkább csak azt mondani ezzel, hogy gondolja meg), aztán ráhagyom, és ha ő mégis úgy dönt, ahogy szerintem nem kellene, akkor aszerint igyekszem a továbbiakban jó tanácsokat adni.


Meg aztán az sem mindegy, hogy számít-e a döntés az adott helyzetben. Pl. ha mondjuk valaki elém áll, hogy levágatta a haját (ami mondjuk szerintem szörnyű), az már kb. mindegy, "majd kinő", de ha csak mutat egy képet, hogy "ilyet csináltat magának, ugye klassz lesz", akkor persze érdemesebb megmondani, hogy nem, szerintem ne csináld!


És az sem mindegy, mennyire közeli az illető. Ha mondjuk csak egy munkatárs, aki nem barát, azzal minek vesződjek azzal, hogy tüske legyen köztünk egy megjegyzés miatt? Ha egy számomra fontos ember, akkor fontosabb az őszinte vélemény megformálása, persze kulturált formában.


Nem tartom számon, milyen gyakran mondok ilyesmit, nem tartom magam kétszínűnek miatta.

2018. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Simán menne, ha akarnám, de nem akarok hazudni senkinek. Nem muszáj folyamatosan nyalni mindenkinek és azt mondani, amit hallani szeretnének, meg lehet fogalmazni a saját véleményünket kulturált formában is. Ha mondjuk nem tetszik egy barátnőm ruhája, akkor nem azt mondom neki, hogy "hát ez a felső gci undorító" (nem is ezt gondolom), hanem azt, hogy én nem hordanám, nem az én stílusom, de ha neki tetszik, akkor hordja nyugodtan. Nem attól lesz kedves, jó és szerethető valaki, hogy tövig benyal mindenkinek.
2018. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"te meg mosolyogva rávágod, hogy "Egész csinos!", miközben valójában azt gondolod magadban, hogy "Ez a stílus ocsmány, hogy volt képes ezt felvenni?"."


Elég fura, de többnyire ízléses emberekkel vagyok körbevéve, tehát sosem szoktam ilyen helyzetbe kerülni.

Szerintem csak te vagy túl kritikus, de személy szerint én útszéli r&bancok, vagy büdös alja emberek öltözékét szoktam ocsmánynak gondolni, sosem fordult meg a fejemben, hogy a magam kis normális, ápolt társaságából ilyen véleménnyel legyek bárkiről is.

2018. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha pl ruharol van szó, akkor azt szoktam mondani, hogy nem az én stílusom de ha jól érzi magát, akkor hordja. Vagy volt olyan, hogy egyik barátnőmmel voltunk vásárolni és mindenáron olyat akart felvenni ami nem áll jól rajta akkor is megprobalom lebeszelni róla.
2018. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem csak kulturáltság kérdése, hanem túlreagálás is. Ha egy öltözködés nem az ízlésem, attól még nem fogom lesz*rozni, vagy olcsó rongynak, undormánynak nevezni. Meg ha valakit picikét nem kedvelek, akkor nem fogom utolsó senkiházinak beállítani és nem fogom elküldeni a k*rv##nnyába, miközben semmi rosszat nem tett velem. Egy adott ponton a véleményed kicsikét téged is tükröz....
2018. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mennyire vagyok jó? Semennyire, mert sohasem tettem. Nagyon sok ember bunkónak tart (gyakorlatilag az is vagyok), de a legtöbben értékelik, hogy kimondom azt, amit gondolok. Nem is értettem sohasem, hogy miért hazudnak az emberek. Én elvárom mindenkitől cserébe, hogy ők is őszinték legyenek.
2018. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igazán értékelem az őszinte embereket, de szerintem nem kell összemosni az őszinteséget a bunkósággal.


Nem attól leszek full őszinte ember, hogy mindenkit szánalmas nyomoréknak nevezek magam körül. Nem árt, ha megtudom alapozni is a véleményem és nem csak kemény szavakkal dobálózni.

Egy erős vélemény is lehet értékelhető, ha megalapozott, és nem csak genyó sértegetés.

2018. dec. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, amit említettél, az nem egészen kegyes hazugság, hanem szimpla füllentés. Kegyes hazugság pl az, hogy az éhező anya odaadja az utolsó falatot a gyereknek, mondván, hogy ő már jóllakott úgyis. Azért "kegyes" hazugság, mert saját magadat a háttérbe szorítva okozol a másiknak örömet, és az illető mit sem tud a mártírságodról.
2018. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van, amiben kimondó vagyok (smink, új ruha, haj),de van, amiben sajna nem.
2018. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!