Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért pontozzák le következete...

Miért pontozzák le következetesen azokat a válaszokat, amik a hatalmi drámázásokat megkérdőjelezik?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdés kerül kiírásra, ami emberi kapcsolatokkal van összefüggésben. Szülő-gyerek, tanár-diák, diák-diák, főnök-beosztott, kolléga-kolléga, útitársak ésatöbbi ésatöbbi.

Nagyon sok témában felmerülnek a megfélemlítéssel, hatalmi drámákkal, pszichológiai nyomásgyakorlással kapcsolatos módszerek. Látok olyan válaszolókat (amúgy magamat is beleértve), akik keményen küzdenek az arrogancia, a bántalmazás (a nem fizikait pláne beleértve) ellen és ezek a válaszok szinte kivétel nélkül mélyen le vannak pontozva.

Saját példám is igazolja, volt egy kérdés, ahol azt fejtegették, hogy a szülő szerint mindegy, hogy milyen körülmények között nő fel, mert mindenben ő alakítja a további életét, míg mások azon lobbiztak, hogy azért igenis hat a személyiségfejlődésre a gyerekkori környezet, szeretet, figyelem, törődés stb. Oda én is beírtam egy olyan észrevételt, hogy teljesen másképp fejlődik valaki, ha pozitív megerősítésekkel motiválják, mintha állandóan megfélemlítik azzal, hogy mindenért leüvöltik a fejét. Jól le lettem pontozva.

És nem az az aggasztó, hogy lepontoznak, mert pont semmi nem múlik rajta. Inkább az képeszt el, hogy mennyire sokaknak szimpatikus a keménykedés, a hatalmaskodás, az arrogancia, a megalázás, megfélemlítés, ellenségeskedés, a másik emberbe való beletaposás. Sokan tényleg nem ismernek más eszközt a hatások elérésére, nevelésre, mint a megszégyenítésből fakadó félelemérzet visszatartó erejét. És ebben az a szomorú, hogy már réges-régen meghaladtuk ezeket, már ezerszer bebizonyosodott, hogy ezek nem célravezető módszerek hosszútávon és mégis sokan képtelen kiverni a fejükből és megérteni azt, hogy az asszertív hozzáállásnál egyszerűen nincs jobb és hosszútávon is élhetőbb.

Itt most ezalatt a kérdés alatt nem szeretném, ha ellenségképkeresés alakulna ki, viszont szívesen olvasom mindkét "tábor" tárgyilagos és alátámasztott véleményét.



2019. febr. 17. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Nekem az a bajom, hogy jóformán csak végleteket látok. Van az általad említett agresszív kismalac kategória, aki szerint mindenre az ököl és a katonai szigor a megoldás meg vannak a fenenagy liberálisok, akik szerint a tündibündi gyerkőcnek kizárólag jogai vannak és mi az már, hogy a tanár rákiabál, mikor sokadik alkalommal sem bírja befogni a pofáját (már bocsánat a kifejezésért) az óra közepén. Vagy éppen a szülő lesz a sárga földig lehordva, mert bizony rácsapott a kicsi kezére, mikor már tizedik alkalommal nyúlt bele majdnem a konnektorba.
2019. febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es! Egyetértek a válaszoddal. Sajnos mindig a ló túlsó oldala játszik sokaknál.
2019. febr. 17. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:

De gyakorlatilag akik a vasszigor mellett voksolnak, azok is ugyanazt mondják ki, hogy a gyerek fejlődésére igenis hatással van a környezet, szeretet, törődés... Csak őket negatív hatások érik, és más irányba változnak, DE ettől még változnak ezek hatására.


Én is úgy gondolom, hogy a gyerek fejlődésére külső tényezők is hatnak (pl: környezet), szerintem ezt elég egyszerű belátni. Valószínüleg nem a te szinted volt az a társaság, ahol a véleményedet megosztottad, ezért szavaztak le.

2019. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Lepontozás mindenhol alap.

Én is szeretném, ha lepontoznátok.

Csak, hogy megmutassam, mennyire semmi értelme nincs a pontozásnak ezen az oldalon.


Köszi!


0%

2019. febr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es, csakazértis felpontoztalak bibibí :D :D :D
2019. febr. 17. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez az oldal erről szól. A pontozás teljesen hiteltelen. A válaszok mögött nagyon ritka a hitelesség, a valóságtartalom és legfőképpen az érvek.


Ezután csak azok veszik komolyan és okoz számukra kellemetlenséget pontozási rendszer használata, akik vagy újak, vagy naívak, vagy értelmet várnak el egy olyan helyen, ahova bárkit beengednek névtelenül, akár egyszerre több accounttal.

2019. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan félreértik a pontozást; azt jelenti, hogy a válasz mennyire hasznos a kérdezőknek, esetlek azoknak, akik később ugyanazt az infót keresik; zöld kéz megy, ha a kérdésre adok hasznos infót és piros, ha olyanokat írok, hogy a hold úgy alakult ki, hogy a dínók kívántak egyet.


Nem pedig lájk-diszlájk gomb. £A válasz alatt is ott van, hogy "mennyire hasznos számodra a válasz!". Pl egy "Mi a kedvenc színetek?" kérdés alatt mit jelent az a "Lila" válaszomnál, hogy 50%-ban hasznos???


Ezt kéne megértenie a felhasználóknak és nem azt kifejezni vele, hogy nekik mennyire fáj a kicsi szívük a válastt olvasva.

2019. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Leginkább azt hiányoltam a kérdésbõl, hogy nem írtál példát. Személyszerint olyan válaszokat pontozok le, ami értelmetlenül van megfogalmazva, logikátlanul, érvelési hibákkal, vagy nem releváns a kérdésre nézve.

Tökmindegy, hogy az kinek a “pártját” fogja. Nem fogok puszta pártfogásból helyeselni egy választ sem.

2019. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!