Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetek azért depressziós,...

Lehetek azért depressziós, mert elfogadtam, hogy nyert felettem a természetes szelekció?

Figyelt kérdés

19 évesen (fiú) sajnos szerintem sikerült mélydepresszióba esnem, és ez most nem ilyen tinipicsogás. Amúgy már körülbelül 12 éves korom óta így érzem, csak eddig azt hittem ez semmi és majd elmúlik, de nem múlt el magától. Igazából úgy érzem magam mint egy rozsdás elromlott akkumlátor. Azért rozsdás, mert egyáltalán nem törődöm a testemmel. 120 kg vagyok, semmit sem mozgok, hetente egyszer fürdöm, nem érdekel a bőröm, ezért mindig pattanásos vagyok, szőrös mint a dzsungel, és egy 10 éves is erősebb nálam. Tudom, ez mind megoldható lenne sporttal, de mivel azt mondom magamban, hogy kb 25 évesen úgy is meghalok, így nem érdemes foglalkozni a külsőmmel. És azért vagyok elromlott, mert sosem tudok feltöltődni energiával. Ha nincs reggel semmi dolgom, akkor általában hajnali 2-kor fekszem le és délután 1-kor kelek fel, előtte nem tudok, mert addig nagyon fáradt vagyok, ha előbb kelek. Viszont így is mivel túlalszom magam ezért egész nap fáradt vagyok és nincs kedvem semmihez. Amúgy sem érdekel engem semmi általánosságban, igazából egyedül a halál maga, hogy milyen lehet meghalni, biztos sokkal szebb mint ez a világ, stb. Nem is tudom miért vagyok még itt, talán a gyávaságom tart vissza.

Nem segítséget kérek, mert tudom, hogy rajtam nem lehet segíteni, vagyis lehetne, de ahhoz túl sok erőt kéne belefektetnem, és mivel semmi erőm, ezért nem tudok miből. Inkább azt szeretném kérdezni, hogy ezekből az infókból adódóan tényleg depresszió jelei lehetnek? Vagy csak kifogás a lustaságomra?



2019. jan. 15. 22:27
1 2
 11/12 Hasty ***** válasza:

Figyelj!!! Teljesen aterzem a helyzeted! Tudom mit érzel!


Már az is szerencse H egyáltalán be tudsz menni az egyetemedre. Én még a sulimba se jártam be. Márciustól május végéig csak azt hazudtam anyámnak hogy bemegyek suliba, de közbe inkább máshova mentem, úgy szorongtam.


Első lépésben nem a testedre kéne oda figyelni. Hanem menj el egy pszichiaterhez, mert a pszichologusod egy se++fej! Már bocsi! De az életben mindig lesznek olyan akadályok amiken nehezen de atfogsz jutni! És nem kell bele törődj a szar helyzetedbe azért mert egy idióta diplomával ezt mondta Neked! Valószínűleg depressziós vagy! Szerintem nem lenne rossz ötlet egy pszichiaterhez elmenned. O hangulatjavitot és szorongasoldot vagy épp amire szükséged van felfogni írni, de az is lehet H nem diagnosztizal nálad semmit sem és nem kell a gyógyszer. De nekem van egy olyan érzésem H ebből a melankolikus hangulstodbol nem nagyon tudna kiszabadítani más. Még a sport lehetne megoldás! De tudom hogy mit érzel! Egyszerűen semmihez nincs erod. Én ugyanebből az állapotból úgy jutottam ki hogy elkezdtem szertralint szedni. Egy depressziós teszten az első alkalommal 32 pontot értem el. Majd két hónapos szedése után ugyanazon a teszten 6-ot értem el! Csak én ott rontottam el H nem csináltam végig az egy éves gyógyszeres kúrát! Ahogy jobban éreztem magam abba hagytam. :( Szomorú de kb ugyanannyi idő kellett H rosszul legyek újra mint amikor jól lettem. Két hónap után ugyanolyan kilatastalannak éreztem mindent. Én azt mondom Neked ha idejében elkapod a betegséget nagyon könnyen kezelhető! De ha nem, és azt csinálod mint én H a harmadik kuramat szakitom meg csak sulyosbodni fog. Sajnos a mai tudomány a gyógyszer es kezelést ismeri illetve keverik pszichoterápia val. És inkább vegyél be napi egy dilibogyot és élj egész életet mint hogy ekmondhasd magadrol nem szedsz gyógyszert de egyszerűen már most ki vagy készülve. Te döntésed. Általában 9-12 hónap egy kúra, de már az első két honapban jelentős változásokat élsz meg magadban. Amúgy ezt a kérdésed úgy ahogy van feltennem egy dilidokinak is. O eldontene secperc alatt. De tajokozojellegkent vannak fent az interneten depressziós tesztek, szerintem érdemes lenne kitoltened. Ha nem találsz akkor keress meg csak nyugodtan. Segítek. 24/l

2019. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Hasty ***** válasza:
Úgy írok Neked hogy 16 évesen diagnosztizaltak elsőnek H depressziós vagyok. Mindidaig eredménytelenül kuzdottem. Most 24 éves koromra jutottam el arra H sajnos kénytelen vagyok beismerni a gyógyszer szükségét! Az elején még csak depresszióval kezeltek, majd kiderültek részletek... Affektiv zavarok stb. 22 éves koromra bekerültem egy zartosztalyra ahol már borderline-nak diagnosztizaltak majd az előző orvosom bipoláris affektiv zavart állapított meg nálam. Tudni kell hogy én a depressziotol majd hogy nem a skizofreniaig jutottam el. A borderline a határvonal a bipoláris és a skizofren betegség között..... Jól gondold meg meddig húzod a segítség kérést..... Tanulj az én hibambol!
2019. jan. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!