Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság már semminek sincs...

Manapság már semminek sincs értéke?

Figyelt kérdés

Lehet, egyedül vagyok ezzel, de elszomorít, hogy manapság már minden eldobható és tömeggyártott.

Sokszor olvasok régi könyveket (a legtöbb valahol az 1848-as és az 1950-es évek közt játszódik), és sokkal szimpatikusabb, hogy abban az időben még csináltatták a ruhákat, az ékszer családi örökség volt, a könyv érték volt...

Most meg bemész a plázába, ami tele 660 ugyanolyan fazonú ruhával, rendelsz pár bizsut Aliról, és bármelyik könyvet letöltheted e-book formátumban.

Nem tudok azonosulni ezzel a "vedd meg-dobd el-vegyél újat" mentalitással, sem azzal, hogy az egész világ rohan valahová. Senkinek nincs ideje a másikra, meg minek is, mikor már mindenki egy karnyújtásnyira van chaten, és a szemben lakó barátoddal fél évig nem látjátok egymást, mert hát, ha kell valami, ráírsz Facebook-on.

Végképp nem találom a helyem ebben a mai világban, ez még a gyerekkoromtól is annyira távol van. Mintha az elmúlt 5 évben gyorsult volna így fel minden.

Vidéken nőttem fel, mi még reggel a kapun kiabáltunk be, ha ki akartuk hívni egymást játszani. Én még hordtam anyukám kislánykori ruháit, és olvastam azokat a könyveket, amiket ő is gyerekként.

Mindig úgy gondoltam, ha nekem is lányom lesz, majd mi is ilyenek leszünk. De ha belegondolok, hogy ha holnap szülnék is, mire 10 éves lesz a lányom, a világ még hatszor ennyire felgyorsul, és már nem is csak egy generációnyi szakadék lesz köztünk, hanem valami végtelen űr.

Már az én korosztályomban is nagyítóval kell keresni az olyan embereket, akiknek kicsit is hasonlít az értékrendje, világnézete az enyémhez. Nem tudom elképzelni, hogy majd a gyerekem kezébe könyv helyett tabletet adjak, amikor olvasni tanul, így meg nyilván csak neki ártok, mélyítve a szakadékot közte és a korosztálya között.


Érzett már más is hasonlóan?


25N


2019. jan. 26. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen sem voltak másképp kezelve a tárgyak, mint most. Amit te mondasz, hogy a ruhát készíttették, az ékszert örökölték, azért tűnik értékesebbnek, mert annak az adott tárgynak története van, valaki(k)nek köszönhetően meg van töltve emlékekkel. Legyen akármilyen kommersz dolog is, ez a mai lezüllött világban is így van. Lehet szó egy sálról, egy ruháról, annak ma is lehet eszmei értéke, például az, hogy egy hozzád közeli embertől kaptad ajándékba.


Az pedig egy másik dolog, hogy mi megtapasztaltunk egy korszakot, amihez mi kötődünk. De ettől a világ fejlődik. Eljön majd az az idő, amikor mi leszünk a nyuggerek, akik kőkeményen tiltakoznak mondjuk a gondolatvezérelt eszközök ellen, míg a fiatalság számára az a trendi és menő. De ezt meg fogjuk érni, és vagy alkalmazkodunk, vagy mi leszünk az őskorban leragadt generáció.


25/F

2019. jan. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Ezt hívják fogyasztói társadalomnak! Ma már rendkívül felgyorsult a világ! Senkinek nincs ideje, egymásra figyelni! Mindenki akar mindent!
2019. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden kornak vannak előnyei és hátrányai. Azokban a korokban pl. nem vehettél volna eldobható egészségügyi termékeket sem, és ennyi idős korodban a harmadik gyereked pelenkáját kellene kifőznöd egy nagy adag forró vízben, már ha túlélted a szülést. Aztán meg nekem személy szerint hiányozna az angolvécé a lakásból, főleg így télen. Biztos tök romantikus korok ezek a könyvekben, na meg főleg az angol irodalomban, de nem biztos hogy kibírnék olyan körülmények között hosszabb időt. Az is sokat számít minden korban ki hova születik. Gazdagnak lenni könnyebb életet jelentett akkoriban is, mert a szegények nem csináltattak ruhát és nem örököltek ékszereket, a könyv meg tényleg érték volt, ami azt is jelentette, hogy az ismeretanyag korlátozottan volt hozzáférhető, kiváltságnak számított a tanulás, a legtöbb nő számára az jelentette a maximumot ha tanítónő lehetett. Akkoriban is voltak mindenféle emberek ahogy most is. Te döntöd el mit hogyan használsz fel a lehetőségeidből és hogy milyen értékrend szerint neveled a gyerekedet. Moshatsz rá pelenkát, varhatsz neki ruhát, akár otthon is taníthatod, kezébe adhatod a régi könyveidet, ebben téged semmi nem gátolhat meg. Az én dédmamám zsákruhában járt, a cipőjében nem tudott rendesen járni, addig sebesedett a bokája hogy elfertőződött és le kellett vágni a lábát. Vele sem cserélnék.
2019. jan. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg esik, az a vicc hogy én is vidéki vagyok és én is ezt érzem igaz én 20F vagyok.

Apum 50 év felett van és ő is ugyan így rá jött dolgokra ő ébresztett rá engem is, azt mondta hogy muszáj neki fejlődnie mint mindenki másnak másképp nem fog érteni dolgokat és hülye lesz, igaz hogy rohan a világ de neked azért nem muszáj rohanni, de képezni és fejleszteni kell magad, másképp magyaránt meg mondva hülye maradsz, például a gazdagok is tanulnak és fejlesztik magukat,ha ezt nem tennék akkor nem tartana sokáig a gazdagságuk, igazából anyum meg pont olyan hogy ő nem akar fejlődeni egy csepett sem ami nagyon rossz mert így például sokkal hosszabb ideig kinlódik valamivel, pedig fele ennyi energiával is el tudná végezni a dolgokat és a másik időt pedig el tudná tölteni pihenéssel, sajnos ilyen ez a mai világ, igazad van hogy nincs értelme ennek a rohanásnak de hát nem tudunk mit tenni, csak annyit hogy meg próbálunk nem rohanni, nem kell túl erőltetni magad és csak tanulni folyamatosan, de képezd magad és tarts azért lépést a világgal, bár ezzel a világgal már nem nagyon lehet, én sem szeretem ezt és én sem tudom el képzelni de hát nem tudsz sok mindent tenni, csak fejleszteni magad, fater azt mondat hogy ha nem lennének gyerekei az embernek akkor jó le lenne maradva sok dolgokban,bocs ha megsértettelek a hülye szóval, nem akartalak.

2019. jan. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%
Mo.-n nincs.
2019. jan. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!