Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kamaszkor vége nagyobb...

Lcb kérdése:

A kamaszkor vége nagyobb változás mint a kamaszkor?

Figyelt kérdés
A kérdés értelmetlennek hangzik, de másképp nem tudom megfogalmazni.20 éves fiatal férfi vagyok, egyetemre járok. A lényeg, hogy a pubertázs végére érve, kb egy éve, fura érzések kezdtek bennem kavarogni. A baráti társaságommal sok mindenbe bele kóstoltunk tizenéves korunk elején, így szépen haladtam az alkohol, cigaretta, fű, ecstasy, speed és LSD listáján, utóbbi hármat fejenként max 3-szor, majd mire 19 évesek lettünk, valamiképp elidegenedtünk az újdonságoktól. A társaság élete már jóval unalmasabb, és valahogy talán ez az ami hiányzik, mert egyre gyakrabban eluralkodik egy érzés bennem, hogy üres vagyok. Egyre többet beszélek magamban, és szemlélődök, miközben rengeteg a haverom, és barátaim is akadnak. Van, hogy egyedül üvöltözök otthon, görcsös kézmozdulatokkal kiegészítve, tárgyakkal kiabálok, bár tudom, hogy nem hallják. Ha társaságban vagyok is, végtelenül deiváns módon viselkedek, mintha csak fel akarnám hívni magamra a figyelmet, de az nem ad nyugalmat, sőt idegesít is valamiképp, akárcsak az, ha megfogadják a tanácsaimat, vagy adnak a szavamra. Gyakran vannak önsértő megnyilvánulásaim, de ezek nem vészes tettek, csikkek és karcolások. Nincsenek gyerekkori traumáim, nincs deprsszióm, és bár voltam pszichiátrián, nem tudták két hét alatt megmondani, hogy skizofrén, vagy szorongásos személyiségzavar-e ami teszi ezt. Egyik betegség tünetei se stimmelnek több mint 20%-osan. Ha van valami szakmai vélemény, annak örülök, ha van valaki aki hasonlóan érez (Bár pont ez a lényeg, hogy nem tudom én se megfogalmazni, viszont aki ebben él, talán felismeri) annak viszont nagyon.

2019. jan. 5. 00:52
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

A kamaszkor eleje inkább fizikai változások sorozata, amikor beindulnak a hormonok, megnyúlnak a csontok, mutálni kezd a hang, stb... Nagyon megterhelő a testnek, létezik egy kamaszkori fáradtság nevű jelemség, amit a szülők egyszerű lustaságként azonosítanak.

A kamaszkor vége inkább már lelki folyamatokkal van tele. Szociális érés, társadalmi beilleszkedés, társas kapcsolatok, szerelmek, barátságok kialakítása, leszakadás a szülőkről. A felnőtté válás befejeződése.

A mai társadalomban ez már nagyon nehezen, sok esetben soha nem megy végbe.

A kamaszkori újdonságok kipróbálása után elakadtál a személyiségfejlődésedben, ezért érzed azt a bizonyos ürességet, ami zavar. "Valahol" tudod, érzed, hogy nincs rendben a viselkedésed, sőt a korodbelieké sem, és ez frusztráló számodra.

Biztos vagyok benne, hogy nincs semmilyen pszichológiai betegséged, hanem egy olyan nagyon erős személyiség vagy, aki pillanatnyilag nem találja az utat, és akinek a benne lévő energiák szétfeszítik a lelkét, mert nem találja az utat.

Azt javaslom, indulj el az egyéni személyiségfejlesztés útján, első körben talán valamit keresni kell, ami levezeti az energiáidat, sport, meditáció, bármi, amit magadról el tudsz képzelni.

Aztán önismereti könyvek, lelki fejlesztés, hogy lezárd a fejlődésednek ezt a szakaszát.

Azt hiszem, ha megtalálod az utadat, komoly és értékes ember leszel.

Sok sikert kívánok neked!

2019. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha társaságban vagyok is, végtelenül deiváns módon viselkedek


Jah, persze ismét egy szürke senki, aki hatalmas mastermindként képzeli el magát...

2021. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2


Valóban túlbecsültem a képességeimet.


Hogy akadtál rá a kérdésemre? Nem látom a kérdéseim, sem a figyelt kérdéseim közt, azt hittem ezt már eltávolítottam.

2021. szept. 23. 02:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!