Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért akarnak...

Az emberek miért akarnak görcsösen borravalót adni mindig?

Figyelt kérdés
Étteremben ha bunkó volt a pincér, rossz volt a kaja, ráadásul a felvett rendelést sem sikerült felhozni akkor is mindig adnak 10-20% borravalót.
2019. jan. 3. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok.

Akkor adok bizonyos helyzetekben, ha elégedett vagyok, akkor sem többet, mint kb. 10%

2019. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Heh, érdekes, mert én borravalós szakmában dolgozom, heti 6 napot, mégse kapok sose egy lukas garast sem. Sok vendég azt mondja "magának van elvileg fizetése, nem?"


Igen ám, de a munkáltató direkt szakmunkas minimalbert ad (120 ezer Ft nettó), mert ő úgy gondolja, amennyi borravalót kapunk, abból kijon egy tisztességes bér.


A vendég pedig azt gondolja hogy mi eleve tisztességes bért kapunk :D

2019. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Én azért mert úgy gondolom nem kapnak tisztességes bért akár a pincérek akár a futárok és ha 300-500 forinttal hozzájárulhatok mindehez már úgy érzem tettem érte.
2019. jan. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utoljára kb. 15Ft-ot adtam a felszámolt szervízdíjon felül, de csak mert nem kértem vissza ezt a kevés visszajárót. Egyébként meg hideg volt és bunkók is voltak, és ki volt írva, hogy lehet kártyával fizetni, de csak készpénzzel lehetett szóval nem érdemeltek volna semmit, csak ennyin utálok filléreskedni.
2019. jan. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a fillérb*szóságot tapasztalom csak, de örülök, hogy ezek szerint vannak helyek, ahol tukmálják a jattot :D
2019. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig hagyok borravalót pl sörözöben ha normális velem a pultos. Ehhez elég egy normális köszönés, és hozzáállás. Egy sörözés alkalmával 1-2 ezer ott szokott maradni borravalónak. Néha ennek ellenére is flegmának tűnik 1-2 pultos. De volt olyan is hogy sorban álltak, bementem, köszönt, és tőlem kérdezte mit kérek.
2019. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

olyan 10%-ot szoktam adni


ha esetleg nagyobb érték jön pl tv/számítógép/notebook akkor egy ezrest

2019. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!