Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy filmben/könyvben...

Ha egy filmben/könyvben meghal egy gonosz karakter, akkor bűn örülni neki?

Figyelt kérdés
Mármint morálisan megengedhető, hogy egy aljas karakter halálának/bukásának örüljön az ember?

2019. jan. 10. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A klasszikus gonosz karaktereket pont erre a célra találták ki. Érdekes, nekem gyerekként sosem jutott eszembe rosszul érezni magam, amiért egyáltalán nem éreztem sajnálatot Szörnyella vagy hófehérke mostohaanyja iránt.
2019. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogy bűn.

Valóban, régebben minden antagonista a masszív gonoszság volt, és "várni" kellett a halálukat.

Én még néha a pozitív karakterek halálának is örülök, mégse merülnek fel bennem ilyen kérdések, mert miért merülnének fel?

2019. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem viszed át a hétköznapi életbe is (tehát hogy örülsz más szenvedésének, sikertelenségének), akkor nem baj.
2019. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyanítom, hogy valamilyen vallási elköteleződés kapcsán tetted ide a kérdésedet.

Azért alapozom a hozzászólásomat a vallásos meggyőződésekre, mert a kereső szavak között a bibliát is ott találtam.

Pedig, mindenféle vallási elköteleződés nélkül, vagy amellett sem bűn egy negatív karakterű figura halálának örülni.

Miért?

Azért mert az irodalom éppen ily módon nevel. Láttatja a szereplőket, akik vagy jók, vagy rosszak. Annak megítélése, hogy melyikük a jó, és ki a rossz, az ember belsőjében, a szívében, lelkében kell, hogy eldőljön. Nem kell hozzá semmiféle bibliai tanítás. Nem kell semmilyen isten szava, egyszerűen megérzi az ember.

Gondolj bele: A nem vallásos emberek sem mészárolják le az utcán a szembe jövőket, csupán azért, mert azok akadályozzák őket az előrehaladásban. Szóval, ők sem gonoszak, csupán amiatt, hogy nem hisznek istenben.

De az irodalom mindenkihez szól, és az ilyen irodalmi élmények begyűjtése alapján tudjuk valójában eldönteni, hogy mi jó és mi rossz, nem pedig dogmák alapján.

2019. jan. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!