Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az igazi önbecsülés szerintete...

Az igazi önbecsülés szerintetek miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
Rám sokan mondják, hogy nem állok ki magamért. Nem szállok vitába, nem kűzdök az igazamért. Tehát, amikor nekem beszól valaki, vagy szidalmaz, engem a legkevésbé sem érdekel. Olyan ember véleménye hidegen hagy, aki az én szememben nem minősül mérvadónak. A barátaim szerint az az önbecsülés, ha szembeszállok mindenkivel, de szerintem az igazi önbecsülés pont az, hogy mindenkire mindent ráhagyok, mert egyszerűen nem érdekel, ki mit mond, gondol rólam. Teljesen hidegen hagy. Úgy vagyok vele, mintha egy hangya csúfolna azért, hogy milyen kicsi vagyok. Csak mosolyogni tudok azon, ha valaki szidalmaz. Nem rendítheti meg senki a önmagamról alkotott képemet. Akkor most melyik az igazi önbecsülés? Aki vitába száll, vagy akit nem érdekelnek a szidalmak?

2018. aug. 31. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi önbecsülés az, ha az ember tisztában van a képességeivel kapcsolatban, emellett azt is tuda, hogy mit tett le korábban az asztalra. Hozzám nem mindig jutnak el a vélemények, ezért nem szoktam vitatkozni másokkal.
2018. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Csak olyannal vitatkozz, akivel érdemes. Akivel intelligens ember módjára tudjátok egymás érveit, álláspontját közölni. Aki személyeskedésbe megy bele egy vita közepén vagy a vita alapból maga a személyeskedés, onnantól úgy gondolom jól teszed hogy nem foglalkozol többet vele.
2018. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha büszke arra amit elért, de nem kérkedik, jaffázik vele mindenkinek. Szerintem ez pont jó.
2018. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vulgárisan: Le tudod sz*rni ha valakinek rossz a véleménye rólad, mert tudod, hogy nincs igazuk, és nem alacsonítod le magad azzal, hogy egy sárdobálásba belemenj.

Magyarán neked van igazad.


Az egyetlen probléma, hogy ezek az emberek nincsenek helyretéve, és ők kialakítanak egy szubkultúrát, amiben téged állítanak be gonosznak/hülyének/akárminek, és nincsenek cáfolva.


De ez van, szerintem sok esetben nem éri meg belemenni ebbe a sárdobálásba, többre mész ha ezeket az embereket leépíted, mert tudod aki malacokkal birkózik az is besározza magát ...

2018. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
A hangyás példa a lehető legrosszabb. Csak mert egy hangya erős, és a végsőkig küzd. Te viszont lenézed a másik embert csak azért, mert negatív kritikát engedett meg veled szemben. Olyannyira lenézed, hogy válaszra sem méltatod. Rád inkább a gerinctelenség jellemző, nem az önbecsülés. Félre ne értsd, amit mondok, nem kell mindenkivel beszélni, de néha gondolhatsz (a barátaidon kívül) másokra is úgy, mint érző emberekre, és nem mint egy kupac szemétre, amit két hete a cigány kirakott az út szélén. De te tudod, elvégre én is csak negatívan írtalak le...
2018. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki ismer, normálisan odajön, és kritikát fogalmaz meg, akkor én azt végighallgatom, és ha igaznak gondolom a kritikákat, akkor megbeszéljük a dolgot. De mondjuk ha valami random ember rámdudál kocsival, hepciáskodik, feleslegesen szidni kezd indokolatlanul, azon egyszerűen nem tudok ideges lenni. Csak belül mosolygok, és elengedem a fülem mellett a dolgokat, nem szólok vissza. Ezt én nem gerinctelenségnek nevezném, inkább vastag a bőröm, mert lepattognak rólam a negatívumok.
2018. aug. 31. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"barátaim szerint az az önbecsülés, ha szembeszállok mindenkivel,"


Hát...ha valaki szembeszáll kétforintos kis csicskákkal az mindent elmond, csak pont azt nem, hogy van önbecsülése.

2018. aug. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek mást jelent az önbecsülés.


Alapjába véve én sem vitatkozok mindenféle idiótákkal, de értelmesebb emberekkel szemben kiállok önmagamért olyan esetben, amikor valamiért félreértenek.


Nem mondanám, hogy föltétlenül a beszélgetésben vagy vitákban nyilvánul meg az önbecsülés. Inkább az élet stílusomban, becsülöm magam, vigyázok önmagamra, küzdök a céljaimért, nem hagyom magam letörni.

2018. aug. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!