Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vörös hajból miért gyakoribb...

Vörös hajból miért gyakoribb a göndör?

Figyelt kérdés

A természetes vörös hajakból gyakrabban látok göndört vagy minimum hullámosat, mint egyeneset. Mintha nagyobb százalékban lennének jelen, mint más színekben (leszámítva az afrót).


[link]

[link]

[link]

[link]


Szőke göndört meg szinte még soha nem láttam. Van valami oka, hogy ez a két adottság (vörös és göndör) gyakran együtt jár?



2019. jan. 17. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Na pár kép aztán megbízható statisztika :D
2019. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, de nekem is vörös és göndör hajam van :) szerintem lehet, hogy ez szimpla véletlen, nincs mindennek tudományos oka :)
2019. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Mindennek van tudományos magyarázata... mivel a természetet a tudomány írja le.


Viszont ezesetben azért nincs értelme a kérdésre magyarázatot adni, mivel a hipotézis is csak egy megérzés.


Ha még a feltevés sem biztos, hogy igaz... akkor nem tudunk mi mentén elindulni.

2019. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem megérzés, tapasztalat. Egyszerűen több göndör vöröset látok (utcán stb), mint egyenes vöröset vagy göndör szőkét.

A képeket azért linkeltem, mert nekem úgy tűnik, a tömegben nagyobb arányban vannak göndör hajúak, mint egy standard vegyes hajszínű csoportban.


Érdekes például, hogy a vörös hajúak között több a balkezes, és mindkettő recesszív tulajdonság.

[link]

Gondoltam a göndörség is hasonló összefüggés lehet.

2019. jan. 17. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

El kellett gondolkodnom, sőt facebookra is felmentem körbenézni, de nincs göndör vörös hajú ismerősöm. Egyenes hajú vörös viszont van három... (és göndör hajú is, csak nem vörösben) de utcán még nem számoltam, hogy hány vörös göndör hajú embert látok.


Amúgy ha számoljuk a kicsit göndör/hullámosat, akkor bejátszik, hogy a sötétebb hajat gyakrabban szeretik szögegyenesre húzni, mint a vöröset.

2019. jan. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5, (első 72% vagyok nem ő)

Tökéletesen egyetértek.


Az a baj, hogy a nők főleg rengetegen egyenesítik, vagy épp csavarják a hajukat. Ebből nem lehet valós statisztikát felállítani, hogy hány embert milyen hajjal láttál. Ez csak szubjektív megérzés, függ az aktuális figyelemtől is...


Ráadásul az agy mégjobban torzítja ezeket, és egy idő után egyre inkább észreveszed azokat az eseteket amik alátámasztják az megérzésedet... és végül elméletet állítasz fel.


...én pont ilyen vagyok, meg minden ember :) ez evolúciós hagyaték, régen biztos segítette a túlélést a valóság ilyetén absztrakciója. Foglalkoztam sokat adatokkal, és könnyen félrevezető lehet.


Ettől még persze lehet több göndör vörös arányaiban. Röviden átfutva a szakirodalmat nem találtam infót, csak a göndörség örökletességéről ami elég egyértelműen meghatározott.

2019. jan. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is természetesen vagyok vörös és göndör :)
2019. jún. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismertem egy nagyon vöröst. Egyenes hajú volt és nagyon zöld szemű. Olyan aki megvadul és kettéharap az ágyban.
2019. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!