Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szakiskolákban, illetve...

A szakiskolákban, illetve szakgimnáziumokban miért van sokkal több szegény tanuló mint a sima gimikben?

Figyelt kérdés

Ugye a szakgimi,meg a gimi ugyanaz,csak a szakgimi ad egy szakmát.

Mégis azt figyeltem meg,hogy míg a sima szakiskola,meg a szakgimiben a szegény,mélyszegény meg alsóközép osztály gyerekei járnak,addig a sima gimibe a középosztály illetve az elit gyerekei.

Ez miért így alakult ki?



2019. febr. 5. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Mert az ilyen diákoknak az a céljuk, hogy hamar talpraálhassanak. A gazdagcsaládos diákok meg gimibe mennek, hogy mehessenek utána egyetemre, hiszen úgyis meg tudják oldani anyagilag a diáklétet 25 éves korig kb.
2019. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

#1 +1


Én is szakgimnáziumba járok, hogy minél előbb tudjak pénzt keresni és kezdeni magammal valamit (nem lett rámerőltetve, hogy szerzezzek szakmát, hogy minél hamarabb keressek pénzt, én döntöttem így)

2019. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A felsőoktatásra azok a diákok tudnak felkészülni (ÉS van előttük ilyen életpályakép ÉS szülői kívánság), akik kellően intelligensek ÉS megfelelő lehetőségeik vannak otthon IS a tanulásra ÉS a szüleik az esetleges pluszokat (plusz nyelvóra, matekfelkészítő) finanszírozni tudják ÉS akarják ÉS a gyerektől az ilyen előrelépést el is várják. Ez az ún. középosztályra túlnyomórészt jellemző, a szakgimnáziumok és főleg a szakiskolák diákjainak szüleire túlnyomórészt nem jellemző.
2019. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom ti hogy vagytok vele, de én 1 éve végeztem szakgimiben, a 22 emberből 20 egyetemre ment. Csak mondom.
2019. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Jól tették.
2019. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Én is szakgimiben érettségiztem és ugyanezt tapasztaltam.

Mondjuk valahol logikus is, mert gimikbe jobb tanulókat vesznek fel és nálunk általánosban azok voltak a legjobb tanulók, akiket volt pénz magántanárhoz járatni, mellette sportoltatni, hangszereken taníttatni, stb. A többiek, ha nem értették meg az anyagot órán, választhattak, hogy akkor vagy rossz jegyet kapnak számonkéréskor, vagy esetleg beiratkozhatnak a hetente egyszer tartandó 45 perces korrepetálásra, amiért volt pofájuk 5000 ft-ot elkérni a tanároknak..

2019. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Nekik az plusz tanítás, plusz tanítási idő, még szép, hogy kérnek érte plusz pénzt.
2019. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Ja, csak szerintem nem fejenként 5000 ft-ot kéne kérni havonta 4x45 percért...:D
2019. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%

Pedig reális.

Két külön tanárhoz járok, ott így vannak az árak egy hónapra:

4x1500 = 6000 Ft

4x2500 = 10.000 Ft

2019. febr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Én azért nem mentem gimnáziumba 8. osztály után, mert a helyi "elit" gimiről mindenki tudta, hogy a tanárok elvárják, hogy különórákra járj jó pénzért (mesélték, hogy volt olyan tanár, aki le se adta órán normálisan az anyagot, csak hogy utána magánórán magyarázza el). Osztálykirándulás nem ilyen kétnapos akármi az országban, hanem franciaországi kirándulás, télen sítábor, ilyenek. Akik meg nem bírták anyagilag, félig-meddig kiközösítettként éltek négy éven át.
2019. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!