Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kései gyerekként ti is hasonló...

Kései gyerekként ti is hasonlóan éreztek?

Figyelt kérdés

Az egész (szűkebb és tágabb értelemben vett) családban én vagyok a legfiatalabb. A legfiatalabb unokatesóm is az én legidősebb bátyámmal egyidős, meg a másik bátyámmal is 9 év van köztünk

Emiatt egyrészt félig-meddig olyan lett volna, mintha kicsit egykeként nőttem volna fel, másrészt pedig a korosztályomba sosem tudtam beilleszkedni.

Ahogy idősödök (21 vagyok), úgy egyre inkább azt érzem, hogy abba a korosztályba kellene tartoznom, ahová most a tesóim, illetve unokatesóim. Egy korombelivel nem bírok szót érteni normálisan, valahogy másképp látom a világot, mint ők. Engem nem érdekel a bulizás meg a gondtalan élet, ezért túl komolynak titulálnak, közben pedig az álag 30 körüli korosztállyal remekül megértem magam.

Most nem azt akarom ezzel kifejezni, hogy a 20-as korosztály gyerekes én meg "hű de érett vagyok a koromhoz képest", mert nem tartom magam annyival éretebbnek (nincs meg bennem akkora felelősségérzet mint egy 30 évesben pl és sok téren tapasztalatlan vagyok), csak azt, hogy egy ~30 évessel jobban elbeszelgetek mint egy korombelivel (közben lehet, hogy egy 30-as meg én vagyok a túl gyerekes).

Mindenesetre nem tudom, vajon ennek van-e köze a családban is jelenlévő nagy korkülönbséghez, vagy csak inkább személyiség kérdése.



2018. dec. 17. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Lehet, hogy a veled kb egykorú embereket vetélytársnak érzed. És azért jössz ki jobban idősebbekkel, mert nem egy ligában versenyeztek, és nincs ilyen probléma.
2018. dec. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is kései gyerek vagyok, ugyan még csak 17 éves, de én is sokszor érzem magam emiatt furcsán. Leginkább az nyomaszt, hogy pl. a nagymamám ismerheti az egyik dédunokáját (nővérem fiát), de sajnos valószínűleg az én gyerekemet már nem fogja. Az is nagyon szomorú, hogy mire én 30 éves leszek, apám már rég a hetvenen túl lesz... Mindegy, csak túléljük mi is :/
2018. dec. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem voltam kései gyerek, mégis ugyanígy volt, idősebbekkel jöttem ki, akik eleinte gyanakvással fogadtak a korom miatt, aztán megismertek és egyenrangúnak tekintettek.
2018. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam egyáltalán nincs így. Pedig ugyanúgy nőttem fel, mint te. 5 évestől az 50 évesig bárkivel jól elvagyok, az igazán szórakoztató számomra a 20-35 közötti korosztály jelenleg. Korábban is inkább feléjük húztam, tiniként, gyerekjént valóban untam a gyerektársaimat, de ma már jobban szeretem a korosztályom, mint az idősebbeket. :)


23N

2020. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!