Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, ha csak 24 évesen végzem...

Gáz, ha csak 24 évesen végzem el az iskolát?

Figyelt kérdés

Érettségi után fogalmam nem volt mi akarok lenni,beiratkoztam egy 2 éves OKJ-ra.De közben rájöttem,hogy egyetemre akarok menni,szóval miután elvégeztem az OKJ-t,elmentem egyetemre.2 sulit jelöltem meg,de az első helyen megjelöltre nem vettek fel,a másikra igen,viszont az nem tetszett.Otthagytam és újra felvételiztem az első helyre.3 évem szóval elment,ez a szak meg 3 éves,szóval 24 (lassan 25 leszek ha befejezem)

Én eléggé szégyenlem és sajnálom,hogy 3 évet kidobtam a kukába.Mondjuk,ha maradtam volna az első helyen az 4 éves lett volna,ez csak 3,szóval időben ugyan ott volnék



2019. febr. 14. 00:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb egyetemista legjobb esetben is 25 évesen végez az egyetemen (feltéve ha MSc-t is megcsinálják vagy eleve osztatlan képzésben vannak), semmiről nem vagy lemaradva.
2019. febr. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mickbro ***** válasza:
100%
Én 24 évesen kezdtem el a főiskolát, 27 voltam mire elvégeztem.
2019. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de cuki! :D


Érettségi és egy elbukott technikum után nem tudtam mit tanuljak, nem voltam motivált, senki nem támogatott, úgyhogy dolgozni mentem. Az egyetem amúgy se nekem való, inkább vagyok a gyakorlat embere, mint a lexikális tudásé.

28 évesen jöttem rá, hogy a gyári operátor meló nekem túl kevés, hogy szeretek gondolkodni, szeretem a kihívást jelentő feladatokat. Nosza elvégeztem egy okjt 2 év alatt, és sokkal jobb munkám van, amit élvezek. :) a felnőttképzésen több volt a 30-50 közötti, mint a fiatal. Össz két 21 éves volt, utánuk én jöttem a 28 évemmel. Tanulság? Tanulni _soha_ nem késő és nem szégyen!

Úgyhogy no para, tök jó vagy. ;)

2019. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Relax, én is 25 leszek, amikor a Bsc diplomát megkapom. Nekem azért ment el 3 évem, mert nyelvi előkészítős tagozatra jártam, ami NEM volt jó, értelmetlen volt erre a szakra menni, de nyilván akkor már nem tudtam mit tenni, előre pedig nem tudhattam. Érettségi után nem vettek fel, egy évet dolgoztam + újraérettségiztem, felvettek egy egyetemre, de átmentem egy másikra mert itt jobb a képzés, de nincs 100%-os átfedés a két tanterv között, hiába ugyanaz a szak, így csúszok az egyetemváltás miatt még egy évet. Szóval nekem is elúszott 3 évem, gyakorlatilag a semmire.

ÉS nekem még kb "kötelező" Msc-t csinálni, ha valami specifikusabb dologgal szeretnék foglalkozni, az még +2 év, tehát 27 leszek, mire 100%-ban csak dolgozni fogok.


Engem is eléggé frusztrál ez a dolog, de ez van, azon kell lennem, hogy minden tárgyam meglegyen és ne csússzak többet - mert ezen a szakon nagyon sokan csúsznak 1-2 évet is, eléggé nehéz szak.

2019. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is kihagytam most egy évet mert előző egyetem nem olyan volt mint azt hirdették :/ és én is 25 leszek, ne aggódj nem vészes az ;) vagyis 26 leszek, mert van egy év gyakorlat is és az kötelező a mesterfokozat megszerzéséhez. Na meg az OKJ-d is bármikor hasznos lehet :)
2019. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is elmentem egy egyetemre ami nem tetszett, másfél évet jártam rá. Most két másik szak között vacilálok az egyikkel 24 a másikkal 25 évesen végeznék, most vagyok 21.

De igyekszem arra törekedni, hogy a választasom már ne azon az egy éven múljon, mert jobb esetben örökre választanám ezt.


Úgyhogy nyugi a 24 nagyon szuper. Bőven időben vagy.

2019. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem. Az már inkább lenne az, ha az általános iskola első osztályát sikerülne elvégezni ennyi idős korodra!
2019. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!