Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt diagnosztizált autista...

Van itt diagnosztizált autista vagy autizmus spektrum zavarral élő?

Figyelt kérdés

2019. jan. 3. 12:42
 1/7 Metionin ***** válasza:
Aspergeresek vagyunk egy páran meg szokott kérdéseket feltenni egy autista fiú is.
2019. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,arról szeretnék kérdezni hogy aki emiatt nehezebben él meg napi teendőket pl. Fürdés fésülködés öltözködés, mi segített, illetve mit látnak, mit érzékelnek másként a világból. A 8 éves kislányom érintett benne és már évek óta járunk fejlesztésekre de még mindig úgy érzem nem vagyok ebben elég tájékozott. Ezért érdekelne, kinek mi vált be a gyakorlatban. Nagyon el vagyok keseredve.
2019. jan. 5. 11:10
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én 9 éves voltam, amikor diagnózist kaptam (gyanú 5 éves korom óta volt). Nálunk semmilyen profi fejlesztés nem volt, a szüleimet sem érdekelte a dolog. Tinikoromban saját magamat kezdtem fejleszteni. Milyen nehézségei vannak a kislánynak? Ilyen tisztálkodás téren nekem csak annyi van, hogy nagyon félek attól hogy az arcom víz alá kerül. Öltözködés tekintetében folyamatos harc volt az életem mert csak sötét színű ruhát viselek el magamon (nekem az élénk színek "kiabálnak") de anyám direkt öltöztetett színesbe, aztán mindig büntetett mert azokat a ruhákat leszedtem magamról. Illetve bizonyos anyagokkal is bajban vagyok, van amiről mindig úgy érzem hogy nedves vagy hogy szúr. A hajamban sem viselek el semmi csatot vagy ilyesmit, ebből is mindig balhé volt mert anyám állandóan fonni akarta. Sajnos ő egyszerűen nem akart tudomást venni ezekről a dolgokról, hiába magyarázták neki az orvosok, mindvégig megmaradt abban a hitben, hogy csak hisztizek és majd ő kineveli belőlem. 90-es vagyok, sajnos akkor nem volt az érintett szülőknek semmilyen csoport vagy tájékoztatás.
2019. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az vagyok.

A kérdésedre: mindent ugyanakkor, ugyanúgy. Olyan kellékekkel, amit szeret, amihez köti valami. (Mesefigurás díszítésű szappan, szép fésű, ezekhez egy kis keret-mese...)

Nem lehet, hogy nem is a készülődés, hanem az zavarja, hogy menni kell valahova? Lehet a [valahova] a baj. Vagy ha este van, még akart valamit, nem álmos stb-stb.


Az is egy lehetőség, hogy egyszerűen az vált rutinná, hogy kiborul ezektől a dolgoktól. Akkor az egész "rituálé" megújítása lehet jó. Volt olyan gyerekkoromban, amire otthon nem voltam hajlandó, de egy nyaralás alatt megszoktam... Aztán hazatérve már nem lehetett visszatérni az előző állapothoz. :)

2019. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És a hajvágás, körömvágás miért lehet probléma?Valaki azt mondta hogy csonkításnak éli meg. Ha tudtok erre tanácsot akkor azt is nagyon megköszönném. Annyira kevés az információ amiket elmondanak csak hogy fejlessze gyógypedagógus mi szülők meg frászt kapunk a mindennapokban mert látjuk hogy más mint a többi gyerek de nem tudjuk hogy segítsünk neki. Köszönöm hogy írtatok!
2019. jan. 6. 10:24
 6/7 Metionin ***** válasza:
100%
Igazából bármi lehet, az is megeshet hogy az olló/körömcsipesz hangja zavarja. Vannak ilyen kellemetlenségek az életben, amiket sajnos el kell viselni, nálam a fésülködés volt ilyen. Könnyíthet a dolgon ha mindig előre tudja hogy mikor lesz pl. körömvágás és ha a végén kap egy kis jutalmat (egy mesét vagy amit szeret). Hajvágásnál is jobb ha otthon történik, megszokott helyen és mindig ugyanaz a valaki vágja. Ismerős auti gyereknek (kisfiú) csak úgy tudták géppel levágni a haját, ha közben a külön erre a célra tartott kisautóval játszhatott.
2019. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az öltözködés, kézmosás volt probléma.


Az öltözködés azért, mert a ruhák 90 százaléka amit rám akartak adni szúrt, vágott, túl meleg, túl fojtogató stb. volt. Tapasztalatom szerint az autisták szeretik a puha anyagú, laza szabású ruhákat... illetve ezeket viselik el magukon.


A kézmosás azért volt probléma, mert utáltam azt az érzetet, ami utána volt a bőrömön... valahogy úgy éreztem, minden egyenetlenséget jobban érzékelek az szöveteken, különböző anyagokon, valamint a bőrömnek volt egy ilyen fura húzódó érzete kézmosás után. Ezért egyébként a mai napig minden kézmosást követően be kell krémeznem a kezem.


Szóval arra akarok kilyukadni, hogy nagy valószínűséggel valamiféle érzékszervi túlérzékenység állhat a háttérben, amire nem is gondolsz, mert te nem úgy érzékeled a dolgokat.

2019. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!