Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tűnik úgy, hogy manapság...

Miért tűnik úgy, hogy manapság nem éri meg szinte semminek tanulni magyarországon?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Most vagyok másodikos hegesztő, de nagyon rossz vagyok benne. Igazából nem is azért választottam ezt a szakmát mert ezt szeretném csinálni, hanem mert apáék mondták, hogy jó szakma, sokat keres és könnyen el lehet vele helyezkedni. Mivel miattuk iratkoztam ide, így érthető, hogy nem tetszik, főleg hogy ügyességem sincs hozzá. Jövőre el szeretnék menni érettségire. Ami tetszene azok olyan munkák amik természetben végezhetők, például kertészkedés, erdészet, borászat, de érdekel az informatika, logisztika is. Egy problémám van. Ahogy néztem, ezeken a területeken nagyon nehéz elhelyezkedni. Megnéztem sok minden mást. Szakács, Pincér, stb. Ahogy láttam szakácsból például sokat keresnek, de az, hogy sok helyen hétfőtől szombatig kell dolgozni és van ahol 12 órában elriaszt ráadásul nagyon kevés pénzért, pedig ez is érdekelne, mert szeretek főzni. Ahogy hallom sok diplomás sem tud elhelyezkedni, az érettségizett okjsekből sem tudnak sokan. Mégis mi az ma magyarországon amivel el lehet helyezkedni viszonylag könnyen, normális munkakörülmények között? Ti hol dolgoztok? Nekem nem is lenne fontos hogy nagyon-nagyon sokat keressek, csak hogy megéljek belőle.

2013. nov. 6. 19:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!