Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy filmben/könyvben...

Ha egy filmben/könyvben meghal egy jó karakter, akkor bűn örülni neki?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordul hogy a rossznak szurkolok és ritkán meghal egy jó karakter, ekkor nagyon tudok örülni. Pl. gyerek koromban a g.i. joe-ban is mindig a főgonosz Kobrának szurkoltam
2019. jan. 10. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen, nincs ezzel semmi baj.
2019. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Én egy árnyaltabb, "gonosz" karaktert milliószor érdekesebbnek és kedvelhetőbbnek tartok, mint egy mindenben tökéletes, Teréz anyával veteksző "goody-goody" Mary Sue-t. Azoktól a falra mászok.
2019. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Csillagainkban a hiba című csodánál voltan, úgy, hogy alig vártam, hogy dögöljön már meg az összes rákos szerelmes tini nyálgép.

Orvos vagyok és azt a hatásvadász trágyát egyszerűen nem bírtam.

2019. jan. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%

Az előbb válaszoltam egy ilyen kérdésre, de abban a rossz pusztulására kérdezett rá a kérdező.

Gyanítom, hogy mindkét kérdést te raktad fel, még az időpont is egymáshoz igen közeli.

Az irodalom éppen ily módon nevel. Láttatja a szereplőket, akik vagy jók, vagy rosszak. Annak eldöntése, hogy melyikük a jó, és ki a rossz, az ember belsőjében, a szívében, lelkében kell, hogy történjen. Az ilyen élmények begyűjtése segít az embernek a lelki fejlődésében.


Legtöbbünk sajnálja a jó elbukását, és ha te általában éppen ezzel ellentétesen érzel, az ugyan még nem bűn, de megmutatja, hogy valószínűleg egy pszichopata vagy, és akkor kezeltesd magad.

Az irodalom mindenkihez szól, és az ilyen irodalmi élmények begyűjtése alapján tudjuk eldönteni, hogy mi jó és mi rossz.

Azáltal, hogy mindenkinek elmondod, hogy te éppen fordítva érzel, mint legtöbbünk, azért jó, mert segítesz a többieknek azzal, hogy tudják, téged kerülni kell.

2019. jan. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!