Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lenéznek a környéken mert...

Lenéznek a környéken mert Jordan cuccokban járok és nem öltönyben?

Figyelt kérdés

Új helyre költöztem, vettem egy kis lakást 28 évesen. Nyugodt, családias környékre vágytam, hátha jön a feleség-gyerek téma. Viszont nagyot csalódtam! Diplomás vagyok, 3 idegen nyelven beszélek. A munkám is elég komoly, de nem igényli az inget, kiöltözést. Nike Jordan polót, nadrágot, cipőt hordok. Azokból is a limitált, nehezen beszerezhető darabokat amik drágábbak mint némelyik öltönyös szomszéd teljes pingvinszettje. Ez ilyen hobbi és hitvallás nálam. Viszont sajnos azt vettem észre hogy lenéznek az utcámban, a közvetlen szomszédaim is. Véres rongyként néznek rám, az egyik a fülem hallatára mondta a gyerekének hogy ennek a bácsinak soha ne köszönjél!

Nem is ismernek! Nem beszéltek velem egy mondatot sem! De megítélnek az alapján hogy sportcuccokban járok egész nap (amúgy 196 magas vagyok és 120 kiló). Valami bűnözőként néznek rám, pedig nagyon nem vagyok az, nálam tisztességesebben élő ember nem sok van. Elég kínos helyzet amikor próbálok nekik köszönni de elfordítják a fejüket előítéletek alapján.

Mit lehet kezdeni ezzel? Hogyan reagáljak? Már gondolkodtam hogy árulni fogom a lakást és elköltözök egy kevésbé “elit” helyre. Vicces az is, hogy ezelőtt egy újépítésű, luxus szintű lakóparkban volt albérletem, de ott kedvelt és megismert mindenki, majd elismertek később, tanácsot kértek, stb. Én nem az vagyok aki kéretlenül is az emberek orra alá dörgöli a papírjait hogy azáltal várja el a megbecsülést, de úgy látszik ez a divat manapság.


Ui: nem fogok más kedvéért öltönyben járni mert nekem ez az egyéniségem! Érdekes, de az üzleti partnereim még értékelik is, hogy egyéniség vagyok.



2019. jan. 4. 09:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Rendben te egyéniség, akkor beszélj valamelyikkel, hogy mégis mi a bajuk veled.
2019. jan. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
“amik drágábbak mint némelyik öltönyös szomszéd teljes pingvinszettje. ” Gondolom azt hiszik, hogy csak ezt akarod fitogtatni, sot biztos. Magyarorszagon egy darabig meg igy lesz, tapasztalatbol mondom, vannak ruhaim, amik dragabbak, mint a legtobb ember autoja es eleg furan neznek ram. De sajnos ha igy akarsz oltozni, vallalni kell a kovetkezmenyeit. L
2019. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Èn sem szeretem a sport cuccokban járkálò embereket.

Igènytelennek tűnnek...

Persze nem ìtèlem el őket,dehogyis!

Hülyesèg! :)

Viszont pasikènt már nem jöhetne szòba,mivel az eleganciát kedvelem.

Nem lepődöm meg egy "elit",helyen mi mást várjon az ember,bekèpzeltsèget csak! 😩

2019. jan. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Öszintén szólva én ránézetre nem tudnám megmondani, hogy ezek a cuccok rajtad drága, márkás valamik, vagy a legközelebbi bolhapiacról valók, az egyetlen, amit észrevennék, hogy koszos vagy tiszta.

De nekem ez nem igazán tünik igényes öltözködésnek.

Viszont ezzel az öltözködési stílussal mindenhol a "proli" kategorába fognak sorolni, szóval hacsak nem teljesen lepusztult környékre költöznél, sehol nem fognak rád felnézni.

Emellett én nöként igencsak negatívan állok az olyan emberekhez, akik a pénzükkel akarnak feltünni és "párt" keresni maguknak.

Szerintem neked emberileg még igen sokat kell magadon alakítani, mire alkalmas lesze családlalpításra.

2019. jan. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyèbkènt pedig nem fontos a márka.

Butaság!

Egy turkálòbòl is jòl öltøzött,elegáns,jòmodorù,tisztaszìvű, tökèletes ùriember is nèzhet ki jòl...a tartása vègett!

2019. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Koltozz Budapest belvarosaba. Itt nem foglalkoznak ilyesmivel. A lakossag 60%-a kulfoldi,ok meg vegkepp nem nezik a ruhad.
2019. jan. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Dicsekszel.
2019. jan. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy a drága ruháid miatt nem lennél szimpatikus!Messziről nem lehet megmondani,hogy eredeti vagy netről rendelt pár ezer ftos sz@rság van rajtad.Próbálj beszélgetni a "pingvinekkel" új helyre költöztél,neked kell beilleszkedni!
2019. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem vágok fel és nem azért hordom mert drága! Nagyon szeretem Jordant és a ruháit is, nekem ez a stílusom! Mindig mindenem makulátlanul tiszta! Nem lépnék ki koszos, izzadt ruhában. Annyi cuccom van hogy szinte minden nap más szettben megyek ki a hónapban. Olyan vagyok mint egy gyűjtő.


Én nem nézem le a “pingvineket” de már annyira kihoztak a sodromból hogy ezt a nevet aggadtam rájuk! Udvariasan köszönök előre, aztán elfordítják a fejüket! Nem adnak lehetőséget a beszélgetésre! A közvetlen szomszédaim közül is az egyik a lakógyűlésen megjegyezte rám nézve “ha mindenki érti” mintha az intelligencia ingben lenne mérve. Azért mert ő 40 évesen kopasz, elhízott és egy kinyúlt, koszos ingben ült ott. Akkor ki az igénytelen? Miért kell ez alapján elítélni valakit? Tőlem ülhetett volna ott atlétában is ha az tiszta. De szerintem jobb egy tiszta, igényes Jordan szett mint egy méretben sem stimmelő, kinyúlt, koszos zakó-ing.

2019. jan. 4. 11:26
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
És beszéltél velük erről, vagy csak te gondolod, hogy ez lehet a dolgok mögött?
2019. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!