Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gáz az, ha egy fiatal a...

Miért gáz az, ha egy fiatal a szüleinél lakik? Költsem a fizetésem több, mint felét albérletre, csak hogy elmondhassam hogy független vagyok?

Figyelt kérdés
Régen a házakat úgy építettek fel,hogy a csalad több generáción keresztül bent él majd

2019. jan. 10. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Mamahotel?
2019. jan. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem gáz.
2019. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Mert a GYIK trolljai meg sok szponzort kereső csaj szerint egy undorító élősködő féreg vagy, ha abban a házban mersz élni, ami úgyis a tiéd lesz, és inkább arra költesz, nem pedig albira vagy egy bankhiteles 1 szobás panelra, úgy 56 évig! A GYIK-ezők 98,3%-a már 7 évesen külön élt és 11 évesen házat vett, diákmunkából!!!


És ez akkor is igaz, ha imádod a szüleidet, a ház fele a neveden van, és hazaadsz havi 2.350.000 forintot!!!

2019. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim 22 évesen úgy tudtak csak zöldövezetbe, kertes házba költözni, amikor összeházasodtak, hogy az anyukám szülei is velük költöztek. Velünk éltek halálukig. Szerintem sokan vannak így.

Akkor akkora volt a zöldövezet hype hogy egy 100nm-es 6. kerületi lakás mellé még több millió hitelt kellett felvenni, hogy egy kétszintes, rossz elosztású kb 120nm-es, ma már főút mellett lévő házat vegyenek.

2019. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Akkor nem gáz ha pénzügyi okok miatt csinálod és van egy terved a közel jövőben, hogy hogyan fog elköltözni.


Pl.: Pont lakásra gyűjtesz.


Vagy éppen olyan nagy a ház, hogy bőven elfértek pl.: több emeletes így pénzügyileg neked és szüleidnek sem lenne jó ha elköltöznél.


Szerintem csak akkor kezdődik a probléma ha érzelmi okokból vagy félelem miatt nem vagy képes elköltözni.

2019. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Nincs ezzel semmi gond, ha tényleg önálló életet él és nem élősködik a szülein (mamahotel).

A fiatalok jelentős része a mamahotel kategóriába tartozik, ahol a 25-30 éves "fiatalnak" még a mama törli meg az orrát ha szipog, és gyerek nem képes egy kakaót megfőzni magának csak a lazulás meg a bulizás megy.

2019. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

#1 Szégyelld magad, remélem, mielőbb megtapasztalod, mennyire nehéz ma Magyarországon egy fiatalnak ÖNERŐBŐL, egyedül (!!) boldogulni és saját lakást venni, anélkül, hogy a tehetős anyuci és apuci a puhány kis popsid alá tolná!


Kedves kérdező! Nem, nem gáz fiatalon a szülői házban élni, ha mellette van saját magánéleted, saját kereseted, tisztességesen dolgozol, besegítesz a háztartásba. Én 24 évesen megörököltem egy lakást, ezért mondhatom el magamról, hogy már 1 éve nem élek a szüleimmel. De ha nem örököltem volna, én is ugyanúgy a szüleimmel élnék jelenleg, és nem külön. Egyáltalán nem mondom, hogy szerencsésnek érzem magam, mert ez egy szerencsétlen eset miatt alakult így. De terveim között egyáltalán nem szerepelt volna az albérlet, kivéve abban az esetben, ha a párommal külön szerettünk volna cuccolni és közösen bevállalni egy albérletet. Na úgy azt mondom, van értelme egy albérletnek, de egyébként pénzkidobás egyedül albérletet fizetni, úgy, hogy nem él veled senki!


Imádom a sok álszentet itt gyakorin akik előadják magukat arc nélkül, hogy mennyire egyszerű is ez a történet, de azt persze nem látja a rengeteg szájhős, hogy nem kolbászból van a kerítés! Nem olyan egyszerű fiatal 20-25 évesen azonnal saját lakással rendelkezni, segítség nélkül! És nem, én sem saját érdememből jutottam el idáig, hogy külön élek.


24/L

2019. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Én sem igazán értem a dolgot. Szerintem az a rosszabb, ha minden pézed albérletre költöd, vagy ha hitelel kezded az életedet.
2019. jan. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Egy egyetemistától nem gáz. De egy önálló keresettel rendelkező fiatal felnőttől igen. Nyilván nem az első fizetésből kell albérletbe menni, de törekedni kell rá, hogy önállósodjon az ember. Kinek hogy sikerül, de 1-2 éven belül szerintem le kell válni a szülőkről.
2019. jan. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
#7 Miért lenne akkora baj, ha valakit támogatnak a szülei, ha egyszer megtehetik? Miért lenne ettől valaki puhány? A szülők dolga, hogy lehetőségeikhez mérten támogassák a gyereküket. Ha ez azt jelenti, hogy felnőttként sem teszik ki, és mondják neki, hogy "na, kisfiam/kislányom, most már nagykorú vagy, én leveszem rólad a kezem, élj, ahogy bírsz", akkor úgy, ha pedig azt, hogy vesznek neki egy lakást, akkor azt. Ettől rögtön nem lesz valaki rossz ember, gyenge jellem. Egyiktől sem.
2019. jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!