Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért csak felszíne...

Az emberek miért csak felszínes témákról és/vagy saját magukról szeretnek beszélni?

Figyelt kérdés

Munkahely.Észrevettem hogy akárhányszor megpróbálok valakivel valami komolyabb témáról beszélgetni (legyen az élet/halál,tudomány,zene,csillagászat,időutazás vagy bármi mélyebb téma) alig pár perc után látom rajtuk hogy semmi hozzászólásuk nincs és inkább másról beszélgetnének.


Persze abban a pillanatban amint a másik kollegáról kell kibeszélőshowt tartani,vagy pletyizni,vagy hogy az ő kis csemetéje már milyen ügyes a suliban,egyből kinyílik a csipájuk.


Lehet,hogy én vagyok a fura.Sőt biztos.De nekem szükségem lenne érdemi beszélgetésre is néha,nem csak eszetlen felesleges dolgokról fecsegni,meg röhögcsélni.


Miért ilyenek az emberek? Miért nem szeretnének okosodni?



2019. jan. 9. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Mert fárasztó, nem érdekli őket, nem tudnak hozzászólni. Szakmai dolgokról beszélgetni nem laikusokkal kell, én pl.a törit szeretem, de nem várhatom el, hogy mást is érdekeljen, konyitson hozzá, ellenben ott a foci, azt is szeretem, ahhoz már 10-ből 5-en hozzátudnak szólni, először felszinesebb, általánosabb témákkal kell kezdeni, utána max lehet tapogatozni.
2019. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem is arról van szó,hogy kenje-vágja a témát,csakhogy valami más is érdekelje őt a saját kis világán kívül.Én sem értek ezekhez a témákhoz,de szívesen okosítom magamat mindenféle témában.
2019. jan. 9. 12:08
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Most mit vagy úgy meglepve, az emberek 80% ennyire felszínes, igen! Talán csak rossz közegben próbálsz megnyílni?
2019. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem a megfelelő közegben próbálkozol. Én is ugyanígy jártam eddig mindig. Nehéz témák ezek. Munkahelyen a legtöbb ember pénzt akar keresni, nem az élet nagy dolgain elmélkedni. Meg kell tanulni ezt tiszteletben tartani.
2019. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem miket mondtok,de eddig senki sem a kérdésre válaszolt. Engem a miértek érdekelnek. Hogy miért szeretnek az emberek ilyen témákba mászni más helyett
2019. jan. 9. 12:50
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Kérdésedre a válasz: csak. Tovább mehetünk?


Miért nem keresel barátokat, ismerősöket stb, akiket ugyanazon témák mozgatnak, mint téged? Jót tennél vele:

1. kollégáidnak, ha nem terhelnéd őket a "furcsaságaiddal".

2. Jót tenne neked, h felőlük nem csak az értetlenséget kapnád reakcióként.

3. És jót tenne az emberi kapcsolataidnak, ha meg tudnád különböztetni egymástól a hallgatóságaidat.


Ezt a helyzetet csak te tudod megoldani, más nem. Belevágsz?


(Magánmegjegyzés: neked nem megértésre, hanem elfogadásra van szükséged. Ha tudnád, miért ilyenek, elfogadnád őket?)

2019. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
100%
Mert sokkal kevesebb ATP-t fogyaszt hetvenedszer is elmesélni Pistike iskolai sikereit, mint elgondolkodni azon, hogy ha a világegyetem tágul, akkor egy idő után visszafordul-e a folyamat és ugyanúgy semmisülünk meg ahogy keletkeztünk, vagy egyszer csak lelassul a tágulás és akkor kifagyunk a fenébe.
2019. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Èn is laikus vagyok s nem szeretem az ilyen tèmákat.

Meghallgatom ideig-òráìg,de uncsi.

2019. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Az időutazás mióta komoly téma? Maximum nerd körökben.


Élet/halál témára rá lehet szánni egy beszélgetést, de többnél már unalmas.


Tudomány, csillagászat, tök jók, nem ért hozzá az áltlagember.


Zene, én ezt hallgatok, ő azt, vita lenne belőle, szar téma.


Elhiszem, hogy te ilyen nagyon különlegesnek, kivételesnek érzed magad, de ezekről a témákról hozzá nem értő személlyel felesleges beszélni.

2019. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem a problémát, nekem is (részben) ez a bajom... Talán azért, mert nem akarnak megnyílni a másik előtt, mert azzal sebezhetővé válnának az érzésük szerint. Másrészt sokaknak valóban az életük (egyik) legnagyobb gondja a munkahelyi rossz viszonyok, kapcsolatok, csak a fura az egészben az, hogy nem veszik észre, hogy van, hogy pont, hogy náluk van a gócpont...
2019. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!